Suapvalinto žurnalo parinktis

Suapvalinto žurnalo parinktis

Pirtis yra vandens procedūrų vieta, esanti atskirai nuo kitų pastatų ir apimanti maudymosi ir garų pirties zoną. Pirtys buvo žinomos net senovės Romoje, iš kur jos atkeliavo į Turkiją ir paplito po visą pasaulį. Šiandien išskiriami keli populiariausi tipai, kurie skiriasi struktūra ir kilmės vieta..

Leiskite išsamiau apsvarstyti jų dizainą, savybes ir pranašumus. Šio tipo vonios turi daug panašumų. Pagrindinė kiekvienos iš jų vieta yra garinė pirtis. Jo konstrukcija ir įranga lemia tipą.

Poilsio zona su vasaros virtuve ir baseinu

Poilsio zona su vasaros virtuve ir baseinu

Garų pirtis su pritvirtinta medžio krūva

Garų pirtis su pritvirtinta medžio krūva

Rusų

Paprastai rusiškoje pirtyje vidutinė temperatūra siekia 45–70 ° C. Šiuo atžvilgiu garas kondensuojasi ir nusėda ant kūno, todėl jis valomas nuo įvairių rūšių teršalų. Karštas drėgnas oras sušildo visą kūną ir visą kūną.

Svarbu! Apsilankę tokiose įstaigose, galite išvalyti plaučius ir kvėpavimo takus..

Rusų garinė pirtis juodos spalvos

Rusų garinė pirtis juodos spalvos

Dizainas susideda iš trijų pagrindinių dalių:

  • persirengimo kambarys – gali būti šalto tipo ir skirtas nusirengti ir apsirengti, dėti drabužius. Šiltas persirengimo kambarys skirtas laisvalaikiui praleisti ir bendrauti. Pirmuoju atveju jis aprūpintas tik pakabomis, lentynomis ir spintelėmis, antruoju – papildomą stalą, kėdes, sofas, spinteles indams, skirtiems arbatai gerti, laikyti. Kai kuriais atvejais yra sumontuoti televizoriai, taip pat kita įranga;
  • garinė pirtis – čia vyksta pagrindinis kūno garo apdorojimo procesas. Tai sudėtingiausias dizainas, be to, turi būti krosnis, šildanti akmenis, kurie vėliau užpilami skysčiu ir sudaro garus. Patogiam lankytojų apgyvendinimui būtinai įrengiami gultai arba, kaip jie kitaip vadinami, lentynos;
  • prausykla – skirta maudytis naudojant asmeninės higienos chemines medžiagas, todėl yra suoliukai skardinėms ir kaušams sudėti, tačiau šiuolaikinėmis sąlygomis tokiose patalpose yra vonia arba dušas. Taip pat turėtų būti spintelės ir lentynos talpykloms su muilu, geliais, šampūnu ir kitomis priemonėmis sudėti..

Reikiamo ploto apskaičiavimas

Reikiamo ploto apskaičiavimas

keturiolika

Patarimas! Kuriant svarbu skirti pakankamai dėmesio žaliavoms. Statybai galima naudoti plytą, bloką, tačiau tradiciškai tai yra mediena. Tinkamai pasirinkus medžiagą, jūsų pastatas bus ekologiškas ir saugus.

Suomių

Suomiška pirtis išsiskiria itin sausu oru. Tai naudinga žmonėms, kuriems drėgmė yra draudžiama..

Informacija! Nepaisant to, kad vidinė aplinka gali įkaisti iki 70–110 ° C, tuo piktnaudžiauti nereikia, nes jis buvo skirtas šiek tiek pašildyti kūną.

Maža suomiška pirtis

Maža suomiška pirtis

Sienų apdaila su mediniais pjūviais atrodo labai stilingai

Sienų apdaila su mediniais pjūviais atrodo labai stilingai

Pirtis išsiskiria mažais matmenimis. Jį sudaro tik du kambariai. Pagrindinis dalykas, žinoma, yra garinė pirtis. Jo matmenys yra 2-3 x 2 metrai. Jame yra orkaitė. Garų pirtis gali būti su akmenimis arba be jų, ji gali būti geležinė ant medžio arba elektrinis šildytuvas, kuris šiandien yra populiarus šiuolaikinėse saunose..

