Klijuota laminuota medinė vonia su mansarda

Klijuota laminuota medinė vonia su mansarda

Vonių iš laminuotos faneros medienos projektai šiais laikais yra labai populiarūs. Mes jums pasakysime apie tokio pastato ypatybes, taip pat apie tai, kokias medžiagas reikia pasirinkti ir kiek etapų paskirstyti statybos procesą. Po to jūs galite lengvai sukurti savo pastatą vonioms ir saunoms..

Šiuolaikiška erdvi sauna su didele veranda

Šiuolaikiška erdvi sauna su didele veranda

laminuotos faneros medienos vonių projektai: miniatiūrinė laminuotos faneros medienos pirtis

Miniatiūrinė laminuotos faneros medienos vonia

Moderni sauna iš baro

Moderni sauna iš baro

Jauki suomiška pirtis iš dažytos medienos

Jauki suomiška pirtis iš dažytos medienos

Neįprasta vonios statinė iš laminuotos faneros medienos

Neįprasta vonios statinė iš laminuotos faneros medienos

Mediena kaip statybinė medžiaga

Vonių, pagamintų iš laminuotos faneros medienos, projektai iš tiesų dabar populiarėja, tačiau ką mes žinome apie tokio tipo pastatus. Šiais laikais statybinių medžiagų yra neįtikėtinai daug. Nepaisant to, draugiškumo aplinkai požiūriu mediena yra pati geriausia medžiaga. Net mūsų protėviai, ieškodami idealios žaliavos pastogių statybai, pirmenybę teikė medienai. Iškart tampa aišku, kodėl taip yra. Iš tiesų, ši struktūra yra labai paplitusi ir turi visas savybes, kurios prailgina konstrukcijos tarnavimo laiką. Bet jei anksčiau pagrindinis statybos tipas buvo namai, pagaminti iš kapotos medienos, tai šiais laikais yra neįtikėtinai daug statybinių gaminių iš medžio.

Maža medinė vonia

Maža medinė vonia

Stilinga moderni pirtis iš juodai dažytos medienos

Stilinga moderni pirtis iš juodai dažytos medienos

Tačiau tarp medžio kaip statybinės medžiagos savybių verta paminėti:

  • labai aukšta konstruktyvios kokybės koeficiento vertė;
  • didelis cheminis atsparumas;
  • plastmasinis;
  • nėra sezoninių statybos darbų apribojimų.

Privalumus galima išvardyti labai ilgai, o daugelis žmonių, norinčių pasistatyti kaimo namą ar pirtį, renkasi medieną. Nepaisant to, aukščiausios kokybės medienos gaminio rūšis yra klijuota laminuota mediena..

Vonia iš baro yra graži ir madinga

Vonia iš baro yra graži ir madinga

Stilinga pirtis su apvaliu langu

Stilinga pirtis su apvaliu langu

Klijuota laminuota mediena

Nesvarbu, kiek medis turi pranašumų kaip statybinis produktas, jis turi ir neigiamų pusių:

  • natūralių defektų susidarymas;
  • mechaninis pajėgumas priklauso nuo temperatūros ir drėgmės;
  • skilinėjimas.

Siekdami išspręsti šias problemas, mokslininkai iš šios medžiagos nuolat kuria naujų tipų produktus. Taigi kartą atsirado statybinė medžiaga, tokia kaip klijuota laminuota mediena. Ir vienu metu jis išsprendė daugybę konstruktyvaus pobūdžio problemų: ir padidėjusį susitraukimą, ir įtrūkimų susidarymą. Kiekviena dalis stresą ir susitraukimą suvokia skirtingai, o tai padeda išvengti žlugimo.

Prabangi pirtis iš laminuotos faneros medienos

Prabangi pirtis iš laminuotos faneros medienos

Rusiška pirtis iš laminuotos faneros

Rusiška pirtis iš laminuotos faneros

Kalbant apie gamybos technologiją, ji nėra pernelyg sudėtinga, tačiau turi ir tam tikrų niuansų. Pagrindinė kūrimo medžiaga yra spygliuočių medžiai, tokie kaip pušis. Tačiau kiekvienas bet kurios šalies regionas turi tam tikrą miško dangą, o tai lemia tam tikros rūšies medienos poreikį. Taigi taip pat naudojami kedrai ir eglės. Kalbant apie pačią gamybos technologiją, išskiriami keli jos etapai. Pirmiausia paruošti rąstai siunčiami į lentpjūvę, kad iš jų būtų suformuotos tam tikrų parametrų lentos. Po to, siekiant apsaugoti gaminį nuo įvairių veiksnių poveikio, juos galima apdoroti specialiomis priemonėmis. Prie išėjimo atsiranda atskiros būsimos statybinės medžiagos dalys, vadinamos lamelėmis. Kiekviena lamelė atvežama į dirbtuves, kur, naudojant didelio našumo presus ir klijus, surišamas reikiamas lentų skaičius.

