Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje (+60 nuotraukų)

Sunku įsivaizduoti šiuolaikišką atnaujinimą gyvenamajame kambaryje be lygių, gražių lubų. Ir nors pradinis pridėtinės zonos paviršius gali būti toli gražu ne idealus, situaciją galima lengvai ištaisyti naudojant nebrangius ir praktiškus gipso kartono lakštus. Ši medžiaga leidžia įkūnyti originaliausius dizaino sprendimus, papildant interjerą reljefinėmis figūromis, tūrinėmis struktūromis, daugiapakopiu apšvietimu. Stilingos gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje taps tikru namų akcentu, išlaikydamos nepriekaištingą išvaizdą daugiau nei tuziną metų.

GKL lubos: pliusai ir minusai

Iki gipso kartono atsiradimo lubų apdaila buvo gana sudėtinga problema. Nelygų pagrindą reikėjo tinkuoti, dažyti, kartkartėmis ant jo atsirado įtrūkimų ir drožlių, kurios subyrėjo dėl natūralių buitinių veiksnių. Skirtingai nuo cemento-kalkių dangos, gipso kartono plokštėje nėra tokių trūkumų. Lengvi lakštai turi stiprumą, atsparumą mechaniniams pažeidimams, tačiau tuo pat metu jie yra neįprastai lankstūs apdirbimui ir montavimui.

Vienas iš svarbiausių gipso kartono privalumų yra jų ekologiškumas. Kartonas (medienos plaušiena) ir gipsas (susmulkintas natūralus mineralas) yra visiškai saugūs žmonėms, neišskiria riebių garų ir gerai praleidžia orą, leidžiant kambariui „kvėpuoti“. Vienintelis dalykas, galintis sugadinti šią medžiagą, yra didelė drėgmė, todėl neturėtų būti leidžiami potvyniai iš kaimynų iš viršaus ir ilgas garo poveikis. Jei gyvenamajame kambaryje planuojama įrengti židinį ar krosnį, patartina virš jų esančias lubas padengti gipso kartono plokštėmis su ugniai atspariu impregnavimu, nors pačios gipso šerdys yra nedegios.

Tačiau su visais išvardytais privalumais gipso kartono lubos turi vieną trūkumą: tokia konstrukcija sumažina kambario aukštį bent 10-15 cm. Tačiau mažai svetainei tai nebus problema, jei tik rėmas bus pakabintas, o centrinė dalis pagaminta iš įtempimo lino ar kitos plonos medžiagos.

Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - pliusai ir minusai Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - pliusai ir minusai

Vieno lygio lubos gyvenamajame kambaryje

Lygios lubos be kyšančių dekoracijų yra geriausias pasirinkimas diskrečiam gyvenamojo kambario dizainui. Lygus baltas paviršius tinka modernaus, skandinaviško stiliaus, taip pat minimalizmo ir Provanso stiliaus interjerams. Elegantiškesnę klasiką galima papuošti gipso tinku, aukso tapyba, freskomis.

Kad vieno lygio gipso kartono lubos atrodytų įdomiau, jos yra nudažytos bet kokia spalva – visiškai arba fragmentiškai. Dažų tonas turėtų būti derinamas su svetainės dekoru, tačiau jei kambario aukštis yra mažas, patartina pasirinkti šviesius atspalvius, tai įmanoma su blizgiu ar perlamutriniu efektu.

Neįprasta paviršiaus tekstūra virš galvos padės papildyti kambarį įvairove. Norėdami tai padaryti, pakanka jį padengti dekoratyviniu tinku arba vaikščioti tekstūros įrankiu (mentele, voleliu, teptuku, kočėlu su piešiniu) ant paprasto tinko. Kartais ant lubų iškirpti geometriniai raštai, per kuriuos gali atsirasti kitokio atspalvio fonas arba sklisti šviesa.

Atsižvelgiant į gipso kartono lankstumą, jie taip pat yra aptraukti nestandartinėmis lubomis, pavyzdžiui, arkinėmis, išlenktomis, mansardinėmis. Norint suteikti medžiagai reikiamą formą, ji apdorojama karštu garu, greitai sulenkiama, o po džiovinimo montuojama ant metalinio rėmo.

Vieno lygio gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Vieno lygio gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Vieno lygio gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Vieno lygio gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Vieno lygio gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Vieno lygio gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje

Dviejų aukštų lubos gyvenamajame kambaryje

Tūrinės gipso kartono figūros puikiai atrodo erdviuose kambariuose su aukštomis lubomis. Laiptų rėmai kvadratų, stačiakampių, ovalų, kartais dekoruotų kraštų pavidalu, tinka klasikiniam interjerui – senoviniam graikiškam, Viktorijos laikų, barokiniam. Lygi asimetrija linijose geriausiai derinama su moderniais ir futuristiniais motyvais. Dažnai dviejų lygių lubos gaminamos kambariuose be konkretaus stiliaus, vadovaujantis tik asmeninėmis savininkų nuostatomis..

Neįprasta viršutinės erdvės geometrija leidžia didelį gyvenamųjų kambarių ir studijų plotą suskirstyti į funkcines zonas. Tam gali būti naudojami ne tik visų rūšių iškyšos, pakabinamos konstrukcijos, įdubos, dėžės, bet ir pastebimi spalvų kontrastai, įvairių faktūrų žaismas, apšvietimas. Beicavimo, dekoratyvinio tinko, tapetų, lipnios plėvelės ir kitų įdomių dangų pagalba labai lengva nustatyti reikiamus akcentus..

