Svetainės užuolaidos (60 nuotraukų)

Net įmantriausias ir stilingiausias interjeras atrodo nebaigtas be tinkamų langų rėmų. Biuruose visi yra įpratę prie žaliuzių, tačiau gražios tekstilinės užuolaidos yra neatskiriama židinio dalis. Ypač svarbu pasirinkti tinkamas svetainės užuolaidas. Šis kambarys skirtas poilsiui, komfortui ir draugiškumui, o tai reiškia, kad ten būtina sukurti švelnią, neformalią atmosferą. Buvo lengviau nuspręsti dėl salės užuolaidų dizaino, siūlome pažvelgti į pavyzdžius nuotraukų galerijoje.

Įvairių stilių užuolaidų pasirinkimas

Šiuolaikinė rinka siūlo platų audinių, kuriuos galima naudoti salės interjere, katalogą. Kaip nepasiklysti tarp tokios įvairovės? Iš tiesų parduotuvėje daugelis pavyzdžių atrodo idealūs, ir sunku naršyti, kaip jie atrodys tikrame gyvenamajame kambaryje. Tokiu atveju verta pasikviesti į pagalbą stiliaus pojūtį, o šie aprašymai padės suprasti būdingas madingų dizaino tendencijų ypatybes..

Klasikinio stiliaus užuolaidos svetainei

Geriausias būdas pabrėžti elegantišką klasikinio dizaino prabangą yra tamsios užuolaidos, pagamintos iš brangių audinių: satino, aksomo, brokato, žakardo. Austi auksiniai arba sidabriniai raštai (damaskas, indė, karališkoji lelija ir kt.) Papuoš monochromatinę sienų vertikalę, o vienspalvė blizgi piešinių tekstūra tiks prie tapetų su reljefiniu atspaudu arba šilkografija spausdinimas.

Klasikinio stiliaus užuolaidos svetainei

Šiuolaikinės svetainės užuolaidos

Lakonišką šiuolaikišką svetainės interjerą sėkmingai papildys vidutinio tankio ir neutralių atspalvių užuolaidos: balta, smėlio, smėlio, pilka. Spalvotos blokinės užuolaidos gali būti tikras sprendimas. Minimalizmo mėgėjai turėtų atidžiau pažvelgti į japonų langų plokštes – užuolaidų nebuvimas suteikia jiems tvarkingą kompaktišką išvaizdą. Tiulį geriau rinktis permatomą, tekantį, be nėrinių ir pakraščių..

Šiuolaikinės svetainės užuolaidos Šiuolaikinės svetainės užuolaidos

Provanso stiliaus užuolaidos svetainei

Bet kokie romantiški motyvai idealiai tiks Provanso stiliui: ažūrinės „močiutės“ užuolaidos, švelniomis bangomis krentančios prancūziškos užuolaidos, garbanoti lambrekinai, įvairios juostelės ir lankai kaip aksesuarai.

Spalvų schema turėtų būti pastelinių spalvų (levandų, mėtų žalia, šviesiai pilka, kreminė). Audinius reikėtų rinktis natūralius, matinius. Nepastebimas gėlių atspaudas turėtų atitikti sienų ar apmušalų spalvą.

Provanso stiliaus užuolaidos svetainei Provanso stiliaus užuolaidos svetainei

Kaimo stiliaus užuolaidos svetainei

Kaimiškas dizainas yra kuo arčiau gamtos, todėl tokioje svetainėje tiktų etniniai motyvai, siuvinėjimai, ramūs gėlių raštai ir škotiškas čekis. Šalies interjere šiurkščiausios drobės atrodo organiškiausiai: matinės, apvijos, džiuto, drobės, nebalinto lino, storos medvilnės. Raukiniai, nėriniai ir nėrimo elementai yra laukiami.

Kaimo stiliaus užuolaidos svetainei

Chalet stiliaus užuolaidos svetainei

Šis stilius visiškai atkuria medžioklės namelio atmosferą. Centrinę vietą joje užima židinys, vyrauja nelakuota mediena ir akmuo, puošmena veikia įvairūs trofėjai – odos, elnių ragai, stilizuoti ginklai. Šiam spalvingam svetainės interjerui tiks veliūrinės užuolaidos, kurių tekstūra primena zomšą. Taip pat galite apsistoti ties paprastais tamsiai pilkos, rudos, prislopintos oranžinės arba smėlio spalvos audiniais..

Chalet stiliaus užuolaidos svetainei Chalet stiliaus užuolaidos svetainei

Užuolaidų įvairovė gyvenamajam kambariui

Kadangi žmonės pradėjo statyti erdvius namus su dideliais langais, tapo būtina apsaugoti gyvenamąją erdvę nuo ryškių saulės spindulių ir smalsių akių, padaryti ją šiek tiek uždaresnę. Tuo tikslu buvo pradėti naudoti audiniai – permatomi šydai dieną ir nepermatomos užuolaidos naktį. Prie karnizo pritvirtintas tiulio ir stumdomų užuolaidų derinys išlieka populiariausias langų angų dizaino variantas. Tuo pačiu metu kai kurių šalių kultūrinės ir klimato ypatybės pasauliui pateikė keletą naujų būdų uždengti stiklą. Jie gali būti įdomūs visiems, norintiems įnešti naujovės į savo svetainės interjerą..