Ir tam, kad pastatas galų gale puikiai atlaikytų apkrovą, gretimos lentos turi būti priešingos metinių žiedų krypties. Be to, siekiant išsaugoti medienos kvėpavimo galimybes, klijavimas atliekamas kruopščiai, su galimybe išsaugoti laisvas poras. Įvertinus pirmiau minėtas savybes, galima pastebėti, kad nenuostabu, kokia populiari ši statybinė medžiaga yra mūsų laikais. Vonios yra labiausiai paplitę pastatai iš laminuotos faneros medienos..

Kompaktiška pirtis iš laminuotos faneros medienos tinka mažam plotui

Kompaktiška pirtis iš laminuotos faneros medienos tinka mažam plotui

Karkasinė vonia iš laminuotos faneros medienos

Karkasinė vonia iš laminuotos faneros medienos

Vonių iš laminuotos faneros medienos projektai

Klijuotos laminuotos medienos vonia mūsų laikais yra labiausiai užsakytas priemiesčio zonų projektas. Ir tai nenuostabu, nes namų vonia yra ne tik puiki galimybė atsipalaiduoti po sunkios savaitės, bet ir ryški pramoga su šeima ir draugais. Bet jei viskas gerai koncepcijos etape, tada, kai ateina projektavimo laikas, iškyla pagrindiniai sunkumai. Dažnai žmonės tiesiog nežino, nuo ko pradėti, kaip apskaičiuoti ir kaip įsitikinti, kad struktūra tarnaus ištikimai labai ilgai..

Nesijaudinkite, nes šiais laikais tinkle galite rasti daug specialistų, pristatančių savo projektus ir jų kainas viename skyriuje. Taigi galite apskaičiuoti darbo sumą ir išlaidas, kurias turėsite atnešti kurdami norimą struktūrą. Kartais kataloguose yra neįtikėtinai daug informacinių nuotraukų. Ir jei jūs neturite konkrečios idėjos, tuomet tokiose svetainėse galite pasisemti įkvėpimo ir išmokti dizaino pagrindų iš profesionalų.

Didelė moderni sauna iš baro

Didelė moderni sauna iš baro

Jauki nedidelė pirtis prie ežero

Jauki nedidelė pirtis prie ežero

Patarimas! Net jei nuspręsite suprojektuoti pastatą savo rankomis, vis tiek turėtumėte pasikonsultuoti su kvalifikuotu inžinieriumi, kad jis tiksliai pasakytų, kaip pradėti projektuoti ir kaip atlikti darbus..

Namų ir vonių iš laminuotos faneros medienos projektai yra sunkiausias konstrukcijos kūrimo etapas. Juk pati statyba užtrunka labai mažai laiko ir labiau primena namo kūrimą iš dizainerio.

Maža medinė pirtis iš dažytos medienos

Maža medinė pirtis iš dažytos medienos

Medinė vonia iš laminuotos faneros medienos

Medinė vonia iš laminuotos faneros medienos

Statybos procesas

Pirmasis žingsnis – nuspręsti, kokią formą norite suteikti savo būsimai voniai, kokius skyrius sukursite pastate, kiek žmonių jis turės priimti. Taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, kad vonia yra patalpa, kurioje yra daug drėgmės, o mediena, neapsaugota nuo garų ir vandens poveikio, gali nukentėti nuo pelėsių ir pelėsių. Pagalvoję apie šiuos niuansus ir nusprendę dėl konstrukcijos perimetro, galite pereiti prie projektavimo etapo. Atskirai turite sukurti pamatų projektą, o tada reikiamų aukštų projektus.

