Ryškus modernus interjeras

Ryškus modernus interjeras

Rankdarbiai tūkstančius metų yra ne tik naudinga veikla, bet ir puiki galimybė parodyti savo kūrybiškumą, atsipalaiduoti patogiame fotelyje. Vienas ryškiausių rankų darbo atstovų yra japoniškas kratinys. Kuo skiriasi rytietiška technika ir kodėl kratinys yra toks populiarus visame pasaulyje??

Japoniškas kišeninis maišelis

Japoniškas kišeninis maišelis

Japoniško stiliaus bruožai

Kratinių atsiradimas yra susijęs su racionaliu kiekvieno audinio centimetro naudojimu. Dėl didelių medžiagų kainų reikėjo sutaupyti išnaudojant visas galimybes. Žmonės taip įsimylėjo paprastus namų gaminius, kad žinomi dizaineriai pradėjo atkreipti dėmesį į šią techniką. Ir kai kurie gamintojai netgi pradėjo gaminti audinius, kurie atrodo kaip kartu susiūti skudurai..

Miegamasis klasikine kryptimi

Klasikinio stiliaus miegamasis

 • Dauguma ekspertų sutinka, kad kratinys atsirado ne Japonijoje, o Anglijoje, o tai aišku iš paties pavadinimo. Tačiau dėl to Azijos technika nėra mažiau įdomi, nes Tekančios saulės šalies rankdarbiai sugeria jos žmonių ypatumus ir tradicijas. Šie skirtumai nuo anglų ar kinų kratinių yra ypatybės, išskiriančios japonų techniką..

Jie apima:

 1. šilko naudojimas kaip pagrindinis audinys;
 2. privalomas Japonijos Sashiko siuvinėjimo technikos buvimas;
 3. gaminių dekoravimas kutais ir pakraščiais;
 4. geometrinių raštų, gėlių ornamentų ir vietinių kraštovaizdžių dominavimas;
 5. naudojant siūlą siuvimui kita spalva, kuri išsiskiria iš pagrindinio fono.

Miela piniginė

Miela piniginė

Originalus puodelio laikiklis

Originalus puodelio laikiklis

keturiolika

Karpinių plitimas tarp japonų buvo susijęs su šalies ekonomika ir draudimu importuoti audinius iš Kinijos. Apribojimai paskatino plėtoti savo tekstilės pramonę. Iš pradžių drabužiai vienuoliams buvo gaminami iš audinio pjūvių. Kai drabužio gabalas susidėvėjo, buvo pridėti pleistrai, o susiuvimas padėjo užtikrinti darbą. Laikui bėgant šis siuvimo būdas išaugo į nacionalinį lobį, iš paprasto remonto virtęs tikru menu..

Patchwork idėjos

Dažniausiai japonų kratiniai vis dar naudojami namų interjere. Patchwork antklodės, pagalvės, puodai ir kiti tekstilės gaminiai vis dar aktualūs. Japonijoje ši populiari technika vis dar naudojama drabužiams gaminti. Tuo pačiu metu jo kaina yra labai didelė, nes profesionalus fizinis darbas visada yra unikalus..

Stilinga moteriška rankinė

Stilinga moteriška rankinė

Pagalvės šia kryptimi visada pritrauks dėmesį.

Patchwork pagalvės visada pritrauks dėmesį

Patchwork atrodo ne mažiau įdomiai ant rankinių ar kosmetikos maišelių. Paprastai jis sukurtas iš kito audinio ir atrodo kaip laisvesnis aiškinimas..

Įdomus faktas! Besiūliai kratiniai laikomi egzotiškesniais – specialūs paveikslai, kuriuos kuriant dažų funkciją atlieka audinys..

Japoniška technika „kinusaiga“ arba kratinys be adatos

Japonų kinusaiga technika – kratinys be adatų

Patarimas! Kaip treniruotę norint įvaldyti kratinio techniką, rekomenduojama pabandyti surinkti paprastą bloką. Lygūs stačiakampiai, dekoruoti aplikacijomis, dar tinka maišui ar lovatiesei sukurti.

keturiolika

Patarimai pradedantiesiems

 • Viena iš svarbiausių kratinių taisyklių yra galimybė įsisavinti Rytų filosofiją. Jis paremtas neįtikėtinu ramumu, be kurio kruopštus rankų darbas taps tikru kankinimu. Aktyvūs žmonės, turintys nepaprastą energiją, vargu ar galės džiaugtis monotonišku darbu, kruopščiu smulkiausių detalių apdorojimu..

