Apsidraudimas šalyje

Sodas yra nuostabus nepriklausomas pasaulis, kuriame galite atsipalaiduoti savo kūnui ir sielai po įtemptos dienos ir maloniai praleisti laiką su draugais. Ir smalsūs žvilgsniai čia nepriklauso, leiskite jiems pasigrožėti nuostabiu nepermatomos žalios sienos dizainu, kurį sukuriate paversdami gyvatvore. Už jo jausitės saugiai ir patogiai. Kuris apsidraudimas yra geresnis? Kokie auga sparčiausiai? Kur yra geriausia vieta? Atsakymus į žemiau pateiktus klausimus rasite straipsnyje.

Gyvi augalai

Visžalės gyvatvorės ne tik apsaugo nuo neapdairių žvilgsnių, bet ir riboja prieigą prie vėjų, tarnauja kaip efektyvus biofiltras, kuris valo orą.

Svarbiausia - jaustis patogiai

Svarbiausia – jaustis patogiai

Žalios tvoros su jomis dekoruotais langais ir praėjimu atrodo labai originaliai. Jie sukurti iš metalinių grotelių ar grotelių, įvairių medinių konstrukcijų.

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Gėlių katalogas vasaros rezidencijai (240 + nuotraukos su pavadinimais): Visos neįtikėtino grožio kūrimo taisyklės

Kuris apsidraudimas yra geresnis?

Tačiau, kuriant tvorą iš žaliųjų erdvių, reikia atsižvelgti bent į pagrindines tokių reikšmingų svetainės elementų statybos taisykles ir rekomendacijas..

Planuojant svarbu atsižvelgti į visas rekomendacijas

Planuojant svarbu atsižvelgti į visas rekomendacijas

Pavyzdžiui, viena iš pagrindinių taisyklių yra bendras jūsų svetainės vidinės erdvės stilius, pavyzdžiui, sodas, tvora turi visiškai atitikti.

Bambukas naudojamas japoniško stiliaus sode, vynmedis tinka kaimiškam sodui. Pergola naudojama laipioti pasėlius.

Pergola šalyje naudojama laipioti pasėlius

Pergola šalyje naudojama laipioti pasėlius

Lapuočiai žydintys ir dekoratyviai lapuočiai krūmai, taip pat aukšti žoliniai daugiamečiai augalai vasaros sezono metu jus uždarys nuo smalsių akių.

Jei neturite laiko sukurti kapitalo apsidraudimo, padarykite tai iš sodinimų voniose.. Geriausi kandidatai į šį vaidmenį yra kukmedis, oleandras, hibiskas arba hortenzija, apipjaustyta rutulio forma..

Gražūs kukmedžio kukuliai - nesunku ir nuolat džiugina akį

Gražūs kukmedžio kukuliai – nesunku ir nuolat džiugina akį

Jei esate vienmečių vynmedžių gerbėjas, jums tinka nasturtas ar ežiuolės, kurios gali suformuoti gyvatvorę per pusantro mėnesio po sėjos..

Įspūdinga raudonų lapų gyvatvorė gerai jausis švarioje, atviroje erdvėje, veikiant saulės spinduliams.

Lapuočių krūmai dažniau naudojami laisvai augančioms gyvatvorėms

Lapuočių krūmai dažniau naudojami laisvai augančioms gyvatvorėms

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Kaip savo rankomis pasidaryti baseiną šalyje (daugiau nei 165 nuotraukos)? Rėmas, viduje, betonas – kuris yra geresnis?

Priežiūra

Kad gyvatvorė džiugintų smaragdine žaluma, spindesiu, ją reikia kruopščiai prižiūrėti. Svarbiausia dalis yra genėjimas. Jis atlieka dvi svarbias funkcijas: kiekvienais metais užtikrina jaunų ir stiprių ūglių formavimąsi ir palaiko sodinių sveikatą..

Svarbiausia kirpimo dalis yra genėjimas

Svarbiausia kirpimo dalis yra genėjimas

Genėjimas

Kita svarbi genėjimo funkcija yra pašviesinti sustorėjusią lają, genėti šakas, augančias į vidų:

 • Krūmų genėjimas apima sausų, mirštančių šakelių pašalinimą; tai yra vadinamasis sanitarinis genėjimas. Pjovimo vietoje susidaro nauji ūgliai, kurie gausiai augs ir sukurs ekrano efektą.
 • Tvora, pagaminta iš krūmų, ne tik suteiks svetainei naują, gražią išvaizdą, bet ir sukurs mikroklimatą ir taps patikima apsauga derliui. Lengviau perlipti per atvirus rūpesčius nei per 170 cm aukščio dygliuotų krūmų sieną.Sodinimui naudokite dviejų trejų metų laukinių rožių, erškėčių, gudobelių daigus. Du kartus per metus, pavasarį, kol sultys nepradėjo judėti, o rudenį, nukritus lapams, jos genimos sodo žirklėmis. Šiek tiek varginantis, tačiau šios bėdos malonios: gyvatvorė apsaugo teritoriją nuo dulkių, kurių pilna kelyje, vietovė mažiau pučia vėjo.