Sukūrus projektą, būtina išsamiai atlikti planavimo darbus. Šiame etape turite nuspręsti, kiek medžiagos reikia, kokių įrankių tam reikės. Taip pat būtina rasti tiekėją, iš kurio galėsite įsigyti reikiamą kiekį statybinių žaliavų už palankią kainą, tuo pačiu turėdami pakankamai aukštą kokybę. Čia draugų atsiliepimai gali padėti, tačiau medienos kokybę galite įvertinti ir patys, prieš tai perskaitę reikiamą literatūrą šia tema. Įvairios įmonės gamina paruoštus rinkinius, kuriuos nusipirkę turite tiesiog sudėti. Nepaisant to, nepaisant įmonės, iš kurios įsigijote medžiagą, reputacijos, būtina kruopščiai ištirti medieną ir apdoroti ją papildomu apsauginių dangų sluoksniu..

Akmenimis grįstos vonios šilumos izoliacija: pluošto izoliacija, folijos garų barjeras, apvalkalas.

Akmenimis grįstos vonios šilumos izoliacija: pluošto izoliacija, folijos garų barjeras, apvalkalas.

Stogo dangos etapai

Stogo dangos etapai

Kalbant apie statybą, pirmiausia nustatykite, kokio tipo pamatą naudosite. Vėlgi, tai yra labai svarbi konstrukcijos dalis, nes nuo pamatų kokybės priklauso ne tik pastato ilgaamžiškumas, bet, galbūt, ir šioje pirtyje ilsintis žmonių gyvenimas. Kiekvienas meistras renkasi kitokio tipo pamatus. Tačiau šis procesas taip pat priklauso nuo dirvožemio tipo, požeminio vandens lygio ir dalelių dydžio pasiskirstymo. Dėl to galite pasirinkti arba šviesiai rausvą, arba juostinį pamatą. Jei pasirinkote juostą, tai tikrai teisingas sprendimas. Jei tik todėl, kad tokia bazė atlaikys bet kokio svorio sistemą. Tai yra, jei jūs negalite kuo tiksliau apskaičiuoti tikrojo pastato svorio, tada tik toks pamatas garantuoja jums patvarumą ir stiprumą..

Montuojant tokio tipo pagrindą, būtina atsižvelgti į dirvožemio užšalimo gylį, profesionalai pataria jį įrengti žemiau šio gylio 20 cm. Kadangi mūsų regione dirvožemio atitirpinimo ir atvirkštinio užšalimo ciklų skaičius skiriasi labai žiemą, tokia atsargumo priemonė padės sumažinti pamato apkrovą.

Vonios izoliacija iš vidaus

Vonios izoliacija iš vidaus

Vonios pamato klojimas iš baro

Vonios pamato klojimas iš baro

Kai atsižvelgiama į visas vietinio dirvožemio ypatybes, galite pradėti žymėti reljefą ir išdėstyti jį išilgai pastato ašių. Todėl po to būtina iškasti reikiamo pločio, aukščio ir ilgio duobę. Po to atėjo laikas įdėti pamatų pagalvę į duobę, griežtai išilgai ašių. Sukūrę hidroizoliaciją, galite lengvai pradėti keldami pamatų blokus tiesiai ant pagalvių..

Patarimas! Pamatų blokams pritvirtinti reikia naudoti aukščiausios kokybės cementą..

Remiantis smėliu ir skalda, statomas pamatas, kurio sukūrimo procesas užbaigiamas tinkamu lygintuvu, taip pat betono sluoksniu, kuris apsaugo nuo išorinių žalingų veiksnių.

Vonios statymas iš baro

Vonios statymas iš baro

Metalinė stogo vonia

Metalinė stogo vonia

Pastato sienos ir apdaila

Baigę darbą, susijusį su jūsų pastato pagrindo sukūrimu, galite pradėti kurti patį vonios „kūną“. Šis terminas reiškia sienas su visais jų niuansais, iškyšomis ir skylėmis. Pagrindinė medinių sienų tvirtinimo sistema yra vadinamieji kirtimai. Tai yra skylės paruoštų denių galuose, į kuriuos įkišti priešingi rąstai. Kiekvienos juostos apatinė dalis turi būti padengta hidroizoliacija. Tai būtina, nes tokios paskirties pastato sienos nuolat veikiamos vandens ir garų. Beje, grįžtant prie struktūros, verta paminėti, kad rąstų poravimas taip pat yra unikalus procesas ir turi savo atmainų. Tačiau tuo pat metu verta prisiminti, kad sienos ilgis neturėtų viršyti 6,5 m, nes mediena neleidžia viršyti šios normos.

