Paprastos medinio namo stogo spalvos juostos

Paprastos medinio namo stogo spalvos juostos

Medinio namo langų plokštės vaidina labai svarbų vaidmenį kuriant fasadą. Į namo priekio sukūrimą reikėtų žiūrėti visiškai atsakingai. Juk iš to, kaip pastatas atrodo išoriškai, susidaro pirmoji nuomonė apie namo savininką. Tai yra visos struktūros „veidas“. Štai kodėl rūpestingi savininkai stengiasi papuošti namo fasadą, padaryti jį unikalų ir individualų. Dėl ne tik sienų, bet ir langų, durų, stogų apdailos galima pasiekti neprilygstamų rezultatų. Platformos gali sukurti kompozicijos vientisumą, vizualiai padidinti arba sumažinti langų angas. Su jų pagalba galite pasiekti bet kokį vaizdinį efektą..

Trispalvės medinės juostos su geometriniais raižiniais

Trispalvės medinės juostos su geometriniais raižiniais

Medinis namas su apmušalais su gėlių elementais

Medinis namas su gėlių rašto juostomis

Rusijos medinės architektūros pavyzdys: pirklio Tetušinovo namas

Rusijos medinės architektūros pavyzdys: pirklio Tetušinovo namas

„Platband“ yra tradicinis fasado apdailos elementas

Platformos buvo naudojamos nuo seniausių laikų. Tai tradiciniai ir mėgstami langų apdailos elementai. Natūralu, kad juostos nėra montuojamos ant daugiabučių namų. Jie skirti papuošti tiesiog medinius namus. Su jų pagalba galima neatpažįstamai pakeisti namo išvaizdą. Paprastas dizainas sukuria svajonių efektą.

Medinio namo langų juostos, kurių nuotraukas galima peržiūrėti internete, aiškiai parodo, kaip šių elementų reikia. Gražūs ir originalūs gaminiai papildo pastatą ir suteikia jam pilnatvės. Su jų pagalba kieme labai paprasta sukurti visų konstrukcijų ansamblį. Štai kodėl prieš daugelį metų jie buvo naudojami brangiausiuose namuose. Jie didžiavosi jais ir pristatė juos svečiams, nes kartą su savo namais elgėsi visiškai kitaip. „Mano namai yra mano tvirtovė“ – senovės žmonės tikėjo ir kūrė stiprius ir individualius pastatus.

Kalyazin stiliaus dekoratyviniai elementai

Kalyazin stiliaus dekoratyviniai elementai

Plokščių funkcijos mediniuose namuose, jų privalumai

Tačiau ne tik dėl grožio ir kilnios išvaizdos garsėja fasado apdailos elementai. Langų rėmai atlieka skirtingas funkcijas:

 • dekoratyvinis elementas, kuris tarnauja kaip tikra apdaila. Plokščioji juosta pabrėžia langus, daro jų savybes išraiškingesnes ir pastebimesnes. Su jo pagalba jūs galite suteikti langui kitokią formą;

Suapvalintos juostos suteikia langams arkinę išvaizdą

Suapvalintos juostos suteikia langams arkinę išvaizdą

 • vizualus lango atidarymo pasikeitimas. Tai puikus pasirinkimas tais atvejais, kai norite susiaurinti langą arba, atvirkščiai, jį padidinti. Pavyzdžiui, labai lengva padidinti mažus langus, įrėminant juos ažūriniais nėrinių apdailais;

Medinės juostos, vyresnės nei 100 metų, viename iš Sverdlovsko srities kaimų

Medinės juostos, vyresnės nei 100 metų, viename iš Sverdlovsko srities kaimų

 • išryškina namo stilių. Tokių produktų pagalba kieme labai paprasta sukurti tikrą pastatų ansamblį. Jei teisingai priartėsite prie dizaino ir papuošite visus kiemo langus tuo pačiu stiliumi, galite pasiekti visų konstrukcijų vientisumą;
 • patikimas siūlių gynėjas. Mediniuose kaimo namuose langas yra lygus sienai. Teisingai sumontavus plokštę, gaminys šiek tiek dengia lango rėmą ir sieną, taip patikimai uždengdamas siūlę. Dėl šios išdėstymo siūlė yra patikimai apsaugota nuo įtrūkimų, dulkių ir žalingo aplinkos poveikio. Jis visada išliks sandarus, neįleis į namus šalčio.