Romos užuolaidos – tam tikros audinio žaliuzės. Juose audinio juostelės tvirtinamos plonais horizontaliais tiltais, o vertikalios virvės leidžia pakelti konstrukciją, dailiai ją sulankstant kaip akordeoną ir nuleisti žemyn.

Prancūziškos užuolaidos išsiskiria banguotų maivymų (šukutės) kaskadomis, pasiūtomis iš subtilaus tekančio audinio per visą drobės ilgį. Rafinuotas ir prabangus, jie dažnai naudojami teatruose, rūmuose, muziejuose, sukuriant iškilmingą atmosferą. Tai puikus pasirinkimas erdviam klasikinio stiliaus gyvenamajam kambariui..

Austrijos užuolaidos yra vientisas audinio gabalas, kurio viduje vertikaliai, tuo pačiu atstumu, yra siuvami specialūs lynai. Kai įjungiamas kėlimo mechanizmas, virvės priveržia medžiagą ir iš apačios susidaro lygios pusapvalės šukutės. Šio tipo užuolaidos yra pagamintos iš skirtingų audinių – nuo aksomo iki chintzo ar net tiulio, todėl jas galima pritaikyti beveik bet kokiam interjerui.

Angliškos užuolaidos beveik identiški austriškiems. Skirtumas tarp jų slypi tik tame, kad bet kokio drobės pločio atveju jie pritvirtinami tik prie dviejų juostų, išdėstytų šonuose (nukrypstant nuo kraštų 10-15 centimetrų). Taigi, pakeltame vaizde apačioje, centre atsiranda platus lankas, o dešinėje ir kairėje lieka trumpos „uodegos“..

Japoniškos užuolaidos, tiesą sakant, jie imituoja langų konstrukciją, tik vietoj stiklo prie standaus rėmo tvirtai pritvirtintas ištemptas audinys. Tokios plokštės juda pagal stumdomų skyrių durų principą, o specialūs kreipiamieji „bėgeliai“ veikia kaip karnizas, kurį galima pritvirtinti arba tik iš viršaus, arba iš viršaus ir apačios tuo pačiu metu. Dėl konstrukcijos stabilumo ir daugybės tekstūrų taip pat galima naudoti tokio tipo ekranus, norint atriboti svetainės erdvę, atskirti darbo kampą ar miegamąją vietą.

Svetainės užuolaidos - įvairios Svetainės užuolaidos - įvairios Svetainės užuolaidos - įvairios Svetainės užuolaidos - įvairios

Užuolaidų montavimo galimybės

Tradicinis audinio tvirtinimo virš lango būdas yra karnizas. Tai horizontali juosta, tvirtai pritvirtinta prie sienos ar lubų ir skirta išlaikyti užuolaidų svorį kartu su visais priedais. Šį konstrukcinį elementą reikia pasirinkti labai atsargiai, atsižvelgiant ne tik į gaminio fizinius parametrus, bet ir į jo dekoratyvines savybes, suderinamumą su likusiu dizainu. Sunkias užuolaidas gyvenamajame kambaryje galima pakabinti tik ant tvirto (medinio ar metalinio) karnizo, kuris nenusileis ir nenukris nuo jų svorio.

Norėdami pritvirtinti audinį prie horizontalaus pagrindo, naudojami skirtingi įtaisai – drabužių segtukai, spaustukai, kilpos, pynė, kaklaraiščiai. Kiekvienas iš šių variantų savaip atrodo įdomus ir papildo bendrą svetainės stilių..

Akys yra labai patogios kasdieniame gyvenime – žiedai iš plastiko, medžio ar metalo, įsriegti viršutinėje užuolaidų dalyje. Jie tiesiog suveriami ant apvalios vamzdinės karnizės ir be vargo slenka išilgai. Atsižvelgiant į tai, kad užuolaidas teks karts nuo karto nuplauti, praktiniais sumetimais geriausia rinktis plastikinius apskritimus..

Visų rūšių kabliukai, smeigtukai, plaukų segtukai, juostelės, Velcro taip pat padeda pritvirtinti elegantiškas užuolaidų raukšles norimoje padėtyje. Dažnai jie gaminami iš plonų to paties arba kontrastingo audinio dalių; naudokite virves, raištelius. Amatininkės sukuria originalius ir stilingus pikapus iš medžiagų laužo: diskų ir muzikos įrašų, karoliukų, dirbtinių gėlių, minkštų žaislų, papuošalų likučių, sagų ir daugelio kitų dalykų.

Svetainės užuolaidos - montavimo galimybės Svetainės užuolaidos - montavimo galimybės

Užuolaidų pasirinkimas mažam kambariui

Mažiems kambariams reikia ypatingos priežiūros dekoruojant langus. Užuolaidos, užimančios gana pastebimą plotą, daro didelę įtaką visai aplinkai. Ypač mažoms svetainėms dizaineriai sukūrė keletą rekomendacijų, kurios vizualiai padidins erdvę..

