Svetainės dizainas 18 kv. M .: 50 šviesių idėjų

Svetainė 18 kv.m. – įprastas variantas sovietų statytuose namuose. Tai nėra pats erdviausias plotas, tačiau to visiškai pakanka, kad tilptų visi reikalingi baldai, taip pat bus vietos laisvam judėjimui. Šiandien mes kalbėsime apie tai, kaip galite papuošti tokio tipo kambarį ir parodyti tikrais pavyzdžiais įvairių stilių ir spalvų variantų..

Interjero stiliaus pasirinkimas

Stiliaus pasirinkimas yra pagrindinis svetainės dizaino žingsnis. Pirma, sukurti nuoseklų vaizdą, jei kiti kambariai būtų dekoruoti tam tikru stiliumi. Antra, tinkamai parinktas stilius gali atlikti ne tik dekoratyvinę funkciją, bet ir palankiai pabrėžti kambario privalumus ar išlyginti trūkumus. Žemiau pateikiamos 18 kvadratinių metrų gyvenamojo kambario dizaino parinktys..

Svetainė 18 kv.m. modernaus stiliaus

Modernus stilius puikiai tiks svetainėje, kurioje yra tokia zona. Nors šis stilius netaikomas taisyklėms ir nuostatoms, toks stilius reiškia lakoniško, funkcinio interjero kūrimą, kuriame dekoras nevaidina „dekoravimo“ vaidmens, bet laikosi gana praktiškų tikslų: sukuria erdvumo, švaros ir komfortas.

Akcentuojamos linijos, formos ir plokštumos, švarios, nepastebimos spalvos ir patogūs baldai. Vietoj dekoratyvios įvairovės – tvarka ir dėmesys detalėms. Šiuolaikinis stilius ir toliau įrodo, kad net ir nedidelėje erdvėje gali tilpti viskas, ko reikia gyvenimui, jei gerai apgalvosite kiekvieną elementą..

Svetainės dizainas 18 kv.m. modernaus stiliaus Svetainės dizainas 18 kv.m. modernaus stiliaus

Svetainė 18 kv.m. klasikiniu stiliumi

Nemanykite, kad 18 „kvadratų“ yra mažas plotas, ir jūs turėtumėte stengtis visaip vizualiai išplėsti erdvę, vengdami bet kokio dekoro. Klasikinis stilius taip pat tinka tokiai svetainei, viskas priklauso nuo jūsų pageidavimų ar reikalavimų. Jei norite sukurti jaukų, prabangų interjerą su gausiai dekoruotais mediniais baldais ir tekstiliniais tapetais su gėlių raštais, tai yra visiškai įgyvendinamas tikslas..

Atkreipkite dėmesį į modernesnį klasikinio stiliaus aiškinimą ir stenkitės išlaikyti interjero kompozicijos pusiausvyrą, kad daiktai neperkrautų kambario, o taip pat nepaliktų laisvos vietos. Tradiciškai tokio tipo svetainės centre yra stalas, aplink kurį pastatyta sofa ir foteliai, o šonuose – knygų spinta, židinys ar augalai..

Išryškinkite detales dailiai įrėmintais paveikslais ar veidrodžiais, stalais su raižytomis kojomis ir satino minkšta sofa. Masyvios užuolaidos suteiks jaukumo jausmą, o prabangi liustra bus puikus dizaino užbaigimas..

Svetainės dizainas 18 kv.m. klasikiniu stiliumi

Svetainė 18 kv.m. palėpės stilius

Žinoma, palėpės stilius mėgsta dideles atviras erdves. Bet jei jūsų svetainėje yra aukštos lubos ir yra galimybė atsikratyti nereikalingų pertvarų, nedidelis plotas nebus kliūtis. Be to, tai yra gana biudžetinis sprendimas, nes nebereikia sienų apdailos ir brangių baldų pirkimo..

Sienoms rekomenduojama palikti pliką plytų ar betono dangą su įdomia tekstūra. Baltos lubos su atvirais laidais ir sijomis užpildys kambarį šviesa ir laisve, o medinės grindys su minimalistiniu kilimu suteiks jaukumo..

Svarbu, kad kambaryje būtų aukšti langai, kitaip natūralios šviesos trūkumas vizualiai sumažins svetainę ir padarys ją niūrią. Centre puikiai atrodys didelė odinė sofa su stikliniu žurnaliniu stalu, prieš kurią yra plazminis ekranas.

Tradiciškai lofto išdėstymui naudojami „grubūs“ baldai su metaliniu rėmu ir šiuolaikinio meno objektai. Tuo pačiu metu galite nusipirkti reikalingų daiktų sendaikčių turguje ar aukcionuose – sukurti autentišką įvaizdį.

Svetainės dizainas 18 kv.m. palėpės stilius Svetainės dizainas 18 kv.m. palėpės stilius

Svetainė 18 kv.m. minimalizmo stiliumi

Minimalizmas nėra nuobodu ir tuščios erdvės be dekoro. Tai harmonija, funkcionalumas ir erdvumas, kurį nėra lengva pasiekti naudojant kitus stilius. Lakoniška estetika yra galbūt geriausias pasirinkimas 18 metrų gyvenamajam kambariui ir tiems žmonėms, kurie mėgsta laisvę, švarą ir ramią atmosferą..

