Butai, biurai ir pramogos Belgrade, Serbijoje

Butai, biurai ir pramogos Belgrade, Serbijoje

Dar 2004 metais ji tapo pirmąja moterimi, kuriai buvo įteikta prestižinė Pritzkerio premija. Tuo metu ji beveik neturėjo keliolikos pastatų, tačiau po kokių dešimties metų jai vadovaujant pavyko surinkti apie pusę tūkstančio architektų ir kasmet sukurti iki penkių didelio masto projektų. Visa tai yra apie Zaha Hadid – tikriausiai vieną sudėtingiausių ir paslaptingiausių išvykusių architektų asmenybių. Vienu metu ji ne tik padarė revoliuciją vyrų architektūros ir architektūros pasaulyje, bet ir parodė, kokia kūrybinga ir nepajudinama žmogaus vaizduotė ir galimybės!

Šiuolaikinio meno centras

Šiuolaikinio meno centras „Debesys“ Čangšos mieste, Kinijoje

15

Įdomus faktas! Zaha Hadid taip pat tapo pirmąja moterimi ir musulmonu, gavusiu aukso medalį iš Karališkojo Britų architektų instituto, taip pat jam buvo suteiktas Didžiosios Britanijos imperijos ordino vado vardas..

Talentinga Zaha Hadid mėgo ne tik architektūrą, ji kūrė interjerą, kūrė teatro dekoracijas, taip pat piešė paveikslus

Talentinga Zaha Hadid mėgo ne tik architektūrą, ji kūrė interjerą, kūrė teatro dekoracijas, taip pat piešė

– Aš ne architektė moteris, aš architektė! – šis Zaha teiginys puikiai apibūdina jos tvirtos valios nusiteikimą ir charakterį. Jos istorija ir darbas yra talentingos moters kelias iš Bagdado į aukščiausią architektūrinio Olimpo viršūnę.

Pažymėtina, kad Hadid karjeros vargu ar galima pavadinti sudėtinga ar sunkia – ji gimė pasaulietinėje turtingo Irako verslininko šeimoje. Zaha vaikystė ir paauglystė taip pat praėjo be sunkumų, ji gyveno viename moderniausių patogių namų Bagdade..

Baigusi studijas ji tęsė studijas Beirute ir Londono architektūros mokykloje. Visame pasaulyje žinomas architektas Remas Koolhaasas tapo jos mokytoju ir mentoriumi. Būdamas toks pat avangardo gerbėjas kaip ir jo mokinys, Koolhaasas nuoširdžiai žavėjosi Hadido talentu, vadindamas ją „savo orbitos planeta“. Dėl šios planetos judėjimo netrukus gimė tikras architektūros pasaulio milžinas – Zaha Hadid Architects.

Vienas aukščiausių bokštų Skandinavijoje

Vienas aukščiausių bokštų Skandinavijoje

Jachta Vokietijos bendrovei „Blohm + Voss“

Jachta Vokietijos bendrovei „Blohm + Voss“

Dėl šio biuro tokie dideli projektai, kaip dangoraižiai Marselyje, operos teatras Guangdžou, BMW gamykla Leipcige, oro uostas Pekine, tiltas Saragosoje ir daugelis kitų. Kai kuriuose iš jų verta apsigyventi..

Kompleksas „Sky SOHO“

Kompleksas buvo pastatytas netoli Šanchajaus (Kinija) biurų ir Hongqiao oro uosto. Projektas „Sky SOHO“ žymėjo naują Kinijos konceptualios ir architektūrinės modernizacijos etapą – keturi aukšti komplekso bokštai tarsi teka vienas į kitą per specialias žalias erdves ant stogo. Viduje yra milžiniškos prekybos ir biurų patalpos, kuriose gausu poilsio ir poilsio zonų. Ir visą šį šiuolaikinės minties spindesį papildo užburiantys Šanchajaus panoraminiai vaizdai. Todėl šis kompleksas teisėtai pripažintas vienu geriausių Zaha Hadid kūrinių..

15

Heydaro Alijevo kultūros centras

2012 m. Pastatytas Alijevo kompleksas Azerbaidžane yra racionaliai vieninga kultūrinė erdvė – auditorija, parodų salės, daugybė biurų ir muziejus. Šiuo metu futuristinis pastatas praktiškai yra šiuolaikinio Baku požymis. Komplekso projektą Zakha sukūrė 2007 m., O 2014 m., Praėjus dvejiems metams nuo jo įgyvendinimo, pagal metų dizaino apdovanojimą centras buvo pripažintas geriausiu pastatu pasaulyje..