Malonūs darbai džiugins kitų akis

Malonūs darbai džiugins kitų akis

 • Visų pirma, reikia nupjauti šakas, augančias į vidų, nes jos gauna minimalų šviesos kiekį. Taip pat reikėtų sutrumpinti ūglius, kurie tęsiasi per aukštai. Viršūniniai pumpurai nukerpami taip, kad krūmas išsišakotų.
 • Po genėjimo krūmus reikia šerti trąšomis. Jei dirvožemis po vainiku nėra užimtas, tolygiai paskirstykite trąšas visame vainiko projekcijos plote ir užsandarinkite kasdami ar atlaisvindami. Rudenį pabarstykite vainiką 4 – 5% karbamido tirpalu.

Geometrinės formos jūsų sodui

Geometrinės formos jūsų sodui

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Šaligatvių plytelių takai šalyje – Gražaus kiemo dizainas (daugiau nei 120 nuotraukų)

Kokius augalus pasirinkti?

Jei kuriate gyvatvorę, žvelgdami į ateitį, neskubėkite ir nepirkite pirmųjų pasitaikiusių krūmų.. Renkantis auginamą veislę, atsižvelgiama į keletą veiksnių:

 • Pirkdami pasirinktą augalų rūšį, sužinokite, kokio dydžio ji augs. Pavyzdžiui, įvairių rūšių buksmedžio visžaliai augalai gali labai skirtis. Jis gali siekti tik vieną metrą, o aukštis gali siekti du su puse metro.
 • Stenkitės nesirinkti per aukštų augalų rūšių, nes jose gali atsirasti spragų.. Būtinai paklauskite apie pasirinktų veislių atsparumą žiemai. Jei jie užšals, pasiekti norimą efektą bus labai sunku..

Stenkitės nesirinkti per aukštų veislių.

Stenkitės nesirinkti per aukštų veislių.

 • Sužinokite apie pasirinktą augalą, nesvarbu, ar jis yra lapuotis, ar visžalis. Jei esate už miesto ribų tik šiltuoju metų laiku, tinka lapuočių veislės, kurios priklausomai nuo sezono gali pakeisti savo išvaizdą. Pavasarį – švelniai žalios gudobelės ir liepos, auksinė forsitija, rudenį – šilti klevo ir euonymus atspalviai.
 • Sužinokite, kokios priežiūros reikia pasirinktoms augalų rūšims. Pavyzdžiui, sparčiai auganti tuja genima tik du kartus per metus, bet ne dažniau, o kukmedį ir buksmedį reikia genėti tik vasaros pradžioje. Jei norite griežtesnių linijų, nukirpkite jas ir kovo mėnesį. Visžaliai krūmai su dideliais lapais apipjaunami tik rankiniais genėtojais.

Prieš sodindami turite žinoti viską apie augalą.

Prieš sodindami turite žinoti viską apie augalą.

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Kaip gražiai papuošti sodo takus savo rankomis už mažą kainą? Daugiau nei 180 vasarnamių nuotraukų, pagamintų iš įvairių medžiagų (plytelių, plastiko, gumos)

Vieta

Įspūdinga raudonų lapų gyvatvorė gerai jausis švarioje, atviroje erdvėje, veikiant saulės spinduliams.

Įspūdingas apsidraudimas jūsų svetainėje

Įspūdingas apsidraudimas jūsų svetainėje

Patamsėjusioje vietoje tokia šviesi lapija atrodys niūri. Tai taikoma, pavyzdžiui, kai kurioms Europos buko ar kultūrinių vyšnių slyvų veislėms. Augalai auksinėmis adatomis karštomis dienomis atrodys nuobodūs. Norint išvengti nenumatytų padarinių, geriau rinktis veisles su ryškiai žaliais lapais..

Įprasta naudoti ne tik krūmų sodinimą

Įprasta naudoti ne tik krūmų sodinimą

 • Klevai dėl ryškios lapijos rudenį papuoš jūsų svetainę. Tarp Tolimųjų Rytų rūšių verta paminėti Mandžiūrijos pelenus, purų alksnį, gražų maumedį.
 • Kai kurios gyvatvorės turi erškėčių ir erškėčių. Viena vertus, tai atbaido kai kuriuos nekviestus svečius, kita vertus, tai sukelia sunkumų reguliariai išvykstant..
 • Neignoruokite vijoklinių augalų. Jie sparčiai auga tiek saulėtose, tiek pavėsingose ​​sodo vietose. Jie sukasi aplink specialiai išdėstytas groteles, obeliskus ir paviljonus.
 • „Kampsis“ gerai pasirodė kraštovaizdyje su ryškiais vamzdinių gėlių šepečiais. Apipjaustyti ąžuolai, klevai, verkiančios liepos puikiai atrodo sklypuose.

Tokie krūmai jūsų vasarnamiui suteiks geros nuotaikos.

Tokie krūmai jūsų vasarnamiui suteiks geros nuotaikos.

Jūsų galioje paversti gyvatvorę spalvų ir spalvų jūra. Galite nusipirkti gatavų medinių grotelių, apipintų augalais. Patikima apsauga nuo smalsių akių bus paruošta vos per vieną dieną.

