Šiuolaikiniai nauji pastatai dažnai nuomojami be galutinio remonto.

Šiuolaikiniai nauji pastatai dažnai nuomojami be galutinio remonto.

Pradėti renovaciją naujame pastate paprastai yra gana baisu. Kiekvienas, kuris kada nors susidūrė su panašiu reiškiniu, pasakys, kad pakeliui yra didžiulių spąstų. Ir jei į tai neatsižvelgiama, per trumpą laiką galite susidurti su didelio masto problema, būtent būtinybe skubiai pakeisti interjerą, o tai pareikalaus didelių finansinių išlaidų..

Juoda spalva virtuvės interjere atrodo labai įdomi

Juoda spalva virtuvės interjere atrodo labai įdomi

Eklektiškas stilius virtuvės interjere

Eklektiškas stilius virtuvės interjere

Jauki svetainė, dekoruota šiuolaikiniu stiliumi

Jauki svetainė, dekoruota šiuolaikiniu stiliumi

Pagrindinės problemos

Pagrindinės problemos, susijusios su renovacija naujuose pastatuose:

 1. Pastato susitraukimas.
 2. Drėgmės perteklius.
 3. Didelė darbų apimtis.
 4. Koncepcijos trūkumas.

Butas naujame pastate turi savo trūkumų

Butas naujame pastate turi savo trūkumų

Bet koks naujas pastatas per pirmuosius kelerius metus gali „nuskęsti“

Bet kuris naujas pastatas per pirmuosius kelerius metus gali nuskęsti

Pirmosios dvi problemos yra susijusios su statybos ypatumais, su kuriais tenka susitaikyti. Eksploatacijos metu dauguma statybų organizacijų įspėja, kad pastatas susitrauks, nepriklausomai nuo to, ar konstrukcija yra monolitinė, ar skydinė. Ir svarbiausia yra tai, kad šis procesas gali tęstis metus, priklausomai nuo lydinčių veiksnių. Dėl šios priežasties patalpų pakeitimui taikomi papildomi apribojimai..

Svarbu! Pastato susitraukimas lemia tai, kad namo ir jame esančių butų sienos, lubos, grindys, ypač, turi tam tikrą poslinkį ar iškraipymą. Iš pradžių jis yra nematomas, tačiau esant apdailai ir natūraliai pažeidus dėl to paties susitraukimo, poslinkis tampa pastebimas.

Įtrūkimai gali atsirasti po kelerių metų

Įtrūkimai gali atsirasti po kelerių metų

Panašus poveikis yra ir drėgmės pertekliui, kurį sienos gauna statybų laikotarpiu. Dėl natūralių procesų jis palaipsniui patenka į patalpas ir laikui bėgant gali pablogėti tos pačios apdailos medžiagos..

Įvairūs sausintuvai padės kovoti su drėgmės pertekliumi

Įvairūs sausintuvai padės kovoti su drėgmės pertekliumi

Kita didelė problema yra per didelė operacijų apimtis. To priežastis – sąlygų, būtinų patogiam gyvenimui patalpose, trūkumas. Jie apima:

 • Pagalbinės sienų plokštės.
 • Grindų danga.
 • Sienų ir lubų apdaila.
 • Baldai.
 • Įmontuoti prietaisai.
 • Ryšiai.

keturiolika

Pastarasis turėtų apimti:

 • Vandens tiekimas.
 • Kanalizacija.
 • Elektros instaliacija.
 • Ryšio kanalai.

Visa tai turi būti užtikrinta, nes nesant tokių sąlygų neįmanoma nuolatos likti kambaryje. Paskutinis sąraše yra koncepcijos trūkumas. Būtina, kad gyvenamoji erdvė būtų ne tik funkcionali, bet ir patraukli. Šiuo tikslu kuriamas dizaino projektas..

Dizainas

Įdomiausia naujoko projektavimo dalis yra naujo namo ir buto idėjų pasirinkimas. Ir šiame etape geriau ne išbandyti savo jėgas, o kreiptis į specialistus. Jie ne tik teisingai zonuos erdvę ir užpildys ją naujais dalykėliais, bet ir galės profesionaliai pastatyti santechnikos įrenginius, įmontuotus buitinius prietaisus ir specialiai tam parengs ryšio schemų optimizavimą..