Šiuolaikinės juostos yra gražūs gaminiai, kurie patikimai apsaugo struktūrą. Štai kodėl verta įsigyti medinių namų langų plokšteles. Tokiu paprastu būdu jūs ne tik papuošite savo namus, bet ir patikimai apsaugosite angas nuo sunaikinimo, juolab kad šiuolaikinėje statybinių medžiagų rinkoje galima pasirinkti daugybę tokio fasado apdailos elemento veislių..

Dekoratyvinės juostos ant modernaus namo langų su mediniu rėmu

Dekoratyvinės juostos ant modernaus namo langų su mediniu rėmu

Medinių juostų trūkumai

Be plokščių privalumų, verta prisiminti jų trūkumus. Nors jie yra nereikšmingi, palyginti su nauda, ​​vis tiek turite apie juos žinoti:

 • Platformos labai reaguoja į oro sąlygas, nes jos niekuo neapsaugotos. Tai visų pirma taikoma mediniams gaminiams. Siekiant išvengti tokių rūpesčių, medinės juostos yra apdorojamos specialiomis medžiagomis, kurios prisideda prie jų ilgalaikio tarnavimo. Produktai, pagaminti iš dirbtinių medžiagų, reikalauja mažiau priežiūros. Šiuolaikinės technologijos leidžia jas sukurti panašias į natūralias, tačiau funkcionalumu daug kartų viršijančias..

Ažūrinės medinės juostos gali papuošti net pilkus pastatus

Ažūrinės medinės juostos gali papuošti net pilkus pastatus

 • Jie reikalauja didesnio dėmesio sau. Mediniai dekoro elementai reikalauja nuolatinės priežiūros. Jie turi būti dažyti arba lakuoti. Įtrūkusios plokštės ant pastato atrodo negražiai, jos daro žalingą įtaką visai išvaizdai, todėl tampa netvarkingos ir aplaistytos.

Jums net teks pasirūpinti langais: medinės juostos pritraukia dėmesį į pastato langus.

Jums net teks pasirūpinti langais: medinės juostos pritraukia dėmesį į pastato langus.

 • Medžiagos nenuoseklumas gali pakenkti namo išvaizdai. Į juostų pasirinkimą reikia žiūrėti supratus stilių ir dizainą. Geriausia patikėti pasirinkimą profesionalui, kuris padės išsirinkti palankiausią dekoro variantą..

Dviejų spalvų medinė juosta viename iš Kostromos miesto pastatų

Medinė dviejų spalvų juostelė viename iš Kostromos miesto pastatų

Juostų tipai

Šiandien vartotojams prieinamos įvairių tipų juostos:

 • Skylės, kurios žavi savo grožiu ir malonumu. Ažūriniai modeliai pabrėš individualumą ir savitumą, parodys puikų namo savininko skonį. Tokie gaminiai yra pagaminti kaip tvirta drobė su gražiu raštu. Tokiais apmušalais dekoruoti langai sukuria įspūdį, kad langų angas vainikuoja dailūs nėriniai. Išraižytos juostos ant langų mediniame name yra geriausias apdailos tipas ir patikima apsauga nuo žalingo aplinkos poveikio sąnariams..

Skylėta juostelė, papuošta bėgančiais žirgais

Žirgais papuošta plyšinė juostelė

 • Virš galvos, kurie yra sudėtingesnio dizaino. Tokie gaminiai dedami ant specialios plokštelės. Jie turi daug įvairių modelių. Plonos linijos puikiai matomos ant „pamušalo“ ir daro įspūdį jų perėjimais. Toks elementas gali būti dedamas ant juostų, kurios jau yra ant langų. Tai geriausias būdas atnaujinti savo namų išvaizdą. Be to, jei manekeno medžiaga ir pati ažūrinė juostelė yra nudažytos skirtingomis spalvomis, galite gauti trimačio modelio efektą.

Plyšinės juostos ant medinio namo Irkutsko langų

Plyšinės juostos ant medinio namo Irkutsko langų

 • Paprasta. Jie turi lygų paviršių. Jiems trūksta jokių modelių. Produktas gali būti įvairių formų, suapvalintų kraštų. Paprastai tokio tipo apdaila montuojama siekiant apsaugoti siūlę. Jie taip pat suteikia fasadui užbaigtą išvaizdą. Tokių juostų pasirinkimas taip pat gali būti stilingo dizaino elementas..

