Fasado medžiagos išoriniam namo apdailai

Kad ir koks būtų sėkmingas namo projektas, jo išvaizda labai priklauso nuo fasado apmušalų. Kokios fasado medžiagos ir dizaino variantai šiandien naudojami namo išorėje? Daugiau informacijos – vėliau straipsnyje.

Fasado dangos paskirtis

Sėkminga bet kurio namo apdaila iš išorės suteikia jam tvirtumo. Išorinis sluoksnis, išskyrus kūrybą pastato išorės dizainas turi apsaugoti namo sienas nuo lietaus, vėjo, sniego ir ultravioletinių spindulių, padėti išlaikyti šilumą pastato viduje, nepraleisti šalčio.

Fasadas yra jūsų namų veidas

Fasadas yra jūsų namų veidas

Norėdami atlikti šias funkcijas, apdailos medžiaga turi atitikti šiuos reikalavimus:

 • būti atsparus kraštutinėms temperatūroms ir drėgmei;
 • turi mažą šilumos laidumą;
 • būti draugiškas aplinkai;
 • turi mažą uždegimo laipsnį;
 • turėti nekritišką svorį, kuris sukuria pagrindo apkrovą, kuri neviršija leistinos;
 • išlaiko spalvą veikiant UV spinduliams.

Didelis apdailos medžiagų pasirinkimas

Didelis apdailos medžiagų pasirinkimas

Šios savybės turi būti atsižvelgiamos ne tik į medžiagos patrauklumą..

TOP-6 rūšių fasado apdailos medžiagos

Įvairių dydžių, kilmės, išorinės tekstūros ir spalvų atspalvių medžiagų įvairovė leidžia neapsiriboti bet kokio stiliaus fasado apdaila. Jie apima:

1 fasadinis dekoratyvinis tinkas; 2 plytos; 3 dirbtinis ir natūralus akmuo; 4 keraminis granitas; 5 dailylentės; 6 plokštės iš įvairių medžiagų.

Dirbtinis ir natūralus akmuo

Dirbtinis ir natūralus akmuo

Kas jie tokie?

Fasado tinkas

Dažniausiai aptinkamas tinkuotas fasadas, nes šis sienų išorinio apdailos ir apsaugos nuo klimato sąlygų metodas yra paprasčiausias. Šiuolaikiniai fasadų tinko tipai yra: mineralinis, silikoninis, silikatinis ir akrilinis tinkas.

Populiariausia ir paprasčiausia apdailos medžiaga yra tinkas

Populiariausia ir paprasčiausia apdailos medžiaga yra tinkas

Mineralinis

Pagaminta ant cemento su polimerų priedais, trupiniais, pagerina elastingumą, sukibimą.

Mineralinio tinko trūkumas yra spalvų apribojimas, kurį galima ištaisyti padengiant paviršių silikatiniais dažais. Jis gerai įsiskverbia į paviršių gipso struktūra, suteikiant jam reikiamą atspalvį, jį sustiprinant.

Mineralinis tinkas fasadų apdailai

Mineralinis tinkas fasadų apdailai

Silikatas ir silikonas

Taip pat nurodykite mineralinio tipo tinką, silikatą – pagamintą iš vandeninio kalio stiklo, pridedant plastifikatorių, silikoną silikono dervos pagrindu.

Silikoninis tinkas apdailos darbams

Silikoninis tinkas apdailos darbams

Akrilas

Kaip rišiklis, jame yra smulkiai disperguotas akrilo dervos arba kitų sintetinių polimerų mišinys. Tinkas turi gerą garų pralaidumą, todėl jis praranda garų kondensaciją pastato viduje.

Mes suteikiame fasado reljefo paviršių

Mes suteikiame fasado reljefo paviršių

Naudodami įvairius tinkavimo priedus, galite suteikti skirtingą tekstūrą fasado sienų paviršiui, imituoti įvairių natūralių medžiagų tekstūrą. Pavyzdžiui, naudojant mineralinį tinką, kuriame yra kvarco ar kalkakmenio komponentų, kurių grūdelių dydis yra apie 1 mm, galima gauti paviršių su smiltainio tekstūra.