Minimalizmas suponuoja tekančias, žemiškas linijas, aukštas lubas ir matinius paviršius. Renkantis spalvų paletę, pirmenybė turėtų būti teikiama baltiems ir smėlio spalvos atspalviams, o tamsiems – pabrėžti akcentus..

Minimalistiniame dizaine daugiausia naudojamos natūralios medžiagos: mediena, lygus cementas, stiklas, metalas ir veidrodžiai. Nepaisant minimalių dizaino sprendimų, čia akcentuojama ne kiekybė, o kokybė. Todėl tai nėra pats biudžetinis remonto variantas, bet labai efektyvus..

Svetainės dizainas 18 kv.m. minimalizmo stiliumi

Svetainė 18 kv.m. Provanso stiliumi

Nors Provansas laikomas „Prancūzijos šalimi“, jo tikrai negalima pavadinti kaimišku. Greičiau tai yra prabanga, imituojanti paprastumą. Be to, tai yra labai jaukus ir saulėtas stilius, kuris geriausiai tinka mažos svetainės, kurios plotas yra 18 kvadratinių metrų, dizainui..

Provanse nėra vietos tamsioms spalvoms. Pirmenybė teikiama šviesiems atspalviams ir natūralioms medžiagoms. Puikus pasirinkimas yra baltos tinkuotos sienos su smulkiais, „neatsargiais“ nelygumais, mediniai baldai, raštuota tekstilė ir daug augalų.

Čia tinka atrodys senoviniai baldai „pusiau antikvariniai“, natūralūs audiniai ir keramika. Tuo pat metu svarbu rasti pusiausvyrą tarp tokių autentiškų detalių ir šiuolaikinių technologijų..

Svetainės dizainas 18 kv.m. Provanso stiliumi

Spalvų paletė svetainei 18 kv.

Kitas žingsnis dekoruojant svetainę – nuspręsti dėl spalvų schemos. Geriau pradėti nuo stiliaus, jei jis jau pasirinktas. Tačiau net ir taip yra universalios spalvų paletės, kurios gerai atrodys mažose erdvėse..

Pirma, norint išplėsti erdvę, rekomenduojama teikti pirmenybę šviesiems atspalviams: balta, smėlio, pilka, mėlyna. Jie sukuria švaros ir komforto jausmą, taip pat puikiai dera su kitomis spalvomis..

Antra, pabandykite sukurti akcentus baldais ir dekoru. Jei kambarys pagamintas šviesiomis spalvomis, tada tamsūs daiktai „atgaivins“ interjerą, nesumažindami jo ploto.

Trečia, atkreipkite dėmesį į buto vietą. Jei langai nukreipti į pietus ir saulė dažnai „žvilgčioja“ į jūsų svetainę, geriau pasirinkti šaltą spalvų schemą. Ir atvirkščiai, norėdami kompensuoti saulės trūkumą, papuoškite svetainę šiltomis spalvomis..

Spalvų paletė svetainei 18 kv.m. - Interjero dizainas Spalvų paletė svetainei 18 kv.m. - Interjero dizainas Spalvų paletė svetainei 18 kv.m. - Interjero dizainas

Baigiama 18 metrų svetainė

Dabar apsvarstykime gyvenamojo kambario dizainą 18 kv.m. išsamiai: kokios yra geriausios spalvos ir medžiagos grindų, sienų ir lubų apdailai? Tai yra interjero pagrindas, savotiškas „rėmas“, užpildytas būdingais elementais.

Grindys

Galbūt optimaliausias bet kokio stiliaus svetainės interjero variantas yra laminatas arba linoleumas, imituojantis natūralią medieną. Šviesios spalvos yra prioritetas, tačiau jei pasirinksite tamsias grindis, įsitikinkite, kad sienos yra keliais atspalviais šviesesnės.

Svetainė 18 kv.m. - grindų dizainas

Sienos

Renkantis sienų apdailą, yra daugybė variantų. Žinoma, jei tai yra palėpės stilius, tada mūras ar betonas atrodys daugiau nei tinkamas. Norėdami pakelti žemas lubas, rinkitės šviesias vientisas sienas arba tapetus su vertikaliomis juostelėmis. Monochrominių sienų ir fototapetų derinys atrodys gana ryškus ir modernus..

Svetainė 18 kv.m. - sienų apdaila Svetainė 18 kv.m. - sienų apdaila

Lubos

Svetainės lubos yra 18 kv.m. turėtų būti lengvesni už sienas, kitaip buto gyventojams „darys spaudimą“ ir susiaurins erdvę. Baltos lygios lubos geriausiai atrodys bet kuriame interjere. Tačiau įtampa, kasetė, stovas ir kitos galimybės – pritrauks per daug dėmesio.