Gyvenamojo kambario projektas iš „Ikea“

Gyvenamojo kambario projektas iš IKEA

Patarimas! Tuo atveju, jei dėl objektyvių priežasčių neįmanoma susisiekti su profesionaliais dizaineriais, jei turite kompiuterinių įgūdžių, galite naudoti specialias interjero dizaino programas. Jų yra daug, ir kiekviena iš jų apima daugybę komunalinių paslaugų, leidžiančių užbaigti konkretaus kambario, pavyzdžiui, virtuvės ar vonios, dizaino projektą..

keturiolika

Jei kompiuterinių įgūdžių nepakanka, rankų darbo eskizai ant popieriaus gali būti prieinama alternatyva. Tuo pačiu metu nebūtina viską išsamiai ir gražiai pavaizduoti. Paprasta schema, apibūdinanti projektą, pakankamai išsamiai, kad būtų galima toliau jį įgyvendinti savo rankomis arba padedant rangovams..

Būsimo remonto eskizas „pasidaryk pats“

Būsimo remonto eskizas „pasidaryk pats“

Virtualios realybės kambario dekoravimo programa

Virtualios realybės kambario dekoravimo programa

Projektavimo etape verta apsvarstyti ne tik būsimą įrankių ir medžiagų išvaizdą ir išlaidas, bet ir visų veiksmų seką. Juos rekomenduojama atlikti tokia tvarka:

 1. Komunikacijų pertvarkymas ir įrengimas.
 2. Grubus apdaila.
 3. Laikinas dekoras.
 4. Puiki apdaila.
 5. Apdailos dekoras.

Visų pirma, būtina užbaigti komunikacijų klojimą

Visų pirma, būtina užbaigti komunikacijų klojimą

 • Pirmasis sąraše yra ryšių pertvarkymas ir įrengimas. Jie turi būti daromi nuo pat pradžių, nes tolesniuose pakeitimų etapuose reikės sunaikinti šalia esančius objektus. Tai padidina susijusias išlaidas ir reikalauja papildomų pastatų valymui..

Patarimas! Ryšių išdėstymas ir pagrindiniai jų mazgai turėtų būti iš anksto apgalvoti ir nurodyti buto dizaino projekte. Tikėtina, kad norint pagerinti komfortą, juos teks perkelti arba kai kuriuos elementus padidinti. Tai turėtų būti daroma tik gavus atitinkamos institucijos leidimą.. 

Komunikacijos turi būti įtrauktos į projektą iš anksto

Komunikacijos turi būti įtrauktos į projektą iš anksto

 • Kitas sąraše yra šiurkštumas, kuris apima daug nešvarių darbų, kurie pagal statybinių atliekų kiekį gali konkuruoti su išmontavimu ir pertvarkymu..
 • Po to seka laikinas dekoras, kurio buvimas išskiria šį naujo pastato renovacijos etapą nuo bet kurio kito. Būtent šį dekorą savininkai svarstys per ateinančius kelerius metus, kol pastatas įgaus nusistovėjusią formą ir atsikratys drėgmės pertekliaus. Šio dekoro atsparumo dilimui galima nepaisyti, nes daugeliu atvejų po poros metų eksploatavimo jie pereina prie jo pašalinimo ir apdailos operacijų..

Kas už ko: etapai

Atsižvelgiant į tai, kad didžiąją dalį pakeitimų reikia atlikti nedelsiant, reikėtų pabrėžti ypač svarbius procesus. Vienas iš jų yra šildymo sistema. Jo vykdymo kokybė nėra iš karto nustatoma, tačiau pakeitimų sudėtingumas gali konkuruoti su daugiausiai darbo reikalaujančiomis operacijomis. Todėl patartina numatyti jo neskausmingo pakeitimo galimybę, pridedant arba pašalinant tam tikrus modulius, pavyzdžiui, radiatorių sekcijas..

Šildymo prietaisų montavimas

Šildymo prietaisų montavimas

Čia verta atkreipti ypatingą dėmesį į darbus, atliktus prieš perkant objektą, būtent:

 1. Durų ir langų angų sandarumas.
 2. Vėdinimo kokybė.
 3. Priešgaisrinės ir įsilaužimo signalizacijos.

Atkreipkite ypatingą dėmesį į elektros tinklų kokybę

Atkreipkite ypatingą dėmesį į elektros tinklų kokybę

Patarimas! Taip pat iš pradžių svarbu pasirūpinti elektros tinklo kokybe ir elektros prietaisų apsauga, pavyzdžiui, naudojant RCD. Tai ypač svarbu, nes net ir pats kompaktiškiausias konstrukcinis įrankis gali turėti pakankamai didelę galią, o tai gali lemti ne tik periodinį elektros energijos tiekimo nutraukimą, bet ir elektros tinklo išdegimą..