Žinoma, po to, kai sienos jau pastatytos, reikia pastatyti stogą. Jis prasideda nuo gegnių sistemos, šis procesas nesiskiria nuo to, kai statomi mūriniai pastatai. Jei norite pastatyti pirtį su mansarda, kuri gali tarnauti kaip sandėliavimo patalpa, tuomet turite atsižvelgti į visus stogo santvarų sistemų niuansus. Paskutinis etapas bus staklių sukūrimas ir plytelių tvirtinimas. Taip pat nepamirškite apie hidroizoliaciją, kuri bet kuriuo metų laiku apsaugos jūsų konstrukciją nuo kritulių..

Stilingos juodos spalvos vonios dizainas iš baro

Stilingos juodos spalvos vonios dizainas iš baro

Mažos vonios iš laminuotos faneros medienos statyba

Mažos vonios iš laminuotos faneros medienos statyba

Patarimas! Nepamirškite apie latakus ir karnizus drenažui. Netgi tokie smulkmenos kaip netinkamas kritulių nutekėjimas gali sukelti didelių problemų ateityje..

Kad pastatas būtų tvirtas, jis turi būti baigtas montuojant langus, duris, taip pat komunalines paslaugas. Ir jei langų montavimo procesas neužima daug laiko, tuomet verta gerai dirbti su drenažo ir vandens tiekimo įrengimu. Visų pirma, tai būtina, nes pagrindinė šio pastato funkcija visiškai reikalauja nepertraukiamo vandens tiekimo tinkamu laiku, o vėliau – pagrįstos drenažo sistemos. Čia reikia pakviesti profesionalą, nes tokioms sudėtingoms inžinerinėms komunikacijoms reikia sudėtingo skaičiavimo. Verta padaryti tą patį su santechnikos elementais, taip pat su maitinimo šaltiniu..

Vonia pagaminta iš laminuotos faneros medienos, aptraukta dailylentėmis

Vonia pagaminta iš laminuotos faneros medienos, aptraukta dailylentėmis

Vonia, aptverta blokiniu namu

Vonia, aptverta blokiniu namu

Specialistų pagalba

Jei iš pirmiau minėtų statybos etapų supratote, kad esate pasirengęs savo rankomis sukurti pastatą, tada linkime sėkmės jūsų pastangose. Jei nesate visiškai tikri, kad sugebėsite efektyviai atlikti statybos darbus, nenusiminkite. Šiais laikais yra daug statybų bendrovių, kurios sugeba per trumpiausią laiką sukurti „iki rakto“ projektus, taip pat atlikti visus statybos darbus. Turite tik patikrinti gatavas medžiagas ir suderinti jas su specialistais.

Tai labai patogu, atsižvelgiant į tai, kad bet koks projektas gali būti sukurtas jūsų pageidavimu. Pavyzdžiui, pagal statybos organizacijų statistiką, mūsų laikais suomių namų ir vonių, pagamintų iš klijuotų sijų, projektai yra labai populiarūs. Jei turite savo idėjų apie statybą, galite lengvai jas išreikšti projektuotojui, jis apdoros visus duomenis, taip pat informuos apie tokios statybos sąnaudų lygį. Daugelis organizacijų archyve turi paruoštų projektų, kuriuos užsisakę galite lengvai sutaupyti pinigų projektavimo etape.

Pirtis iš laminuotos faneros medienos su nedideliu baseinu

Pirtis iš laminuotos faneros medienos su nedideliu baseinu

Medinė akmenimis grįsta vonia

Medinė akmenimis grįsta vonia

Jauki suomiška laminuota faneruota medienos pirtis

Jauki suomiška laminuota faneruota medienos pirtis

Moderni Art Nouveau pirtis su nedidele terasa ir kepsnine

Moderni Art Nouveau pirtis su nedidele terasa ir kepsnine

Ir vis dėlto, jei jums reikia sukurti unikalų dizainą, tai galite padaryti padedami specialistų. Taigi prie išėjimo gausite ir pastatą su kepsnine, ir sauną su terasa. Dažnai žmonės kreipiasi į dizaino organizacijas su prašymu sukurti projektą, kuriame būtų ne tik palėpė, bet, pavyzdžiui, keli aukštai, iš kurių vienas galėtų būti vieta kartu žiūrėti filmus ar tiesiog atsipalaiduoti su draugais. Taigi dviaukštės pirtys taip pat yra gana populiarios. Nebijokite eksperimentuoti. Pasirinkite sau patogiausią variantą ir negailėkite kokybės.