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Kaip šalyje įrengti vasaros virtuvę? 220+ (nuotrauka) „pasidaryk pats“ dizaino projektai

Kokie yra sparčiai augantys?

Vertikalus kraštovaizdis yra universalus sodo dekoratorius, leidžiantis per trumpą laiką pasiekti stulbinantį efektą.

Žydinti tvora - graži bet kuriuo metų laiku

Žydinti tvora – graži bet kuriuo metų laiku

Pradėti reikia nuo atramų parinkimo „žaliai sienai“, kurios, net ir be vynmedžių, turėtų papuošti svetainę. Tai svarbu žiemą ir pavasarį, kai atramos yra vieninteliai sodo akcentai. Vertikalios sodininkystės augalų pasirinkimas yra gana gausus.

Augalų pasirinkimas gyvatvorei yra didelis ir įvairus.

Augalų pasirinkimas gyvatvorei yra didelis ir įvairus.

 • Mergaitiškos vynuogės, pačios „lipančios“ į sieną, atrodo įspūdingai. Nepretenzingas apynas atrodo gražiai, pirmenybę teikia šešėliniam kampui. Tiesa, turėsite kontroliuoti jo augimą, kitaip jis išstums kitus pasėlius iš svetainės..
 • Dekoratyviai žalią vertikalę galite sukurti iš tokių metinių vynmedžių, kaip kraujo raudonos pupelės, nasturtos, ryto šlovė.
 • Kai kurie žoliniai daugiamečiai augalai taip pat gali sukurti tankias, margas gėlių sienas. Gluosnių saulėgrąžos pasiekia du su puse metro, o rudbeckia ir elecampane gali užaugti iki trijų metrų.
 • Tokiems audimo augalams, kaip rožės, ryto šlovės, klematis ir kiti, patartina sukurti tam tikrą atramą, nepamirškite retkarčiais pririšti augalų. Ne visus egzempliorius reikia surišti.

Atrodo labai įspūdingai ir gėlingai

Atrodo labai įspūdingai ir gėlingai

Tokius augalus kaip Kobea, Kampsis reikia tiesiog pastatyti šalia atramos. Mėlynos delphinium gėlės džiugins jus ant 1,7 metro aukščio sienos. Lavater, stock-rose, buzulnik gali pasiekti maždaug tokį patį aukštį.

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Šašlykų zona šalyje: Kaip įrengti svetainę pavėsine, kepsnine ir kepsnine? (Daugiau nei 180 nuotraukų)

Tuja gyvatvorėms

„Thuja“ yra gana termofilinė, todėl kovo mėnesį geriau pradėti sodinti atvirame lauke. Tačiau vietovėse, kuriose žiemos nėra per šaltos, galite sodinti rudenį. Esant tokiai situacijai, svarbu jį pagaminti prieš galutinį dirvos užšalimą, nes augalas tiesiog neįsišaknys. Paskutinė išlaipinimo data yra spalio antroji pusė.

Šio augalo pranašumas yra tas, kad jam nereikia per daug priedų.

Šio augalo pranašumas yra tas, kad jam nereikia per daug priedų.

Kaip sodinti?

Sodinant duobės apačioje, patartina įdėti porą kibirų humuso, jis turi būti prijungtas prie viršutinio derlingo dirvožemio sluoksnio. Pavasarį į tą pačią duobę būtina įpilti apie pusę kilogramo superfosfato. Jei šio komponento nėra, galite naudoti kilogramą medienos pelenų.

Sukurti tokį ryškų krūmą nėra taip sunku.

Sukurti tokį ryškų krūmą nėra taip sunku.

 • Jei dirvožemis yra rūgštus, į jį įpilama kalkių arba dolomito miltų.
 • Ant duobių drenažas (15–10 cm) yra pagamintas iš smulkaus skaldos, žvyro, skaldytų plytų, smėlio. Tada skylė turi būti padengta dviem trečdaliais tūrio paruoštu dirvožemio mišiniu..
 • Jei įmanoma, sodinimo duobę reikia paruošti likus 10–15 dienų iki sodinimo – kad dirva gerai nusėstų.

Thuja teikia pirmenybę apšviestoms vietoms. Augalo nerekomenduojama sodinti ant smiltainių ir vėjuotose vietose.

Thuja teikia pirmenybę apšviestoms vietoms. Augalo nerekomenduojama sodinti ant smiltainių ir vėjuotose vietose.

Auginti, genėti ir prižiūrėti žalią gyvatvorę paprasta. Jei laikysitės pagrindinių taisyklių ir agrotechninių metodų, po 2-3 metų žaliosios erdvės bus patikima ir graži svetainės apsauga..

Tokie krūmai yra atsparūs šalčiui

Tokie krūmai yra atsparūs šalčiui

VIDEO: Geriausi gyvatvorės kūrimo augalai

Išvestis

Jei norite įvairovės, kiekvieną sieną galite papuošti skirtingais augalais: gėlėmis, krūmais ar medžiais. Kurkite ir mėgaukitės nuostabiais savo darbo vaisiais!