Apvali stalo forma sukuria nepakartojamą komforto atmosferą

Apvali stalo forma sukuria nepakartojamą komforto atmosferą

Apvalusis stalas šiandien atrodo neįprastai, nes dažnai sunku tokius baldus patalpinti nedidelėje šiuolaikiškų butų erdvėje. Dėl to juos pakeičia standartinis praktiškas kvadratas arba stačiakampis, kurį patogu pastatyti kampe. Apskritimo stalviršis yra kaimo namų, kuriuose yra pakankamai vietos, privilegija. Tačiau nesvarbu, kokį apgyvendinimo variantą pasirinksite, tam tikru momentu ateis laikas išsirinkti savo stalui geriausią staltiesę. Taigi pradėkime!

Pasirinkę tinkamą stalui skirtos staltiesės spalvų schemą ir dydį, galite pasiekti stulbinančiai elegantišką efektą.

Pasirinkę tinkamą stalui skirtos staltiesės spalvų schemą ir dydį, galite pasiekti stulbinančiai elegantišką efektą.

Dėmesio: ilgis!

Pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra matmenys. Jie turėtų būti parinkti teisingai, kitaip naudojimo metu negalima išvengti nuolatinių nepatogumų..

Svarbu! Prieš pirkdami staltiesę apskritam stalui, turite išmatuoti stalviršio dydį. Taip išvengsite papildomų išlaidų, jei pasirinktas modelis netiks..

Žinoma, jis neturėtų būti per mažas, nes išsikišę kraštai atrodo netvarkingi, ir tai niekaip nepuošia išvaizdos. Standartinis persidengimas laikomas maždaug 20 cm atstumu nuo kraštų – tokiu atveju drobė guls plokščia, o ne šeriais. Norėdami nustatyti maksimalų sutapimą, prie stalo turėtumėte pastatyti kėdę ir išmatuoti atstumą nuo stalviršio krašto iki sėdynės. Šis maksimumas bus patogus sėdintiems prie stalo..

Apvaliojo stalo pasirinktinio dydžio staltiesės pavyzdys

Apvaliojo stalo pasirinktinio dydžio staltiesės pavyzdys

Pasitaiko, kad išpūtimų naudojama daugiau, tačiau tai būna išimtiniais atvejais, dažnai oficialiuose priėmimuose. Dažnai vestuvių vakarėlyje ant grindų galite pamatyti apvalų stalą, padengtą staltiese: jis atrodo labai iškilmingai, tačiau kasdieniniam naudojimui tai yra labai nepraktiška.

15

Apvaliam stalui patartina rinktis tos pačios formos staltiesę, tokiu atveju išvaizda bus harmoningesnė. Tam tikru mastu jį lengviau pasirinkti, nes reikia atkreipti dėmesį tik į vieną parametrą – tai skersmuo, o ne plotis ir ilgis, kaip ir stačiakampiams stalviršiams..

Pavyzdys! Jei stalo skersmuo yra 100 cm, tada, kad jo apdaila atrodytų organiška, turite pridėti 20 cm iš abiejų pusių, ty iš viso 40 cm. Dėl to turite ieškoti drobės su bent 140 cm skersmens. Be to, jei yra pasirinkimas tarp 130 ir 150, turite pasiimti 150.

Kvadratas apskritimui

Pasitaiko, kad parduotuvė neturi norimos formos arba savininkai, pasirinkdami kvadratinį gaminį, stengiasi išsiskirti ir parodyti savo originalumą. Dydžių pasirinkimo taisyklės čia bus šiek tiek kitokios: pagrindinis atskaitos taškas yra įstrižainės. Persidengimas yra tas pats 20 cm, tačiau jie matuojami nuo įstrižainių (skersmens), juos reikia pridėti prie gaminio kampų.

15

Jei yra papuošalų?

Šventinės staltiesės dažnai dekoruojamos siuvinėjimais, ornamentais ir kitais dekoratyviniais elementais. Šiuo atveju ne visada tikslinga atsižvelgti į ilgio standartus, nes papuošalus reikia parodyti visa savo šlove. Čia veikia taisyklė: ilgesnis yra geriau nei trumpesnis, ir tik tokiu atveju bus galima atskleisti visą piešinio užbaigtumą ir gaminio grožį. Tai padės papuošti interjerą ir paversti staltiesę iš įprastos stalo tekstilės į kambario centrą..

15

Medžiagos (redaguoti)

Ieškant atsakymo į klausimą, kokios medžiagos tinka apskritam stalui, reikia vadovautis naudojimo tikslu. Taigi, virtuvei reikalingi praktiškesni ir patvaresni, o kalbant apie šventinį stalą, gali būti tekstilės ir net rankų darbo megztų gaminių. Tarp labiausiai paplitusių medžiagų:

  • Medvilnė – praktiškas, gerai plaunamas, gali būti naudojamas bet kokiam tikslui. Tokiam gaminiui nereikia papildomos priežiūros. Be to, geriau pasirinkti spalvotą staltiesę, nes balta greitai praras šventinę išvaizdą, ypač intensyviai naudojant. Šios medžiagos trūkumas yra jos subtilumas, ir jei svečias kažką išsilieja, greičiausiai reikalas neturės laiko jį įsisavinti. Kad tarnavimo laikas būtų ilgesnis, turėtumėte pasirinkti medžiagą, į kurią pridėta viskozės arba poliesterio..