Grubiu žingsniu negalite apgauti grindų išlyginimo ir tobulumo, nes kai kuriais atvejais per pirmuosius dvejus metus kenčia būtent jis. Todėl lygintuvas nėra padengtas patvaria apdaila, pavyzdžiui, parketu ar net laminatu..

Patarimas! Profesionalai rekomenduoja naudoti linoleumą, kuris gali atlaikyti tempimą bet kuria kryptimi.

Apdorodami sienas tame pačiame etape, neturėtumėte būti uolūs glaistai, nes jis gali greitai nukristi, o kartu ir paviršiaus dekoras, pavyzdžiui, dažai. Todėl namuose, ypač mūriniuose namuose, geriau teikti pirmenybę išlyginimui gipso kartono plokštėmis ir vėlesniam tapetavimui. Dėl tų pačių priežasčių taip pat nėra prasmės naudoti tradicinę lubų apdailą. Geriau jį pakeisti pakabintu, kad galėtumėte mėgautis visada lygiu ir patraukliu paviršiumi..

Zonavimas su virtuvės spalva kartu su svetaine

Zonavimas su virtuvės spalva kartu su svetaine

Kilimas puikiai tinka grindų apdailai naujame bute.

Kilimas puikiai tinka grindų apdailai naujame bute.

Patarimas! Reikėtų pažymėti, kad šiurkštaus remonto išlaidos yra gana mažos, palyginti su visa naujo pastato remonto darbų apimtimi. Taip yra dėl aukščiau aprašytų daugelio leidžiamų operacijų apribojimų.. 

Laikinam dekoravimui galite naudoti vienspalvius vandens pagrindo dažus, kad apibrėžtumėte kambario apšvietimo charakteristikas. Tačiau šį sprendimą galima naudoti tik laikinai. Todėl tik tapetai gali būti laikomi priimtinesne alternatyva..

Tapetai padės paslėpti sienų defektus

Tapetai padės paslėpti sienų defektus

Patarimas! Pasibaigus natūraliam susitraukimui skirtam laikui, vis tiek rekomenduojama dar kartą kreiptis į specialistus, kurie galės įvertinti esamą pastato būklę, prieš atlikdami puikią apdailą. Tik atlikus jų ekspertinį vertinimą galima padaryti oficialias išvadas apie galimą galutinį remontą arba būtinybę jį atidėti tam tikram laikotarpiui..

Statinio būklės patikrinimas

Statinio būklės patikrinimas

Tiesioginiai procesai

Nepaisant ryškaus pavadinimo, šis laikotarpis gali pasirodyti tamsiausias. Taip yra todėl, kad jo įgyvendinimo metu dažniausiai reikia pašalinti trūkumus, kurie gali atsirasti pradinio veikimo laikotarpiu. Taigi, jums gali prireikti:

 • Grindų užpylimas ir naujos dangos montavimas.

Apdailos grindų užpildymas

Apdailos grindų užpildymas

 • Durų, langų rėmų ir palangių keitimas.
 • Sienų išlyginimas, plytelių klojimas.
 • Vamzdynų ir vamzdynų keitimas.

Todėl tokio tipo pakeitimai bus ne kosmetiniai, o kapitaliniai. Todėl šiam etapui turėtų būti skirta liūto dalis biudžeto..

Kartais dėl

Kartais dėl pastato susitraukimo būtina pakeisti langus

Plytelių klojimas

Plytelių klojimas

Apdaila bus atlikta po apdailos žingsnio, ir šiame etape jau galite suteikti laisvę vaizduotei ir įgyvendinti visas įdomiausias idėjas, nes nebėra jokių apribojimų naudojamų apdailos statybinių medžiagų kokybei, o baigę galite naudoti bet kokį dekorą ir baldus. To priežastis paprasta: dabar nieko nereikia perkelti iš vienos vietos į kitą ar išardyti pokyčių laikotarpiu. Taigi po šio etapo galite saugiai pakelti fortepijoną ir ąžuolo baldų komplektą į viršutinį aukštą..

Apdaila padės pakeisti jūsų interjerą

Apdaila pakeis jūsų interjerą

Šiuolaikinio stiliaus studijos tipo buto interjeras

Šiuolaikinio stiliaus studijos tipo buto interjeras

išvadas

Kaip matote, renovacija naujame pastate nėra silpnapročių procesas. Tai neturėtų būti atliekama vienas, o kartu su žmonėmis, pageidautina profesionalais, tarp kurių turi būti elektrikas, santechnikas, dizaineris ir nemažai specializuotų specialistų, tokių kaip plytelių klojėjai, krautuvai ir montuotojai..