Tarybos numeris 1. Venkite didelių piešinių

Didelės ryškios gėlės, 10×10 cm narvas, plačios horizontalios juostelės, ugniagesiai ir panašiai puikiai atrodo erdviose salėse, užpildančiose pernelyg didelę tuštumą. Tačiau ankštoje Chruščiovo svetainėje, net jei visa kita ten yra nespalvota pilka, prašmatnios užuolaidos visiškai ne vietoje. Vienintelės išimtys yra plokščios japoniškos plokštės arba sulankstomos užuolaidos su tikroviškais atspaudais. Nuotraukų užuolaidos turėtų pavaizduoti gilią perspektyvą – saulės spindesį, miesto vaizdą, miško taką, einantį į tolį, alėją, arką ir kt..

Užuolaidos mažam gyvenamajam kambariui - venkite didelių piešinių Užuolaidos mažam gyvenamajam kambariui - venkite didelių piešinių

Tarybos numeris 2. Holistinis vaizdas

Mažoje svetainėje užuolaidos neturėtų „nupjauti“ sienos, kurioje jos yra. Geriau jį visiškai uždengti audiniu kartu su langu. Jei šis užuolaidų plotis yra nepriimtinas, tada jie turėtų atitikti tapetų atspalvį, o ne kontrastą su jais..

Užuolaidos mažam gyvenamajam kambariui - holistinis vaizdas

Tarybos numeris 3. Lubų aukštis

Kad kambarys atrodytų aukštesnis, karnizą geriau pritvirtinti prie lubų. Galite paslėpti ją nišoje (specialiai palikta montuojant pakabinamas ar ištemptas lubas), papuošti gipso tinku, LED juostele, lambrekinu, pasirinkti atspalvį, atitinkantį lubų ir (arba) bortelių spalvą.

Užuolaidos mažam gyvenamajam kambariui - lubų aukštis Užuolaidos mažam gyvenamajam kambariui - lubų aukštis

Tarybos numeris 4. Užuolaidos

Erdvios užuolaidų šukutės mažoje svetainėje atrodys nenatūraliai. Tai ypač pasakytina apie pompastiškas bangas, būdingas prancūzų, austrų ir anglų užuolaidoms. Tuo pačiu metu tiesios užuolaidos, pagamintos iš vidutinio tankio audinių, su vos pastebimomis vertikaliomis raukšlėmis nuo grindų iki lubų, vizualiai padidins kambario aukštį..

Užuolaidos mažam gyvenamajam kambariui - Drapery Užuolaidos mažam gyvenamajam kambariui - Užuolaidos

Tarybos numeris 5. Spalvos

Gerai parinktas atspalvis leis harmoningai pritaikyti užuolaidas mažo dydžio svetainės interjerui. Gerai, jei jis kartoja, pavyzdžiui, raštų spalvą ant tapetų ar sofos apmušalų – ši technika „susidraugaus“ su skirtingomis interjero detalėmis, o kambarys atrodys stilingai. Jei sienos ir baldai lygūs, galite rinktis nepastebimo mažo rašto užuolaidas, o iš audinio likučių siūti pagalvių užvalkalus dekoratyvinėms pagalvėms ar staltiesę..

Užuolaidos mažam gyvenamajam kambariui - Spalvos Užuolaidos mažam gyvenamajam kambariui - Spalvos

Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) – nuotrauka

Jei dar nepriėmėte galutinio sprendimo, kokios svetainės užuolaidos tinka jūsų namui ar butui, pažvelkite į žemiau esančios nuotraukos pavyzdžius. Galerijoje surinkome daug neįprastų idėjų langų angų dekoravimui tiek erdviose salėse, tiek mažuose jaukiuose kambariuose. Atkreipkite dėmesį į detales – kaip atrodo karnizas, kokios tvirtinimo detalės naudojamos, ar yra kokių nors papildomų dekoracijų (pakraštys, nėriniai, karoliukai), kokią lango zoną dengia audinys, kiek ji praleidžia šviesą. Visa tai padės geriau suprasti temą ir padaryti teisingą pasirinkimą, kuris jus džiugins daugelį metų.!

Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Raštuotos klasikinio stiliaus svetainės (salės) užuolaidos - nuotr Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos mažam gyvenamajam kambariui (prieškambariui) modernaus stiliaus - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Rudos užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Geltonos užuolaidos su raštu gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Romėniškos žaliuzės mažai svetainei (prieškambariui) - nuotr Baltos užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Provanso stiliaus gėlių užuolaidos svetainei (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Turquoise užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Baltos šiuolaikinio stiliaus svetainės (salės) užuolaidos - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Raštuotos Provanso stiliaus svetainės (salės) užuolaidos - nuotr Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Skandinaviško stiliaus užuolaidos svetainei (prieškambariui) - nuotr Romėniškos žaliuzės svetainei (prieškambariui) - nuotr Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka Užuolaidos gyvenamajam kambariui (prieškambariui) - nuotrauka

Vaizdo įrašas: Užuolaidos svetainei – dizaino idėjos