Ramios spalvos pabrėžia bendrą interjero atmosferą

Ramios spalvos pabrėžia bendrą interjero atmosferą

  • Linas – turi reprezentatyvią išvaizdą. Lininę staltiesę geriau naudoti tik ypatingomis progomis, nes tai gana brangu. Be to, yra didžiulė problema jį išlyginti po plovimo. Po kelių plovimų ji gali susitraukti, o tai bus didžiulė problema, jei staltiesės dydis bus suderintas iki galo. Dažnai ši staltiesė naudojama papuošti stalą gyvenamajame kambaryje..

  • Šluostė – puikus sprendimas virtuvei. Sintetinė patvari medžiaga palengvins galvos skausmą, nei padės stalą (keletą mėnesių – tai tiesa). Žinoma, negalima sakyti, kad ji atrodo ypač patraukliai, tačiau ji yra praktiška, ir būtent to jums reikia virtuvėje. Tokia staltiesė yra labai pigi, tad jei ji pablogės ar susidėvės, nėra gaila ją išmesti. Patogus sprendimas – ant stalo pakloti reikiamos spalvos medvilninę staltiesę. Ant aliejinės, skaidrios-grožis ir patogumas 2 viename.

Ši darbalaukio dekoravimo parinktis pridės ryškių akcentų kasdieniam naudojimui.

Ši kasdieninės staltiesės parinktis interjerui suteiks ryškių akcentų.

  • Teflonas. Jie gali būti vadinami brangia alternatyva aliejinių staltiesių. Jų pagrindas yra natūralus. Iš viršaus medžiaga yra padengta specialiu vandenį atstumiančiu junginiu, impregnavimu. Jie yra labai praktiški, nes juose nesugeria nešvarumų, o priežiūra apsiriboja šluostymu drėgnu skudurėliu.

Puiki alternatyva didelėms šeimoms, kai skalbimas tampa kone kasdieniu ritualu

Puiki alternatyva didelėms šeimoms, kai skalbimas tampa kone kasdieniu ritualu

Patarimas! Renkantis staltiesę svečiams priimti, geriau su juo nusipirkti servetėlių rinkinį. Su jais šventiškai patiekto stalo išvaizda bus daug geresnė, ryškesnė..

Kelių atspalvių derinys atrodo elegantiškas ir reprezentatyvus

Kelių atspalvių derinys atrodo elegantiškas ir reprezentatyvus

Staltiesė interjere

Spalvų paletė gali būti labai įvairi ir neturi jokios įtakos stalo formai..

Svarbu! Dizaineriai tvirtina, kad ne mažiau priklausys ir nuo spalvų schemos pasirinkimo – svečių nuotaikos valgio metu. Be to, tai netgi gali paveikti patiekalų skonio suvokimą..

Šviesios staltiesės spalvos ir balta spalva sukuria jaukumą, visi svečiai jausis kaip namie – patogūs, ramūs. Štai kodėl ši spalva naudojama daugeliui švenčių, įskaitant vestuves. Kas yra labai svarbu – bet kokia porcija šiuo atveju bus tinkama. Jei planuojate šventinę vakarienę, galite pasirinkti produktą su diskretišku ir nuobodžiu raštu – tai padarys lengvą akcentą.

13

Kalbant apie spalvotus paveikslus, jie labiau tinka bufete, geriant arbatą su draugais. Kreminės staltiesės taip pat namus pripildys jaukumo, čia, kaip niekur kitur, tiks tvarkingi tarnybiniai puodeliai ir dubenėlis sausainių..

Svarbu! Jei stalas patiekiamas romantiškai vakarienei, geriausia pasirinkti oranžinį arba raudoną atspalvį. Jie jaudina psichiką.

Prabangi škotiško stiliaus staltiesė

Prabangi škotiško stiliaus staltiesė

  • Mėlyna-mėlyna spalvų schema atvėsina jausmus ir sumažina alkį. Tokie atspalviai taip pat tiks valgymui jūrine tema – žuvis, jūros gėrybės.

Subtili mėlynos ir baltos spalvos harmonija

Subtili mėlynos ir baltos spalvos harmonija

  • Rožinė ir fuksija pridės romantizmo, kuris yra gana logiškas.

Jei rožinė skalė yra per šviesi interjerui, naudokite universalią techniką - derinį su staltiese, kuri skiriasi spalva ir net medžiaga

Jei rožinė skalė yra per šviesi interjerui, naudokite universalią techniką – derinį su staltiese, kuri skiriasi spalva ir net medžiaga

  • Vis populiaresnės tampa žalios ir turkio spalvos staltiesės, kurios puikiai dera su smėlio ir smėlio atspalviais. Esant tokiai spalvų schemai, žmogus jaučiasi ramus, ramus. Vis dažniau tokius modelius galima pamatyti kaimo namuose..

Patarimas! Žalia yra universali spalva, nes pridėję keletą aksesuarų galite saugiai pakviesti draugus į egzotišką vakarėlį. 

Pamatę tokią porciją, jūs tiesiog norite pradėti valgyti kuo greičiau.

Pamatę tokią porciją, jūs tiesiog norite pradėti valgyti kuo greičiau.

  • Geltona toli gražu nėra universali spalva, todėl ji dažnai naudojama klasikiniuose ir avangardiniuose kambariuose, teminiuose vakaruose..

Saulės spalva puikiai pakelia nuotaiką.

Saulės spalva puikiai pakelia nuotaiką.

Svarbu! Nuo geltonos spalvos svaigsta galva, todėl su šiuo pasirinkimu turite būti atsargūs..

15