Alstroemeria (70 nuotraukų): tipai ir priežiūra

Puiki gėlė su gražiu ir šiek tiek kosminiu pavadinimu „Alstroemeria“ sujungia rytietišką ir egzotišką unikalią orchidėjų malonę ir didingą lelijų būtį. Tai taps tikra balkonų, lodžijų, gėlių lovų puošmena, taip pat bus puiki puokštė, nes sugeba išlaikyti spalvą pjaustytą iki dviejų savaičių. Apsvarstykite, koks gali būti šis natūralus daugiametis augalas iš Pietų Amerikos žemyno su ryškiomis subtiliomis gėlėmis, taip pat priežiūros ir dauginimosi taisyklės..

Alstroemerijos rūšys

Laukinės gamtos kultūros įvairovei atstovauja daugiau nei 75 laukinių augalų rūšys, kurių aukštis retai pasiekia 1 m, ko negalima pasakyti apie auginamas veisles. Veislės ir hibridinės alstromerijos dažnai siekia 2 m, turi įvairių spalvų vidutinio dydžio (ne daugiau kaip 5 cm skersmens) žiedus. Tokios rūšys yra aukštos, dažniausiai jos dedamos gėlių lovų fone..

Taip pat yra per mažo dydžio atstovų, puošiančių mišrius sodinukus gražiai žydinčiais vasarnamiais, butų palangėmis, lodžijomis. Jie taip pat naudojami sienoms kurti. Tarp visų veislių galima išskirti populiariausius floristų tipus:

“Alicia” – hibridinis augalas baltomis ir rausvomis gėlėmis, panašus į chrizantemas. Žydėjimas stebimas visą vasarą;

“Brazilijos lelija” – vienas aukščiausių pasėlių, kurio šakos siekia du metrus. Kilęs iš Brazilijos, iš kur ir gavo savo pavadinimą. Jo rausvai bronzinės gėlės surenkamos į vešlius žiedynus, kuriuose yra iki 30 vienetų;

“Grožis” – žydi alyvinėmis, melsvai violetinėmis gėlėmis pavasarį ir rudenį. Krūmas turi galingus tiesius 1,5 m aukščio stiebus;

Virdžinija – augalas didelėmis baltomis gėlėmis, banguotu palei žiedlapių kraštus. Žydėjimo laikotarpis yra gana ilgas – nuo vasaros pradžios iki vėlyvo rudens;

“Auksinis” – užauga iki metro aukščio, žydi tamsiai oranžine spalva. Dažnai šią veislę galima rasti gėlių parduotuvėse kaip komponentą, papildantį floristines kompozicijas;

“Kanarija” – jo stori stiebai su tankiomis lapijomis pasiekia 1,5 metro aukštį. Gėlės pateikiamos geltonoje paletėje su mažais purslais. Žydėjimą galima stebėti visą pavasarį, taip pat pirmoje rudens pusėje;

“Balti sparnai” – yra populiarus tarp daugelio floristų dėl sniego baltos gražios formos gėlių paletės. Krūmo aukštis siekia 2 m. Jis žydi beveik visą vasarą, išskyrus mažas pertraukas liepos ir rugpjūčio mėn.

Čia yra tik maža dalis visos įvairovės, kurią galima užpildyti asmeniniu siužetu. Kultūros pranašumas yra kvapo nebuvimas, todėl ją galima naudoti kuriant bet kokios spalvos kompozicijas..

Alstroemeria - Rūšis Alstroemeria - Rūšis Alstroemeria - Rūšis Alstroemeria - Rūšis

Tinkama alstroemerijos priežiūra

Prieš sodindami pirmąjį šios nuostabios kultūros krūmą, turite susipažinti su svarbia informacija, kaip tinkamai ją prižiūrėti. Tik sukūrę augalui būtinas sąlygas, galite jį išgelbėti nuo įvairių ligų ir grožėtis nuostabiu žydėjimu.

