Sukurkite unikalų interjerą su dekoratyvine apdaila

Sukurkite unikalų interjerą su dekoratyvine apdaila

Šiuolaikinės technologijos sugrąžina į interjerą tokius seniai pamirštus elementus kaip faneruotos sienų plokštės. Anksčiau jie buvo plačiai naudojami kaip patrauklus, patvarus dekoras, tačiau laikui bėgant juos išstūmė nauji sprendimai. Dabar šios plokštės įgijo naują populiarumą dėl naujų medžiagų, tokių kaip MDF ir jo modifikacijos..

Papuošimas natūraliomis medžiagomis padės sukurti savo stilių

Papuošimas natūraliomis medžiagomis padės sukurti savo stilių

Kas čia?

Šiuolaikinio dizaino sienų plokštės yra lengvos statybinės medžiagos, kurios neapkrauna atmosferos ir atitinka sanitarinius ir priešgaisrinius standartus. Todėl, suteikdami jiems pirmenybę, galite lengviau atsikvėpti, derindami kambario išvaizdą su itin moderniu dizainu, aplinkos saugumu ir grožiu.

Originalus ir atmosferinis vonios kambario dizainas

Originalus atmosferos vonios dizainas

Ant pastabos! Pagrindiniu šių plokščių privalumu galima laikyti platų medžių rūšių pasirinkimą, naudojamą vidiniam matomam sluoksniui sukurti..

Jie apima:

 1. klevas;
 2. ąžuolas;
 3. riešutas;
 4. alksnis;
 5. Pušis;
 6. Vyšnia;
 7. Obuolių medis;
 8. pelenai;
 9. egzotinių veislių

15

Ypač svarbu, kad tokie dizainai būtų labai universalūs ir tiktų ne tik namų kampeliui, bet ir sukurtų malonią šiltą atmosferą restoranuose, bibliotekose ir biuruose..

Dar viena premija dizaineriui – platus atspalvių ir tekstūrų pasirinkimas. Pirmąjį efektą gamintojai pasiekia naudodami laką, o antrąjį – naudodami papildomą apdorojimą. Dėl šios priežasties asortimentas apima blizgius ir matinius, lygius ir aksominius liesti..

Plonas natūralaus medžio lakštas pjovimo metu padeda atskleisti jo išskirtinį ir unikalų raštą

Išskirtinis, unikalus pjovimo modelis ant plono natūralaus medžio lakšto

Tokie sprendimai gali būti naudojami šiuolaikinėse aukštųjų technologijų, ekologinio stiliaus vietose, taip pat klasikiniu ir kolonijiniu stiliumi, kaip patrauklesnė alternatyva natūralioms statybinėms medžiagoms, kurios yra jautrios destruktyviam vabzdžių ir įvairių mikroorganizmų poveikiui..

Dengimas laku dar labiau atskleidžia medžiagos tekstūrą

Lakavimas pagerina medžiagos tekstūrą

Interjero idėjos

Svarbu! Pagrindinis šios statybinės medžiagos funkcinis bruožas yra jos universalumas. Tai daugiausia susiję su kosmoso organizavimu. Taigi, sienas galima visiškai uždengti, sukurti daugiapakopes kompozicijas ir netgi sudaryti sąlygines zonas.

Raštuota sienų danga miegamajame

Raštuota sienų danga miegamajame

Pirmuoju atveju bus galima atkurti dizainą minimalizmo stiliumi, naudojant tik vieną parinktį. Jei naudojate dviejų diametraliai priešingų spalvų derinį atspalviuose, galite pasiekti įdomesnių efektų. Tuo pačiu metu jie gali būti derinami pagal šaškių lentos modelį, net keičiant medienos pluošto kryptį, kad būtų paryškintas kontrastas.

Stilingas svetainės šaškių lentos dizainas iš natūralių medžiagų

Stilingas svetainės šaškių lentos dizainas naudojant natūralias medžiagas

Įdomu ir gana populiaru naudoti šią statybinę medžiagą tiesiogiai interjero plokštėms sutvarkyti, kurios įsitvirtino kaip vienas geriausių metodų, padedančių spręsti problemas ant sienų, kurias, pavyzdžiui, gali sukurti vaikai. Jie apima:

 • dėmės iš nešvarių rankų;
 • batų atspaudai;
 • tapyba;
 • lipdukai.