Kai kuriais atvejais dviejų lygių konstrukcija ant lubų derinama su gipso kartono niša televizoriui – atrodo gana įspūdingai ir apgalvotai. Apskritai, aidintis sienų ir paviršių virš galvos dizainas suteikia svetainės interjerui harmoningesnę, išbaigtesnę išvaizdą..

Dviejų aukštų gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Dviejų aukštų gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Dviejų aukštų gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Dviejų aukštų gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Dviejų aukštų gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Dviejų aukštų gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje

Kombinuotos lubos gyvenamajame kambaryje

Dėl savo universalumo gipso kartonas puikiai dera su beveik bet kokia medžiaga. Tačiau dažniausiai jis naudojamas kartu su tampriu audiniu. Tvirtoje gipso kartono dėžutėje, nesvarbu, ar tai yra perimetro rėmas, ar didelė išpjauta figūra, ar mažas langas, PVC plėvelė pritvirtinama kuo saugiau ir atrodo ypač patraukliai. Matinių ir veidrodinių paviršių kontrastas sukuria įdomų gylio efektą, kurį dar labiau pabrėžia specialus apšvietimas. Įtempimo elementų tekstūra gali būti skirtinga-nuo audinio su atspaustu raštu iki perlamutro purškimo ar nuotraukų spausdinimo.

Sujungę gipso kartono paviršių su medinėmis sijomis (net jei ne tikros, bet dekoratyvios), galite sukurti kaimo namo atmosferą gyvenamajame kambaryje. Ši parinktis tinka kaimo stiliaus, Provanso, palėpės, vasarnamio kambariams.

Vienas iš kūrybiškiausių lubų dekoravimo būdų yra stiklo įdėklai ir vitražai, pritvirtinti gipso kartono dėžėse. Dėl vidinio apšvietimo spalvų elementai atrodo nepaprastai sodrūs, o raštai aiškūs. Tokia dizaino technika vizualiai padidina gyvenamojo kambario aukštį, todėl ji yra išskirtinė ir įsimintina..

Kombinuotos gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Kombinuotos gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Kombinuotos gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Kombinuotos gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Kombinuotos gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje Kombinuotos gipso kartono lubos gyvenamajame kambaryje

Apšvietimas ir lubų apšvietimas

Pakabinama gipso kartono lubų konstrukcija atveria milžiniškas apšvietimo įrengimo galimybes. Šios apdailos pranašumas yra tas, kad visi lempų laidai ir armatūra yra paslėpti nuo matymo metalinio rėmo viduje, o paviršiuje lieka tik gražūs žėrintys elementai. Yra keletas gipso kartono lubų apšvietimo variantų gyvenamajame kambaryje, o norint gauti ryškesnį dizainą, jie dažniausiai naudojami kartu.

Karnizo apšvietimas LED juostos ir neoniniai vamzdžiai, kaip taisyklė, yra išilgai visos lubų perimetro arba išilgai figūrų kraštų. Švelnus, vienodas švytėjimas suteikia struktūrai plaukiojančią išvaizdą, vizualiai padidindamas svetainės aukštį. Palyginti su „biuro“ prožektoriais ir centrinių lempų ryškumu, LED juostelės padeda sukurti atsipalaidavusią atmosferą jaukiems namų vakarams. Tokių girliandų spalva gali būti bet kokia, net kinta priklausomai nuo pasirinkto režimo..

Taškinis apšvietimas – neatskiriama gipso kartono lubų dalis. Tam mažos įmontuotos LED lempos yra sumontuotos išilgai bet kokių didelių elementų arba šiek tiek nukrypusios aplink perimetrą. Jie gali būti įmontuoti arba išsikišę ant mini laikiklių su pasukamu mechanizmu.

Žvaigždėtas dangus ir visų rūšių veislės putojančių taškų raštų pavidalu – galimybė derinti paviršius su elastingu audiniu. Pastarasis turėtų būti permatomas, praleidžiantis šviesą arba su specialia perforacija. Daugelį mini diodų taip pat galima sumontuoti pačiose gipso kartono skylėse, ir tai atrodo tikrai prabangiai.

Įmontuoti atspalviai ant gipso kartono lubų jie visada atrodo tvarkingai ir diskretiškai. Tai geriausias sprendimas mažo aukščio kompaktiškai svetainei. Lubinės lempos turėtų derėti su likusia interjero dalimi ir išsklaidyti spindulius per visą kambario plotą, nes jos bus pagrindinis šviesos šaltinis, net jei aplink yra mažos lemputės..

Pakabinami šviestuvai – erdvių svečių kambarių atributas. Kuo aukštesnės lubos, tuo didesnė turėtų būti ši dekoratyvinė ir apšviečianti interjero detalė, nes maža lempa bus tiesiog pamesta 10 kv.m. Žvakidės, krištolo pakabučiai, žibintai, stiklo gėlės ir žvaigždės – dizainerių šviestuvų pasirinkimas yra toks platus, kad yra idealus pasirinkimas bet kokiam interjerui ir svetainės stiliui..

Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - Apšvietimas ir apšvietimas Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - Apšvietimas ir apšvietimas Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - Apšvietimas ir apšvietimas

Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje – nuotrauka

Jei vis dar neapsisprendėte, kaip dekoruoti gipso kartono lubas gyvenamajame kambaryje, siūlome pažvelgti į mūsų svetainėje surinktą nuotraukų galeriją. Pateikti dizaino sprendimai padės jums pasirinkti paruoštą variantą arba sukurti savo projektą, kuris geriausiai atitiks funkcinius ir estetinius reikalavimus vienoje svetainėje.

Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka Gipso plokštės lubos gyvenamajame kambaryje - nuotrauka

Vaizdo įrašas: gipso kartono lubų dizainas gyvenamajame kambaryje