Apšvietimas

Kultūra jausis patogiai gerai apšviestose vietose. Ypač karštomis dienomis sodo gyventojams būtina sukurti dalinį pavėsį, o butų gyventojus galima tiesiog perkelti į tamsesnę vietą. Rudens-žiemos laikotarpiu alstroemerija laikoma ant pietinio lango, o pavasarį ir vasarą tiesioginė saulė vidurdienį turėtų kaitaliotis su ryškia išsklaidyta šviesa. Norint užtikrinti sėkmingą žydėjimą, norimas šviesos diodo ilgis turėtų būti 14 valandų. Augalą galima papildyti fluorescencinėmis lempomis.

Alstroemeria - apšvietimas Alstroemeria - apšvietimas

Temperatūra

Dauguma alstroemerijų rūšių yra labai termofilinės, nors yra hibridų, galinčių atlaikyti iki -20C šalčius. Optimalus diapazonas normaliam vystymuisi bus + 20 ° … + 22C, o žiemą apie + 14C. Žydėjimo laikotarpiu ir žydėjimo metu temperatūra turėtų būti apie + 16 ° C..

Augalo šaknys bijo perkaitimo, todėl geriau mulčiuoti dirvą. Tais atvejais, kai dirvožemio temperatūra pasiekia +22, šaknys pradeda intensyviai vystytis, kenkdamos žydėjimui, o esant +28 ° – kultūra užšąla augdama, numeta lapus ir nuvysta.

Alstroemeria - temperatūra Alstroemeria - temperatūra

Drėgmė

Alstroemeria mėgsta saikingą drėgmę, todėl turite pasirūpinti, kad dirva neišdžiūtų ir nebūtų permirkusi (šaknys gali pūti). Norint išlaikyti reikiamą lygį, dirva purenama ir mulčiuojama naudojant pjuvenas, durpes ar lapų kompostą. Optimalus oro drėgnumas yra 80–85%, todėl ypač sausu sezonu galite jį purkšti vakare.

Alstroemeria - drėgmė Alstroemeria - drėgmė

Laistymas

Alstroemeria mėgsta reguliarų, vidutinį laistymą, kuris sustoja prasidėjus rudeniškam šaltu oru. Reikia pasirūpinti, kad nebūtų perpildymo ar sausros. Pakankama dozė bus kartą per savaitę, o esant karštam orui ją galima padidinti iki dviejų kartų. Tokiu atveju dirvožemis turi būti nuolat drėkinamas iki 2 cm gylio, kitaip augalas praras dekoratyvinį efektą..

Alstroemeria - laistymas Alstroemeria - laistymas

Trąšos ir šėrimas

Pirmosios komposto trąšos turi būti dirvoje sodinimo metu. Tada turite reguliariai maitinti kultūrą, taip užtikrindami sodrų žydėjimą. Procedūra atliekama kelis kartus per mėnesį. Rekomenduojama naudoti kompleksinį mineralinio tipo tręšimą, kuriame yra būtini kalio, fosforo, azoto ir kitų medžiagų komponentai. Nepažeidžia kartkartėmis į krūmą įpilti medžio pelenų. Organiniai papildai, tokie kaip paukštienos išmatos ar devyniračiai, taip pat gali būti dedami nedideliais kiekiais kaip priedas..

Alstroemeria - trąšos ir šėrimas Alstroemeria - trąšos ir šėrimas

Ligos ir kenkėjai

Augalas gali būti jautrus tokioms ligoms kaip vėlyvasis puvinys, fuzariumas, šaknų puvinys. Dažna jų atsiradimo priežastis yra netinkama priežiūra, ypač drėgmės perteklius dirvožemyje, sustingęs vanduo. Tai taip pat taikoma tokioms ligoms kaip botrytis (pilkasis puvinys), kurios gali atsirasti esant didelei drėgmei, esant nepakankamam drenažui, taip pat jei sodinimas atvirame grunte buvo atliktas per stiprų lietų. Sergantį augalą reikia kelis kartus per savaitę gydyti fungicidiniu tirpalu, purškiant ir laistant šaknis. Su šia liga ankstyvoje vystymosi stadijoje gėlė retai išsaugoma – dažniausiai ji pašalinama iš sodo.