15

Kalbant apie zonavimą, tai tampa įdomiu žaidimu, palyginti su kitu dekoru, nes ruošinių montavimas ant grindų yra toks pat lengvas, kaip žaisti su statybiniu rinkiniu..

Apdailos proceso ypatybės

Konstrukcijos montavimo procesas yra gana paprastas, tačiau norint jį pradėti, reikia įvykdyti daugybę sąlygų. Jie daugiausia susiję su apdorotų sienų parametrais..

Medis interjere visada atrodo brangus ir kilnus

Medis interjere visada atrodo brangus ir kilnus

Įrengimo metu visos grindys turi būti apmokytos ir neturi būti defektų:

 • įtrūkimai;
 • traškučiai;
 • pažeidimai;
 • plokštumų lygių skirtumai;
 • netinkamas kampų išdėstymas.

Patraukli virtuvės išvaizda dėl baltos ir raudonmedžio derinio

Patraukli virtuvės išvaizda dėl baltos ir raudonmedžio medienos derinio

Patarimas! Be to, reikia paruošti susijusių sistemų komponentus, pavyzdžiui, apšvietimą ir maitinimą, jei jų dalys bus matomos ant grindų..

Smulkios medienos lukštas - unikalus kainos ir kokybės balansas

Smulkios medienos lukštas – unikalus kainos ir kokybės balansas

Kai paviršiai yra paruošti dekoratyvinei apdailai, jie pradeda rengti projektą, kurio pagrindas yra kambario matavimai.

Patarimas! Juos rekomenduojama atlikti naudojant lazerinį lygį, nes matavimai, atlikti naudojant matavimo juostą, sukels didelę klaidą, kuri šiuo atveju yra nepriimtina, nes dėl jos atsiradimo kyla papildomų sunkumų diegiant žingsnis po žingsnio iš komponentų.

Pavyzdžiui, dažniausiai pasitaikanti problema šiuo atveju yra medžio ir metalo apdaila. Tam reikės papildomos įrangos, tokios kaip pjovimo pjūklai, kurių nėra kiekvienuose namuose..

Įdomi sienų apdaila su medžiu taps bet kurio kambario akcentu

Sienų apdaila su medžiu taps bet kurio kambario akcentu

Surinkimas

Elementų montavimas gali būti atliekamas tiek nuo lubų, tiek nuo grindų – priklausomai nuo to, kokią konstrukcinę formą gamintojas suteikė ruošiniams. Jie pakaitomis montuojami metalinio profilio grioveliuose, kurie pritvirtinami prie sienų varžtais.

Profiliai paprastai yra pagaminti iš lengvo ir patvaraus aliuminio. Jie yra įvairių dizainų. Išvaizda profiliai yra suskirstyti į du tipus:

 1. paslėptas;
 2. matomas.

Montavimas su aliuminio jungiamuoju profiliu

Montavimas su aliuminio jungiamuoju profiliu

Paslėpti kreiptuvai yra užmaskuoti pagalbinėmis juostelėmis, kurios yra sumontuotos atitinkamuose grioveliuose arba pritvirtinamos surinkimo mišiniu.

Pagal susitarimą jie yra:

 • Universalus;
 • pradedant;
 • apdaila.

Plokštė sumontuota ant paslėpto profilio

Plokštė sumontuota ant paslėpto profilio

Svarbu! Universalios yra sumontuotos drobės viduje, pradinės – prie konstrukcijos pagrindo, o apdailos – virš paskutinių lentų, užbaigiančių drobę.

Tačiau kai kurie gamintojai tiesiog susidoroja su pradiniu profiliu. Visi kiti joje esantys elementai tvirtinami atitinkamais grioveliais. Tačiau tokio tipo funkcinis sprendimas vis dar turi trūkumų: nebus įmanoma išardyti konstrukcijos nesunaikinus, todėl beveik neįmanoma pakartotinai pritaikyti jos komponentų..

Medinės sienos sukuria nuostabią atmosferą

Medinės sienos sukuria nuostabią atmosferą

Patarimas! Iš anksto nustatykite, kur bus būsimi sieniniai žibintai ir elektros lizdai, kad plytelėse būtų tinkamos skylės ir kad nepažeistumėte dekoruotų sienų vėliau tvirtinant elektros komponentus.