Svarbų vaidmenį atlieka gultai, ant kurių apgyvendinami lankytojai. Konstrukcijos yra dviejų lygių:

  1. 70 cm nuo grindų;
  2. 1 m nuo grindų.

Suomiška garinė pirtis palėpės aukšte

Suomiška garinė pirtis palėpės aukšte

Lofto stiliaus pirties išorė

Lofto stiliaus pirties išorė

Svarbu! Garų pirtis būtinai yra apipjaustyta lentomis ar skarda, jos negalima apdoroti jokiais dažais.

Į sauną neįeina vandens procedūros. Tačiau persirengimo kambaryje vis tiek galima įrengti dušą, kad prausiantis praustųsi prausiantis garų pirtyje. Statant galima naudoti įvairias medžiagas, tačiau tam geriausiai tinka mediena..

Japonų

Ofuro buto terasoje

Ofuro buto terasoje

Ši pirtis gali nustebinti visus savo originalumu ir neįprasta išvaizda. Kitaip jis taip pat vadinamas ofuro – šildoma statinė, pripildyta karšto vandens (galima palyginti su karšta vonia).

Svarbu! Kadangi jame esantis skystis nėra žemos temperatūros (40–60 ° C), atsiranda prakaitavimas, o vanduo, savo ruožtu, iš porų išplauna prakaitą, nešvarumus ir riebalus. Ši technika naudojama ne tik kaip higienos priemonė, bet ir kaip tam tikrų ligų profilaktika..

keturiolika

Pasigaminti patiems yra gana sunku, tam reikia turėti specialių įgūdžių. Susideda iš ofuro sienų ir grindų, kurios neturi leisti skysčiams praeiti. Viduje yra speciali sėdynė. Įėjimui įrengti išoriniai ir vidiniai laiptai. Pagrindinis elementas yra orkaitė, esanti vienoje iš ofuro dalių ir atskirta nuo bendros zonos specialia pertvara.

Japonų vonios piešinys

Japonų vonios piešinys

„Pasidaryk pats“ ofuro pastatas

„Pasidaryk pats“ ofuro pastatas

Gamybai parenkama įvairių rūšių mediena. Populiariausi yra spygliuočiai. Viryklė pagaminta iš karščiui atsparaus nerūdijančio plieno.

Hamamas

Hamamo interjeras šiuolaikiniu stiliumi

Hamamo interjeras šiuolaikiniu stiliumi

Informacija! Hamamas yra turkiška struktūra, kurioje šiluma pasiekia apie 40–45 ° C ir beveik absoliuti drėgmė. Čia atliekamos atpalaiduojančios procedūros – masažai, kaukės ir kitos. Jo klimatas leidžia gerai praleisti laiką..

Hamamas išsiskiria dideliu plotu ir daugybe garų kambarių. Žinoma, kaip ir jo kolegos, jame yra persirengimo kambarys, kuris tarnauja kaip persirengimo kambarys. Oro temperatūra čia yra 28–30 ° С. Be to, yra salė įvairioms procedūroms. Rodikliai jame yra 40-50 ° С. Hamame yra lentynos. Kitas skirtumas yra marmuro naudojimas, būtent iš jo gaminami gultai. Paprastai ši salė yra apvalios formos..

Spalvota mozaika, sukurta turkiškoje garinėje pirtyje su baseinu

Spalvota mozaika, sukurta turkiškoje garinėje pirtyje su baseinu

Turkio spalva su neoniniu apšvietimu atrodo labai įspūdingai

Turkio spalvos hamamas su akį traukiančiu neoniniu apšvietimu

Po pagrindinės salės yra garinė pirtis. Jo šildymas atliekamas naudojant vamzdžius, esančius po gultais ir už sienų. Kalbant apie garus, anksčiau tam buvo sumontuoti virimo katilai, tačiau šiandien tam naudojama speciali elektros įranga – garo generatoriai.