Modernus namas su šviesiu mediniu rėmu, dekoruotas raižytomis juostomis ant langų

Modernus namas su šviesiu mediniu rėmu, dekoruotas raižytomis juostomis ant langų

Kad ir kokia būtų juostos forma ir išvaizda, ji turi atlaikyti nepalankius orus, temperatūros pokyčius ir nereaguoti į drėgmę. Štai kodėl tokiems produktams keliami specialūs reikalavimai. Medinių namų langų juostų trafaretai leidžia sukurti elementą, kuris atitiks pastato savininko reikalavimus..

Trafaretai juostoms su augaliniais elementais

Trafaretai juostoms su augaliniais elementais

Medžiagos, naudojamos plokštėms gaminti

Dažniausiai naudojama medžiaga juostoms gaminti yra mediena. Ši natūrali medžiaga kaip niekas kitas tinka medinio namo dizainui. Tačiau verta prisiminti, kad be specialaus apdorojimo mediniai gaminiai greitai praranda savo išvaizdą ir tampa netinkami naudoti. Be to, specialus apdorojimas apsaugo medieną nuo puvimo, nes apsaugo medžiagą nuo žalingo drėgmės poveikio.

Kad išvaizda išliktų tokia pat graži ir grakšti, juostos turi būti lakuotos. Taip pat šiandien laką galima pakeisti specialiais vaško pagrindu pagamintais produktais. Jie yra puikūs medienos konservantai ir nekeičia jo išvaizdos. Medinio namo langų plokštės, kurių kaina priklauso nuo jų gamybos medžiagos ir dizaino sudėtingumo, papildys bet kokį fasadą.

Taip pat yra alternatyvių produktų, kuriuos sudaro kitos medžiagos:

 • MDF plokštės su laminuota danga. Šie gaminiai yra pagaminti iš lentų, dažytų pagal šiuolaikines technologijas, kad atitiktų natūralią medieną. Šie gaminiai gaminami įvairių spalvų. Su jų pagalba jūs galite lengvai suteikti savo namams bet kokį dizainą..
 • Plastikinės plokštės. Tokie produktai visiškai nesąveikauja su aplinka, juos labai lengva prižiūrėti. Gaminamas įvairių spalvų. Jie išsiskiria aukštomis technologinėmis charakteristikomis, ilgaamžiškumu ir stiprumu. Tačiau tokios galimybės dažniausiai montuojamos ant plastikinių langų. Plastikiniai langų apmušalai mediniame name kasdien tampa vis populiaresni dėl savo aukštų technologinių savybių..

Plastikinė balta juostelė ant šiuolaikinio medinio namo metalinių-plastikinių langų

Plastikinė balta juostelė ant šiuolaikinio medinio namo metalinių-plastikinių langų

 • Lengvos poliuretano lentos. Iš jų labai lengva sukurti lenktas struktūras. Jie yra lengvai montuojami, turi ilgą tarnavimo laiką.
 • Metalas su aukštomis apsauginėmis funkcijomis.

Tačiau nepaisant visų dirbtinių medžiagų privalumų, medinių pastatų savininkai teikia pirmenybę tiems patiems gaminiams. Medinės juostos pagamintos iš patvarių medienos rūšių, tokių kaip pušis, liepa, ąžuolas. Gražios juostos ant namo ar terasos langų suteiks ypatingą dėmesį fasado kūrimui.

Langų įrėminimo būdai

Kiekvieną gaminio tipą galima pritvirtinti skirtingais būdais. Priklausomai nuo to, kaip plokštės įrėmina langus, jos išskiriamos:

 • su plokščiu karnizu. Tokie gaminiai pabrėžia malonę ir stilių, rodo kilnumą. Jie dera prie griežto pastato fasado, idealiai pabrėžiant jo rafinuotumą;

Viktorijos laikų amerikietiški namai su paprasto raudonmedžio apdaila

Viktorijos laikų amerikietiški namai su paprasto raudonmedžio apdaila

 • su arkiniu viršumi. Tokie gaminiai yra puikus pasirinkimas langams su apvalinimu viršuje;

Arkos formos medinės juostos vizualiai keičia lango dydį

Arkos formos medinės juostos vizualiai keičia lango dydį

 • su raštais ir raižiniais. Tokie gaminiai suteiks namų išvaizdos dizainui žavesio ir nepaprastos paslapties;

Ažūrinis langų įrėminimas

Ažūrinis langų įrėminimas

 • su šarnyriniais elementais, kurie tvirtinami visose lango pusėse.