Pagrindiniai kenkėjai, dažniausiai darantys žalą kultūrai, yra tripsai ir voratinklinės erkės. Pirmųjų buvimą galima nustatyti pagal sidabrines dėmes ant lapų, dūrių pėdsakus. Erkės atsiranda laikant augalą karštomis sąlygomis. Kovoti su kenkėjais galite naudodami insekticidus (confidor, aktara), laistydami jais dirvą.

Alstroemeria - kenkėjai ir ligos Alstroemeria - kenkėjai ir ligos

Kaip persodinti alstroemeriją

Vazoniniai augalai kasmet persodinami pavasarį, į naują dirvą pridedant pušies žievės, humuso, durpių. Puodo apačioje turi būti geras drenažas..

Renkantis sodinimo vietą gėlių lovose, reikia pasirūpinti, kad dirva būtų puri ir lengva – tai yra raktas į puikų žydėjimą. Persodinamos kultūros, kurios, kaip taisyklė, sulaukė trejų metų. Po pasodinimo reikia reguliariai, vidutiniškai laistyti. Mulčio naudojimas padės nuskinti piktžoles, sukuria sluoksnį, kuris neleidžia dirvai būti puriai.

Kaip persodinti alstroemeriją Kaip persodinti alstroemeriją

Dauginimasis namuose

Yra du būdai, kaip padidinti savo mėgstamų augalų rūšių skaičių savo svetainėje – sėklomis ir dalijant suaugusį krūmą. Sėklos metodas leidžia vienu metu gauti gana daug naujų atstovų, tačiau reikšmingas trūkumas yra vėlyvas naujų gėlių žydėjimas, kurį galima pastebėti po kelerių metų. Atgaminimas padalijant leis spalvą gauti jau kitais metais..

Alstroemerijos dauginimasis sėklomis

Pirmajame etape būtina, kad alstroemerijos sėklos stratifikuotų + 2 … 5C temperatūroje per mėnesį. Šis žiemos mikroklimato kūrimo procesas sukelia sėklų „miego režimą“, po kurio, patekusios į šiltą dirvą, jos pabunda ir pradeda aktyviai dygti.

Išlaipinimas vyksta vasario-kovo mėn. Paruošta medžiaga dedama į indą su derlingu drėgnu dirvožemiu. Sodinimo gylis – ne daugiau kaip 1 cm Sėklos šiek tiek suspaudžiamos ir apibarstomos žeme. Vazonas turi būti padengtas folija ar stiklu, sudarydamas šiltnamį, ir laikomas ne aukštesnėje kaip +18 temperatūroje. Pirmieji ūgliai pasirodys po 15-20 dienų. Daigai sodinami į žemę vasaros slenksčiu.

Sėjamos sėklos žydės tik 2–3 metus.

Alstroemerijos dauginimasis sėklomis Alstroemerijos dauginimasis sėklomis

Alstroemerijos dauginimasis dalijantis

Norint tokiu būdu dauginti alstroemeriją, būtina kasti bent 3 metų motininio krūmo pavasarį, atsargiai atskiriant didelius šakniastiebius. Be to, siuntinyje turi būti bent vienas inkstas. Pagrindinio krūmo pjūvių vietos apibarstomos anglimi arba apdorojamos dezinfekavimo priemone. Nauji krūmai sodinami į paruoštą drėgną dirvą ne daugiau kaip 20 cm gylyje. Pirmasis krūmo žydėjimas įvyks kitais metais, nors kai kurios rudenį taip pasodintos rūšys gali žydėti pavasarį.

Alstroemerijos dauginimasis dalijantis Alstroemerijos dauginimasis dalijantis

Alstroemeria – nuotr

Kaip gražiai egzotiška alstroemeria žydi sodo sklypuose ir namuose, kviečiame susipažinti mūsų nuotraukų galerijoje. Čia galite rasti įvairių rūšių ir veislių, jų išdėstymą sudėtinėse gėlių lovose ir kaip gražią interjero, lodžijų ir balkonų dekoraciją.

Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr Alstroemeria - nuotr