Tekstūruotas efektas prisideda prie ilgo tinkuotų sienų tarnavimo laiko. Lygus paviršius yra labiau pažeidžiamas įtrūkimų. Kuo reljefiškesnis paviršius, tuo jis stipresnis. Kuo šviesesnis atspalvis, tuo jis stabilesnis. Sotieji atspalviai greičiau praranda ryškumą.

Įdomios tekstūros, kurios atrodo ne mažiau įspūdingai

Įdomios tekstūros, kurios atrodo ne mažiau įspūdingai

Susiduria su plyta

Klasikinis fasado apdailos tipas susiduria su plyta. Pagal technologiją išskiriami šie tipai:

1 Keraminės plytos, pagamintos iš molio strypų, pridedant dažančių pigmentų. Jis gali turėti lygų arba reljefinį priekinį paviršių, nudažytą skirtingomis spalvomis. Be to, produktai yra tuščiaviduriai arba kieti. Produktai nepraleidžia drėgmės, atsparūs spalvos praradimui laikui bėgant ir mechaniniams pažeidimams. Klasikinė plytų apdailos išvaizda

Klasikinė plytų apdailos išvaizda

2Clinker plyta, pagaminta iš specialaus molio. Po džiovinimo produktai deginami aukštoje temperatūroje. Dėl šios priežasties klinkerio tankis yra didelis. Jis yra atsparus drėgmei, šalčiui ir turi pavydėtiną patvarumą. Stačiakampio, trapecijos formos gaminių paviršius su užapvalintais kampais ir pan. Gali būti lygus, šlifuotas arba įspaustas. Klinkerio plyta

Klinkerio plyta

3 Presuotos plytos, gaminamos spaudžiant susmulkintą apvalkalo masę cemento rišikliu, dažais, nenaudojant degimo. Naudojant šią technologiją pasiekiamas maksimalus išorinis panašumas į natūralų akmenį, tačiau, skirtingai nei ji, tokia plyta nepakankamai sulaiko šilumą. Gerai išlaiko šilumą ir nepraranda savo išvaizdos

Gerai išlaiko šilumą ir nepraranda savo išvaizdos

Apdarant fasadą plytomis, pastatas atrodo solidžiai. Sienos įgauna papildomą stiprumą, prailgina atraminių konstrukcijų tarnavimo laiką.

Įvairios spalvos leidžia jį naudoti kuriant įvairių stilių fasadus.

Klinkerio plytos yra patogios įvairių stilių apdailai

Klinkerio plytos yra patogios įvairių stilių apdailai

Fasado apdaila plytomis gali būti atliekama įvairiais būdais: horizontaliai, vertikaliai išdėstant elementus, keičiant jų kryptį.

Taip pat galite naudoti kelias spalvų parinktis, dažniausiai naudojamas dviejų spalvų derinys: viena yra pagrindinė, o antroji skirta fasado elementų apdailai: langų angų perimetrai arba tarpiniai langai..

Dviejų spalvų derinys pagrindiniam pasirinkimui

Dviejų spalvų derinys pagrindiniam pasirinkimui

Plytų apmušalas gali būti derinamas su kita danga, pavyzdžiui, dekoratyviniu dirbtiniu akmeniu.

Dirbtinis ir natūralus akmuo

Norėdami papuošti fasadą, naudokite natūralus ir dirbtinis akmuo. Kiekvienas iš jų turi nuopelnus. Natūralūs akmenys atrodo prestižiškai, suteikdami pastatui ypatingos energijos.

Akmuo turi daug privalumų, kurie nusveria kitų tipų apdailą.

Akmuo turi daug privalumų, palyginti su kitų tipų apdaila.

Vertingiausi ir patvariausi yra marmuras su granitu. Be jų, dažnai naudojamas dolomitas, kalkakmenis, smiltainis, kriauklė, travertinas ir kiti. Jų naudojimas fasadams visiškai uždengti yra ribotas dėl kainos. Šie gaminiai naudojami langų angoms, įėjimo grupėms ir kitiems pastato elementams dekoruoti..