Pateikta medžiagos išvaizda padeda pabrėžti interjero stilių

Pateikta medžiagos išvaizda pabrėžia interjero stilių

Montuojant ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas montavimui po lubomis ir kambario kampuose. Montuojant po lubomis nenaudojant cokolio, apdailos ruošiniai supjaustomi, pašalinama likusi dalis ir sureguliuojamas aukštis iki reikiamo lygio. Ištaisymas taip pat vyksta šiek tiek kitaip ir visada priklauso nuo formos ypatybių..

Vienas iš daugelio šios medžiagos privalumų yra didelis šilumos ir garso izoliacijos efektyvumas.

Vienas iš daugelio šios medžiagos privalumų yra aukštos šilumos ir garso izoliacijos charakteristikos.

Kalbant apie kampines jungtis, jos organizuojamos skirtingai. Kai kurie kūrėjai siūlo šią specialią jungiamąją detalę – atskirą vidiniams kampams ir išoriniams. Kiti siūlo tokius priedus naudoti tik išoriniams kampams, kad būtų lengviau surinkti..

Eksploatacija ir priežiūra

Ant pastabos! Rūpintis dekoratyvine sienų danga yra paprasta. Tai paprasčiausias valymas nenaudojant pagalbinių ploviklių ir valymo priemonių, į kurias reikėtų atsižvelgti organizuojant remontą įstaigose, kuriose vaikai dažnai praleidžia daug laiko.

Šio tipo apdailos pagrindas yra MDF lakštai. Jie gaminami ne tik iš natūralių komponentų, bet ir naudojant polimerines kompozicijas, kurios padidina gatavo produkto tarnavimo laiką ir supaprastina surinkimo darbus. Dėl to ruošinių pjovimas yra supaprastintas ir nesudaro nereikalingų atliekų, o tai ypač svarbu atsižvelgiant į galutinę kainą..

Šio tipo sienų danga yra atspari blukimui, didelei drėgmei ir ultravioletinei spinduliuotei.

Šio tipo sienų danga yra atspari blukimui, didelei drėgmei ir ultravioletinei spinduliuotei.

Išlaidos

Tokio užgaidos kaina yra palyginti maža, atsižvelgiant į vartotojo gaunamas premijas. Tuo pačiu metu tai priklauso nuo daugelio veiksnių, kurie papildo planuojamą papuošti plotą. Tai visų pirma apima žaliavų kainą – vertingą medieną, kuri naudojama fanerui, ir jos kiekį.

Paskutinis veiksnys yra svarbus, nes kai kurie kūrėjai nori faneruoti abi MDF puses. Dėl to padidėja ne tik naudojamos natūralios medienos kiekis, bet ir susijusios medžiagos, taip pat gamyboje naudojami technologiniai procesai..

Unikalus dekoras prieškambario apdailai

Unikalus prieškambario dekoras

Svarbu! Komplekte esančių medžiagų kaina taip pat skiriasi. Tai apima metalines jungiamąsias detales, įskaitant juosteles, taip pat perdangas ir kampinius įdėklus.

Kūrybingas sprendimas projektuojant sieną prie lovos galvos

Kūrybingas sienų dekoravimas prie lovos galvos

Be to, išlaidos padidėja, kai užsakanti įmonė kuria patalpų dizainą. Tas pačias paslaugas gali atlikti samdomas specialistas, visiškai atsakingas už dizaino projekto įgyvendinimą, o ne tik už dekorą..

Medžiaga, turinti daug privalumų, užtikrintai konkuruoja su kitų tipų vidaus apdaila

Medžiaga, turinti daug privalumų, užtikrintai konkuruoja su kitų tipų vidaus apdaila

Galiausiai verta paminėti, kad faneruotos plokštės turi daug analogų. Tai ir laminuotos plokštės, ir natūrali mediena. Tačiau būtent ši medžiaga neturi jokių galimų trūkumų, kurie apsunkina gatavo produkto montavimą ir veikimą. Įsitikinkite savo patirtimi, įvertinkite aukštą kokybę ir platų asortimentą, kurie jūsų namus ir biurą pavers pasakomis!