Svetainė 18 kv.m. - lubų dizainas

Dekoras ir tekstilė

Mes supratome apdailą, dabar mes apsvarstysime 18 metrų gyvenamojo kambario „užpildymo“ galimybes. Jei jūsų tikslas yra maksimaliai padidinti plotą, venkite nereikalingo dekoro. Nors klasika ir Provansas apima įvairias interjero detales, tokias kaip vazos, paveikslai ar skulptūros, stengiasi apriboti jų skaičių ir, kai tik įmanoma, palikti tik šviesius objektus. Ir atvirkščiai, jei svetainės apdaila atliekama santūriomis spalvomis, tokie nepastebimi elementai kaip raštuotos pagalvės, neįprastų formų šviestuvai ar meno objektai gali paįvairinti kambario išvaizdą..

Atsakingai rinkitės užuolaidas, nes jos ne tik apsaugo jus nuo smalsių akių, bet ir gali tapti transformuojančiu elementu. Kambariui su žemomis lubomis galite sumontuoti lubų karnizą ir išplėsti patį audinį iki grindų – tai vizualiai padidins sienas.

Aukštų langų savininkai gali sau leisti prancūziškas ar itališkas užuolaidas, ypač klasikinio interjero. Lofto stiliui užuolaidos gali būti visai nereikalingos arba gali būti šviesios monochromatinės tekstūros be nereikalingo dekoro.

Svetainės dizainas 18 kv.m. - dekoras ir tekstilė Svetainės dizainas 18 kv.m. - dekoras ir tekstilė

Kaip teisingai išdėstyti baldus?

Baldų išdėstymas priklauso nuo kambario formos. Bet kuris dizaineris pasakys, kad kvadratinė svetainė yra geriausias pasirinkimas geometrijos požiūriu. Centrą užima pagrindinė baldų kompozicija, o kiti daiktai yra palei sienas. Tačiau tipiškuose Rusijos apartamentuose stačiakampis interjeras yra labiau paplitęs. Šis tipas reikalauja specialaus gydymo ir apgalvoto planavimo..

Pirma, nerekomenduojama baldų išdėstyti išilgai sienos. Daugelis sovietinių butų suprojektuoti pagal šį principą: vienoje pusėje yra sofa ir foteliai, o kitoje – televizorius ir spintelės. Tai dar labiau pabrėš kambario neproporcingumą ir sukurs neharmoningą įvaizdį..

Geriau padalinti erdvę į matomas zonas: vienoje pusėje yra darbo vieta, o centre – pagrindinė kompozicija. Galite suskirstyti zoną išilgai, skersai arba lokaliai – to ploto visiškai pakanka.

Antra, siauroje svetainėje 18 kv.m. geriau vengti tiesioginės simetrijos – ji tik pabrėš stačiakampę geometriją. Pavyzdžiui, sutvarkykite kėdes įstrižai arba į vidų įdėkite L formos sofą.

Trečia, nesukurkite kambaryje „koridorių“. Šis efektas atsiranda, kai dideli baldai yra toli vienas nuo kito, o tarp jų yra per daug laisvos vietos. Stenkitės, kad objektai neperkrautų vietos.

Svetainės dizainas 18 kv.m. - kaip sutvarkyti baldus Svetainės dizainas 18 kv.m. - kaip sutvarkyti baldus Svetainės dizainas 18 kv.m. - kaip sutvarkyti baldus

Apšvietimas svetainėje 18 kv.

Daugelis žmonių nepakankamai dėmesio skiria apšvietimui ir sustoja prie tipiškiausio varianto – liustra centre ir, galbūt, lemputė kambario kampe. Tačiau teisingas ir sudėtingas šviesos šaltinių išdėstymas gali pakeisti ir vizualiai įvairinti erdvę..

Pavyzdžiui, gyvenamieji kambariai yra 18 kv.m. su žemomis lubomis geriau atsisakyti masyvių šviestuvų ir teikti pirmenybę keliems įprastiems šviesos šaltiniams, esantiems aplink lubų perimetrą.

Rekomenduojama naudoti įvairių tipų apšvietimą. Pavyzdžiui, poilsio zonai tinka grindų lempos ar sieniniai šviestuvai. Tačiau nepamirškite, kad nerekomenduojama uždėti žvakidės priešais televizorių, nes akinimas atsispindės jo ekrane..

Šiuolaikiniame interjero dizaine dažnai naudojamas dekoratyvinis apšvietimas, kuris neatlieka praktinio vaidmens, tačiau padeda paįvairinti bendrą kambario vaizdą. Šis sprendimas gali būti naudojamas nuotraukoms ar lentynoms, įmontuotoms į sieną..

Svetainės dizainas 18 kv.m. - apšvietimas ir apšvietimas Svetainės dizainas 18 kv.m. - apšvietimas ir apšvietimas

Svetainės dizainas 18 kv.m. – Nuotrauka

Tikimės, kad mūsų patarimai jums bus naudingi. Norėdami įkvėpti jus dar įdomesniems sprendimams, mes padarėme 18 kvadratinių metrų gyvenamųjų kambarių interjero nuotraukų pasirinkimą. Laimingas žiūrėjimas!

Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka Svetainės interjero dizainas 18 kv.m. - Nuotrauka

Vaizdo įrašas: svetainė 18 kv.m. – Interjero dizainas