Tvirtoms sienų dangoms daugiausia naudojamas dirbtinis akmuo, kuris sėkmingai imituoja natūralias medžiagas ir yra daug pigesnis..

Puikiai imituoja tikrą akmenį

Puikiai imituoja tikrą akmenį

Fasado porceliano plytelės

Porceliano keramikos dirbiniai yra vienas geriausių dekoravimui. Porceliano plytelių asortimentas yra didžiulis. Parduodama daugybė šios medžiagos veislių pagal spalvą ir tekstūrą..

Vaivorykštinis gaminio paviršius atrodo įspūdingai. Taip pat yra medžiagų su medžio ir natūralaus akmens imitacija. Kaip ir visos deginto molio medžiagos, porcelianinės akmens masės plytelės išsiskiria stiprumu, atsparumu drėgmei, atsparumu kraštutinėms temperatūroms ir ugnimi. Laikui bėgant jis nekeičia spalvos.

Ryškios porceliano akmens masės plytelių spalvos

Ryškios porceliano akmens masės plytelių spalvos

Mažas medžiagos higroskopiškumas yra plytelių montavimo ant vėdinamo rėmo priežastis. Porceliano keramikos paviršius gali būti:

 • matinis;
 • poliruotas (su nedideliu blizgesiu);
 • glazūruotas;
 • poliruotas;
 • iš dalies poliruotas (su matinėmis ir blizgančiomis vietomis);
 • struktūrizuotas (su raštu, reljefu, natūralių medžiagų tekstūros imitacija).

Matinis porceliano keramikos paviršius

Matinis porceliano keramikos paviršius

Plytelės gaminamos daugiausia dviejų standartinių dydžių: 30×30 cm ir 80×120 cm.

Fasado sienoms geriau naudoti didelio dydžio porcelianines akmens masės plyteles, kad būtų išvengta negražios išvaizdos iš daugybės siūlių linijų, kad jos būtų mažiau pastebimos.

Pasirinkimas, kai porcelianinės akmens masės plytelės atrodo daug geriau

Pasirinkimas, kai porcelianinės akmens masės plytelės atrodo daug geriau

Jei norite vizualiai padidinti pastato dydį, jo fasadui papuošti naudokite gaminius su poliruotu paviršiumi..

Fasado apdaila su dailylentėmis

Galbūt pastaruoju metu labiausiai paplitusi fasado apdailos medžiaga dailylentės. Taip yra dėl jo prieinamumo, didžiulės išvaizdos įvairovės..

WPC dailylentės

WPC dailylentės

Plytelių tipas yra toks:

VinilasPagaminta iš PVC su natūralios medienos, natūralaus akmens, plytų ir daugelio kitų dekoro rūšių imitacija. Jis yra atsparus korozijai, nepūva ir yra pigus. Trūkumas yra produktų trapumas, jautrumas lydymui;

MetaloAliuminio arba plieno pagrindu. Jis išsiskiria savo stiprumu, atsparumu kraštutinėms temperatūroms, tačiau jei paviršius yra pažeistas, gali susidaryti korozija. Be to, ši dailylentė yra gana brangi..

Metalinės dailylentės yra labai patvarios

Metalinės dailylentės yra labai patvarios

Fasado plokštės

Priklausomai nuo medžiagos, naudojamos gamyboje, gali būti:

 • Plastmasinis;
 • Pluoštinis cementas;
 • Vulture plokštės;
 • Metalinis;
 • Sudėtinis.

Cokoliai gražiai apdailai

Cokolio apdailos plokštės gražiai apdailai

Plastmasinis

Plastikinės apdailos plokštės dažnai vadinamos dailylentės rūšimi, nors taip nėra. Apmušalai yra groteliniai ir pagaminti iš PVC ekstruzijos būdu, o plastikinės plokštės, be stovo ir krumpliaračio bei kitos sudėtingesnės formos, gali turėti reljefinę tekstūrą ir yra pagamintos iš polipropileno, kuris yra daug stipresnis už PVC.