15

Vandens sporto centras

Centrą suprojektavo Zaha Hadid Architects, bendradarbiaudama su Sports Architects (S.&P architektai) Londone (JK) 2011 m. Pastato statybai buvo išleista apie 269 mln. Pažymėtina, kad pats Zaha Hadid komplekso dizaino projektas laimėjo Pritzkerio premiją dar prieš tai, kai Didžiosios Britanijos sostinė buvo paskirta 2012 m. Olimpinių žaidynių vieta..

Šis projektas nėra pats sunkiausias, tačiau jis yra labai populiarus.

Šis projektas nėra pats sunkiausias, tačiau jis yra labai populiarus.

Faktas! Komplekso stogas pagamintas iš plieno ir sveria apie 3200 tonų. O trijuose centro baseinuose iš viso yra daugiau nei 10 milijonų litrų vandens..

Banguotas pastato kontūras imituoja vandens judėjimą

Banguotas pastato kontūras imituoja vandens judėjimą

Meno centro projektas

Pagal projektavimo projektą dešimties aukštų kompleksas bus pastatytas Saadiyat saloje netoli Abu Dabio (JAE). Pastato koncepcija yra futuristinė šaka, einanti link vandens. Iš viso po pastatų stogu bus pastatyta koncertų salė, muzikos salė ir net šeši įvairūs teatrai..

Bioninė centro struktūra išoriškai primena šaką, susidedančią iš sudėtingos takų sistemos

Bioninė centro struktūra išoriškai primena šaką iš sudėtingos takų sistemos

Gyvenamųjų bokštų malonė dėl karūnavimo

Architektūrinis dangoraižių ansamblis, planuojamas statyti Australijos Brisbeno pakrantėje, primena gėlių pumpurus. Kaip suprato Zaha Hadid, siauros pastatų kojos išplės žemiau esančią pramogų parko teritoriją, o tekančios ir susipynusios veidrodinės pagrindo linijos suteiks reikiamą apšvietimą ir neapsakomą šviesos žaidimą, akinantį ir atspindintį jį nuo vandens paviršiaus . Kiekvieno bokšto aukštis bus apie 23–25 aukštus.

Bendras gyvenamasis kompleksas, kurio plotas 45 000 kv. m apjungs daugiau nei 480 gyvenamųjų butų, daugiau nei 0,7 ha pakrantės zonos ir aštuonias visavertes vilas. Projekto kaina miestui kainuos apie 410 mln.

Gyvenamųjų bokštų architektūrinis šedevras su originaliu fasadu

Gyvenamųjų bokštų architektūrinis šedevras su originaliu fasadu

Nacionalinis stadionas

Galutinis projekto įgyvendinimas Tokijuje (Japonija) numatytas 2018 m. Ir numatytas sutapti su pasaulio regbio čempionatu. Būsimasis kompleksas galės sutalpinti daugiau nei 80 tūkstančių žiūrovų ir, be sporto arenos, veiks interaktyvus sporto muziejus, kuriame lankytojai susipažins su įvairių pasaulio šalių sporto tradicijomis ir pasiekimais..

Pažymėtina, kad visi Zaha Hadid pastatai turi jos gamtos pėdsaką. Dėl daugybės juostų, apjuosiančių fasadų formas, taip pat Hadid aistros sudėtingoms organinėms formoms ir įvairiausiems futuristiniams elementams, jos biuro dizaino projektus sunku supainioti su kita autorystė..

Tokijo olimpinio stadiono projektas

Tokijo olimpinio stadiono projektas

Įdomus faktas! 2015 metų pabaigoje Zaha Hadid pateko į 100 įtakingiausių meno pasaulio žmonių reitingą, o autoritetingas amerikiečių leidinys „Wired“ įtraukė ją į TOP 100 idėjų lyderių planetoje.

Konceptualus dangoraižis bus pastatytas jauname mieste Lusail (Kataro valstija)

Konceptualus dangoraižis bus pastatytas jauname mieste Lusail (Kataro valstija)

Visų pirma, šis efektas pasiekiamas dėl architekto darbo su sudėtingomis medžiagomis. Pavyzdžiui, Zaha Hadid labai mėgo naudoti kompozitinius plastikus ir įvairias detales, kurias sunku suvokti ir viena į kitą įsilieti. Štai kodėl ji kokybiškai skyrėsi nuo kitų architektų, kurie dažniausiai savo drąsą demonstravo tik popieriuje. Priešingai, Zaha ne tik kūrė, bet ir turėjo drąsos atgaivinti savo ekscentriškus objektus. Dabar ji amžiams tapo ne tik pirmąja garsia architekte moterimi, bet ir architekte, kuri padiktavo visos eros stilių ir atmosferą.

Zaha Hadid: nuotraukų projektai