Minkšti baldai turi būti reguliariai valomi, kad būtų išvengta nemalonaus kvapo ar alergijos.

Minkšti baldai turi būti reguliariai valomi, kad būtų išvengta nemalonaus kvapo ar alergijos.

Cheminis sofos, minkštų kėdžių ar fotelių valymas yra brangi operacija. Žinoma, atsitinka taip, kad be to negalite išsiversti, tačiau daugeliu atvejų net sudėtingiausią taršą galima pašalinti rankomis. Improvizuotos priemonės padės atsikratyti kraujo, vaikų ir gyvūnų šlapimo, vyno. Apsvarstykite pigius būdus, kurie padės kuo greičiau ir pelningai neutralizuoti bet kokius nešvarumus.!

Naudodamiesi namų gynimo priemonėmis, galite lengvai pašalinti beveik visas dėmes.

Namų gynimo priemonės gali lengvai pašalinti beveik bet kokias dėmes.

Pagrindinės sofos apmušalų valymo taisyklės namuose

Prieš pradėdami tiesiai prie proceso, turite susipažinti su keliomis taisyklėmis:

 1. visos priemonės turi būti iš anksto išbandytos nematomose medžiagos vietose;
 2. įsitikinkite, kad pasirinktame gaminyje nėra alkoholio, o po to apmušalus nuvalykite šepetėliu su minkštais šereliais;
 3. rekomenduojama naudoti tik sausus metodus, kraštutiniais atvejais leidžiama valyti šlapiu būdu;
 4. valydami šviesią sofą, pirmenybę teikite baltiems skudurams, nes spalvotas audinys gali nudažyti apmušalus;
 5. nerekomenduojama naudoti baliklio ir acto.

15

Mes išvalome sofą namuose nuo dulkių

Tai pirmasis valymo etapas. Tačiau jį galima praleisti, jei jus domina tik vietinių nešvarumų valymas. Ši veikla gali būti vykdoma dviem būdais:

 1. Su dulkių siurbliu. Jei turite šį prietaisą namuose, jums tiesiog reikia vaikščioti apmušalais, deramą dėmesį skiriant kampams ir sąnariams. Be to, norint pasiekti geriausią rezultatą, galima naudoti specialų priedą..
 2. Be dulkių siurblio. Šis metodas dažniausiai tinka neryškioms medžiagoms arba kai apmušalai pagaminti iš aksomo, veliūro ir kitų neryškių daiktų. Baldus būtina uždengti lakštu ar kitu baltu skudurėliu, įmirkytu vandenyje, o tada tęsti mechaninį valymą plaktuvu..

13

Išvalome sofos apmušalus nuo kietų ir išdžiūvusių nešvarumų

Tai yra kitas žingsnis, taigi, jei jūsų sofoje įvyko tokių pokyčių, visada galite peiliu, mentele ar kitais improvizuotais mechaniniais daiktais nuvalyti nešvarumus..

Svarbu! Jei audiniai susideda iš krūvos, tokios manipuliacijos kupinos žalos..

Vanduo su šampūnu ir dešimt lašų amoniako padės atsikratyti gatvės nešvarumų. Tirpalą reikia tepti ant dėmės ir po dešimties minučių nuplauti švaria kempine, šiek tiek sudrėkinta drungnu vandeniu. Pakartokite, kol vieta taps muiluota

Vanduo su šampūnu ir dešimt lašų amoniako padės atsikratyti gatvės nešvarumų. Tirpalą reikia tepti ant dėmės ir po dešimties minučių nuplauti švaria kempine, šiek tiek sudrėkinta šiltu vandeniu. Pakartokite, kol taškas bus švarus

Kaip greitai išvalyti sofą nuo dėmių namuose?

Iš pradžių galite išbandyti bet kokį universalų apmušalų gaminį, kuris tinka visų tipų audiniams. Tai gali būti putos iš muilo tirpalo, taip pat plovikliai kilimų valymo junginių pavidalu. Jei dėmė nepavyksta, galite naudoti šias priemones:

 • acto tirpalas 9%;
 • šampūnas tirpale su šiltu vandeniu ir amoniaku.

Paprastai šių paprastų manipuliacijų pakanka, kad sofa būtų išvalyta nuo daugumos dėmių. Jei vis tiek nepavyko susidoroti su užteršimu, galite pasirinkti individualius valymo būdus, priklausomai nuo jų kilmės..