Juostos, pagamintos iš natūralaus medžio imituojančio MDF, yra lengvai montuojamos ir lengvai prižiūrimos. Tačiau jų negalima palyginti su mediniais gaminiais. Visas grožis ir kilnumas tiksliai perteikiami gaminiuose, pagamintuose iš natūralių medžiagų. Jie harmoningai dera prie medinio namo dizaino ir, kaip niekas kitas, jam geriau tinka..

Natūrali mediena suteikia didžiulę vaizduotę dekoruojant langus plokštėmis

Natūrali mediena suteikia didžiulę vaizduotę langų dekoravimui su juostomis

Plokštė langams mediniame name: plokščių pasirinkimas

Renkantis plokšteles, ekspertai pataria atkreipti dėmesį į:

 • derinant dekoro spalvą su sienų, stogų gama. Tai visai nereiškia, kad visi namo elementai turi būti vienodo atspalvio, tačiau taip pat neturėtų būti ryškių kontrastų. Jei plokštė yra tos pačios spalvos kaip ir sienos, ji tiesiog nebus matoma. Staigus spalvų paletės kritimas pažeis struktūros vientisumą. Mažas kontrastas yra geriausias pasirinkimas. Internete pateiktos nuotraukos vizualiai parodo dekoro elementus ir jų spalvas;
 • kad juostų dydis atitiktų langų angas. Fasado apdailos gaminiai neturėtų būti nei dideli, nei maži. Naudingiausias variantas yra tada, kai elementas yra keliais centimetrais didesnis už lango angą;
 • danga. Tai turėtų būti atliekama naudojant šiuolaikines priemones, kurios patikimai apsaugo plokšteles nuo sunaikinimo..

Geriausias pirkimo variantas laikomas produkto įsigijimu su konsultacija. Savo srities profesionalas galės vizualiai įvertinti langų būklę ir pasirinkti tokio tipo plokštes, kurios tilps į fasado dizainą, jį papildys ir taps pastato puošmena.

Platform ant langų mediniame name: šiuolaikinės medinės juostos pagal rusų pasakas

Šiuolaikinės medinės juostos pagal rusų pasakas

Plokščių montavimas

Plokščių montavimas turėtų būti patikėtas profesionaliems amatininkams, nes tokiam darbui reikia patirties ir žinių. Neteisingai sumontuoti dekoratyviniai elementai ne tik nepuoš fasado, bet ir gali jį griauti. Štai kodėl prieš įsigyjant plokšteles rekomenduojama pasirinkti kvalifikuotą pagalbą..

Paprastos medinės juostos dizainą galite padaryti patys

Paprastos medinės juostos dizainą galite padaryti patys

Profesionalas galės pasirinkti gaminio tipą, jo dydį. Vedlys greitai ir efektyviai jį įdiegs. Profesionalus medinių namų plokščių montavimas ant langų mediniame name nereikalauja daug laiko ir pastangų. Be to, tokios paslaugos yra nebrangios. Štai kodėl nereikia savarankiškai montuoti plokščių juostų, darant tai, ko jie niekada nedarė.

Išraižytos juostos su langinėmis tradiciniam mediniam namui schema

Išraižytos juostos su langinėmis tradiciniam mediniam namui schema

Į juostų pasirinkimą reikėtų žiūrėti prisiimant visą atsakomybę ir supratus stilių. Tokie gaminiai skirti papuošti namo fasadą, įnešti į jį individualumo, pabrėžti tam tikrą stilių. Štai kodėl paprasta konsultacija su specialistu padės kiekvienam suprasti daugybę produktų rūšių ir pasirinkti tinkamiausią dekoro variantą. Grožis, malonė, kilnumas: štai kas slypi tokiuose paprastuose gaminiuose kaip langų apmušalai mediniams namams.