Patarimas! Jei į jiems naudojamą vandenį pridedama žolelių ar eterinių aliejų, tuomet galite ne tik valyti, bet ir įkvėpti.

Pasidaryk pats hamamas

Pasidaryk pats hamamas

Svarbu! Dalis procedūrinio kambario, kuris šiandien išsiskiria kaip atskira zona, yra skalbimo kambarys. Jame gali būti vonia, dušas ir net vonios kambarys..

Jaukus turkiškos pirties interjeras

Jaukus turkiškos pirties interjeras

Auksavimas interjero dekoravime

Auksavimas interjero dekoravime

Rengdami hamamo konstrukcijos projektą, galite neįtraukti arba pridėti ką nors kita. Vidinės atmosferos sukūrimas hamame atlieka svarbų vaidmenį. Marmuras geriausiai tinka dekoravimui. Taip pat rytietiškus aksesuarus galite įdėti į skirtingas vonios dalis..

Atkreipkite dėmesį, kad hamamo negalima montuoti kaip laisvai statomos konstrukcijos. Šiandienos technologijos leidžia tam įrengti bet kurią namo ir net buto dalį..

Vonios su baseinu

Mažas betoninis baseinas

Mažas betoninis baseinas

Pirmiau pateikti pavyzdžiai yra klasikiniai variantai. Bet juos galima papildyti dar vienu elementu. Po garinės pirties labai svarbu maudytis vandenyje. Tam galite naudoti ne tik praustuvus, vonios kambarius ir dušus. Jei įmanoma, viename iš kambarių gali būti įrengtas baseinas. Žinoma, tam reikia didelės teritorijos. Baseinas gali būti betoninis, guminis, polipropileninis arba plastikinis ir sulankstomos, nešiojamos ar nejudančios konstrukcijos. Galima pastatyti aukščiau arba įterpti į grindis.

Suomiška sauna su baseinu ir poilsio zona

Suomiška sauna su baseinu ir poilsio zona

Baseine gali būti įrengtas poilsio kambarys. Čia galite pastatyti stalus, indus ir saugojimo vietą, televizorių, šaldytuvą ir daug daugiau. Tai leidžia sumažinti persirengimo kambario dydį..

Išvada

Garų pirtis su maža terasa

Garų pirtis su maža terasa

Vonios, atėjusios pas mus iš Senovės Romos, praėjo po visą pasaulį ir daugumoje šalių patyrė transformaciją, todėl jos tapo dar jaukesnės ir patogesnės. Bet kurį iš jų galite pastatyti patys. Tačiau kurdami jį, iš anksto pagalvokite apie kambarių dydį ir funkcionalumą. Kartais jie statomi be pagrindo. Bet kad dizainas tarnautų jums ilgiau, neatsisakykite šio elemento..

Patarimas! Iš statybai skirtų medžiagų geriausia naudoti medieną, bet jei tai neįmanoma, tuomet galite naudoti plytą, bloką ir kitus. Neapdorota mediena taip pat geriausiai tinka vidaus apdailai, tačiau galima kloti plyteles. Na, o turkiškos klasikinės versijos atveju – marmuras.

Saunos stiliaus sauna

Kaimo stiliaus sauna

Malkomis kūrenama garinė pirtis yra labiausiai paplitęs pasirinkimas.

Malkomis kūrenama garinė pirtis yra labiausiai paplitęs pasirinkimas.

Nebus nereikalinga pastebėti, kad nors daugumoje tokio tipo pastatų yra dvišlaičiai stogai, lubos juose dažniausiai nėra labai aukštos, tik hamamas turi skliautą..

Patarimas! Taip pat verta pasirūpinti kokybišku elektros tinklo sutvarkymu. Kadangi daugumoje patalpų yra didelė drėgmė, būtina naudoti uždaras lempas, o garui naudojamus elektros prietaisus – uždarus lizdus..

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas elektros instaliacijos montavimui.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas elektros instaliacijos montavimui.

Nepamirškite pasirūpinti, kad po skalbykla būtų kanalizacijos sistema, taip pat duobės, kuriose nutekės atliekos..