Prieš pradėdami dirbti, turite išstudijuoti pagrindines taisykles – kurti blokus, programas ir diagramas.

Pagalvės vaikų kambariui

Pagalvės vaikų kambariui

Švelnių spalvų puodeliai

Švelnių spalvų puodeliai

Patchwork yra grynai rankų darbo ir reikalauja geros technikos. Jei pradedančioji siuvėja neturi siuvimo rankomis įgūdžių, turėsite šiek tiek pasipraktikuoti. Nelygios siūlės, nesilaikant tikslaus atstumo, lenkimų ar siūlių žymiai sugadins gatavo produkto išvaizdą..

Patarimas! Be pagrindinių žinių, turėsite įsisavinti būdingas siūles – siūles, vadinamas „sashiko“ („į priekį nukreipta adata“). Ši siūlė brūkšniuojama visiškai tiesiomis siūlėmis ir tarpais..

Japoniško siuvinėjimo technika Sashiko

Japoniško siuvinėjimo technika Sashiko

Nepaisant to, kad kratinys iš pradžių buvo skirtas likusio audinio apdailai, norint sukurti tikrą kratinį reikia įsigyti specialiai. Faktas yra tas, kad pagrindinis audinys darbui yra šilkas, kurio nėra kiekvienuose namuose..

 • Būtina sąlyga kokybiškai ir tiksliai perteikiamam darbui yra to paties storio ir tankio medžiagų naudojimas. Priešingu atveju produktas pasirodys patinęs ir iškreiptas..

Pagalvė dekoruota japoniško kratinio stiliumi

Japoniška kratinė pagalvė

Patarimas! Pradžiai geriau išbandykite savo jėgas prie nedidelio gaminio, pavyzdžiui, kosmetikos maišelio ar puodelio. Pirma, reikia išbandyti atkaklumą ir kantrybę, antra, bloga patirtis yra lengvesnė, jei nesugadinama daug medžiagų..

keturiolika

Meistriškumo klasė

Pirmai patirčiai kosmetikos maišelio sukūrimas yra tobulas: jis yra nedidelio dydžio ir atliekamas gana paprastai. Darbui jums reikės įvairių audinių pjūvių, kuriuos reikia nuplauti ir lyginti prieš pjaustant..

 • Be pagrindinio audinio, turite pasiimti ploną sintetinį žiemos laikiklį, užtrauktuką, neaustinį audinį ir siūlus. Kaip apdailą galite naudoti bet kokias dekoratyvines detales, kurias galima rasti namuose. Paprasčiausi variantai yra sagos, nėriniai ir siūlas..

Mažas kosmetikos krepšys su spalvingais raštais

Mažas kosmetikos krepšys su spalvingais raštais

Pradedantiesiems amatininkams patariama piešti piešinį ant popieriaus. Ovalo formos kosmetikos maišelis yra padalintas į keletą skirtingų dalių, todėl drobė susideda iš skirtingų audinio atraižų. Pakanka 4-5 elementų.

Pereikime prie žingsnis po žingsnio darbo:
 1. Iškirpkite dalis iš pleistrų pagal modelį, nepamiršdami palikti apie 5-6 cm siūlių.
 2. Gautas dalis susiūti ir lyginti lygintuvu. Siuvinėkite išpjovą atgal į likusią dalį.
 3. Naudodamiesi gautomis dalimis, išilgai iškirpkite lipnią tarpinę ir sintetinę žiemą. Sujungę viską, pritvirtinkite smeigtukais, kad ištaisytumėte rezultatą.
 4. Siūti visas siūles, tada užsisegti užtrauktuką.
 5. Galite pradėti dekoruoti naudodami aplikacijas iš kito audinio. Mažos detalės sukuria reikiamą siužetą, kurį papildo sagos ir nėriniai.
 6. Makiažo maišelis paruoštas.

16

Patarimas! Kuo daugiau smulkių detalių, tuo didesnis ir įdomesnis produktas atrodo. Galite nupjauti sagas audiniu, „nupiešti“ žolę siūlu arba naudoti bet kokius turimus dekoratyvinius ornamentus..