Plastikinės plokštės medienai

Plastikinės plokštės medienai

PP taip pat yra modifikuojančių komponentų, kurie pagerina jo technologines charakteristikas. Plastiko išvaizda dėl nelygių kraštų dažnai imituoja plytų mūras ar nelygų akmenį. Tokių elementų prijungimas yra vos pastebimas dėl šios formos ir paslėptos tvirtinimo sistemos. Jie gaminami blokuose, kuriuose yra keletas elementų eilučių..

Šiuolaikinės plastikinės dailylentės

Šiuolaikinės plastikinės dailylentės

Pluoštinis cementas

Plokštės, pagamintos iš betono mišinio su pluošto priedais, kuris yra stiklo pluošto ir celiuliozės mišinys, vadinamos pluoštiniu cementu. Dėl tokių priedų betonui suteikiama akyta struktūra, kuri sumažina medžiagos savitąjį svorį, daro ją lanksčią, atsparią deformacijai.

Plokštelės gaunamos spaudžiant mišinį, susuktą iki norimo storio, anksčiau supjaustytą porcijomis. Tada ant paviršiaus uždedama apsauginė dekoratyvinė danga..

Pluoštinis cementas - naujos kartos

Pluoštinis cementas – naujos kartos

Produktų pagalba jie dažnai imituoja įvairių spalvų akmens ar plytų apmušalus. Gaminamas įvairių atspalvių geltonos, smėlio, baltos ir kitų spalvų. Produktų trūkumas yra didelis svoris, kuris riboja tokių plokščių naudojimą..

Vulture – plokštės

Produktai, pagaminti kaip putų polistireno sumuštinis, esantis tarp medienos plaušų plokštės sluoksnių, vadinami SIP plokštėmis. Ši konstrukcija leidžia lengvai valdyti. Tai palaiko šilumą.

Sip plokštės yra lengvos ir patogios

Sip plokštės yra lengvos ir patogios

Išorėje paviršius padengtas apsauginiu sluoksniu. Dėl galimybės dažyti skirtingomis spalvomis naudojant SIP plokštes, fasadui galite suteikti bet kokį dizaino stilių. Taip pat galite įsigyti gatavų, imituodami natūralios tekstūros.

Metalinės plokštės

Metalinę konstrukciją sudaro du išoriniai standūs sluoksniai, taip pat vidinė šilumą izoliuojanti medžiaga, pagaminta iš putų polistireno arba bazalto mineralinės vatos.

Metalinės plokštės - tvirtos ir patvarios

Metalinės plokštės – tvirtos ir patvarios

Išorinės pusės pagamintos iš cinkuoto plieno lakštų, padengtų polimeriniu apsauginiu sluoksniu. Tokia danga gali būti pagaminta įvairių spalvų, o tai leidžia išplėsti pastatų fasado dizaino galimybes..

Apmušalas su sumuštinėmis plokštėmis ne tik izoliuoja namo sienas, suteikia joms tvirtumo, bet ir daro jas visiškai lygias arba suteikia tam tikrą bangą, priklausomai nuo išorinio dizaino.

Kompozicinės plokštės

Sudėtinių gaminių konstrukcija yra sumuštinių plokščių rūšis. Be to, jame yra apsauginis sluoksnis, dekoratyvinė danga. Gali turėti įvairių tipų užpildų ir dangų.

Ryškūs ir sudėtingi variantai

Ryškios ir sudėtinės plokštės parinktys

Išoriškai jie atrodo kaip plonos metalinės kvadratinės arba stačiakampės plokštės su šilumą izoliuojančiu sluoksniu. Išorinis gaminio paviršius padengtas laku ir dažais, kuris gali būti įvairių spalvų. Elitinės produktų versijos turi laminuotą paviršių, imituojantį natūralios tekstūros.

Turi daugiasluoksnę struktūrą

Turi daugiasluoksnę struktūrą

Skirtingos spalvos ir tekstūruotos charakteristikos leidžia jas naudoti bet kokio fasado apdailai. Nuotraukoje pavaizduotos lygios paprastos aliuminio kompozicinės plokštės.

VIDEO: Fasadai, kurie patiks visiems