  15

Kaip išvalyti šlapimą nuo sofos apmušalų? Greitas būdas

Tai sudėtingiausias organinis junginys, kuris gali būti nepastebimas ir tuo pačiu skleisti aštrų kvapą. Tradiciškai, laikui bėgant, namų ūkiai pripranta ir nustoja jaustis, tačiau svečiai tai sugauna tiesiogine prasme nuo durų. Jei kažkas panašaus atsitiks su jūsų sofa, dėmę reikia nuvalyti servetėlėmis, kad susigertų nemalonus skystis. Po to dalis audinio išdžiovinama plaukų džiovintuvu, kad nebūtų dėmių..

Patarimas! Jei audinys ryškus, dėmę apdorokite 9% acto tirpalu. Proporcija turėtų būti 1: 5.

Tamsiai apmušalus galite nuvalyti silpnu kalio permanganato tirpalu

Tamsią apmušalą galima nuvalyti silpnu kalio permanganato tirpalu

Kaip išvalyti sofą nuo riebių dėmių?

Jei dėmė šviežia, pabarstykite ją smulkia druska ir palaukite, kol riebalai visiškai susigers, o tai užtruks apie 3-5 minutes. Po to likusios liekanos turi būti įmirkytos gerame indų ploviklyje..

Greitai uždenkite riebalų dėmes krakmolu, druska ar soda ir palikite kelioms minutėms. Tada nuvalykite kempine, pamirkyta indų plovimo skystyje. Po penkiolikos minučių nuplaukite paprastu vandeniu

Riebalų dėmę galima greitai padengti krakmolu, druska ar soda ir palikti kelioms minutėms. Tada nuvalykite kempine, pamirkyta indų plovimo skystyje. Po penkiolikos minučių nuplaukite paprastu vandeniu

Kaip pašalinti raudono vyno dėmes nuo sofos apmušalų?

Šviežio raudonojo vyno dėmę reikia nuvalyti servetėle, o tada apibarstyti smulkia druska. Jis turėtų sugerti drėgmę. Jei reikia, verta pakartoti procedūrą. Druska nuplaunama šepetėliu, o likęs muilas, panaudotas kitame etape, pašalinamas vandeniu.

Viena sunkiausių dėmių, kurią reikia nedelsiant pašalinti

Viena sunkiausių dėmių, kurią reikia nedelsiant pašalinti

Kaip pašalinti įstrigusią kramtomąją gumą iš sofos?

Norint pašalinti šią medžiagą, rekomenduojama ją užšaldyti, ant viršaus uždėjus nedidelį kiekį ledo kubelių. Tada guma taps tvirta ir galėsite ją nubraukti..

Patarimas! Jei dėmė lieka, ant audinio užtepkite metilo ir nuvalykite..

Užšaldžius gumą ledu, ją galima lengvai nuimti nuo sofos apmušalų

Jei užšaldysite gumą ledu, ją galima lengvai nuimti nuo sofos apmušalų.

Išvalome sofos apmušalus nuo kitų nešvarumų

Taip pat yra daugybė įrankių, kurie padės atsikratyti įprastų teršalų:

 1. žvakių vaškas būtina leisti sustingti, o paskui sulaužyti ir nubraukti. Jums tiesiog reikia lyginti pėdsakus geležimi;
 2. kruvinos dėmės, jei jie yra švieži, juos galima pašalinti mirkant audinį šaltame vandenyje, kol jie visiškai išnyks. Jei nešvarumai seni, būtina juos kuo ilgiau laikyti po ledo kubeliais;
 3. vaisių ar daržovių sultys pašalinamas ant dėmės tepant amoniako tirpalą arba acto medžiagą;
 4. jei apmušalai tampa nuobodu ir turi nemalonų kvapą, galite nuplauti jį keliomis medžiagomis – muilo, šampūno, acto tirpalu su vandeniu, alkoholiu.

15

Svarbu žinoti! Norėdami patogiai atsikratyti nešvarumų, turėtumėte purkšti valymo kompoziciją iš purškimo buteliuko. Norėdami išvalyti šviesią sofą nuo kvapo, apibarstykite didelę apmušalų dalį soda ir palikite 60 minučių. Po to paimkite dulkių siurblį su baldų priedu ir apdorokite visą paviršių..

Taigi, mes apsvarstėme visus veiksmingus būdus, kaip kovoti su bet kokio pobūdžio dėmėmis, ir sužinojome, kaip tuo pačiu metu pasiekti geriausią rezultatą..