Anemones (85 nuotraukos): rūšys ir priežiūra

Anemones yra daugiametės gėlės, dėl įvairių formų ir daugybės gražių atspalvių laimėjusios vietą daugelio sodininkų gėlynuose. Anemone, pravarde „anemone“ mūsų rajone, gerai atrodo akmens konstrukcijų fone ir šalia kitų gėlių. Nuostabiai gyvena greta hiacintoidų ir narcizų, taip pat apsvaigusių-Iberis, neužmirštuolių ar violetinių.

Anemonų rūšys

Šiandien išskiriama daugiau nei 150 skirtingų rūšių, tačiau mūsų klimato zonos priima šias populiariausias veisles:

Karūninis anemonas

Pelnytai laikomas pagrindiniu tokio pobūdžio „asmeniu“ ir labiausiai paplitusiu egzemplioriumi. Labai gražus augalas, kurio aukštis siekia daugiau nei 40 cm. Jis turi retai plaukuotą ir stačią stiebą, virsdamas gana didele (apie 9 cm) gėle. Jis turi aguonų formą su aksominiais kuokeliais. Dėl didžiulės paletės galite pasirinkti augalą bet kokiam sodui.

Karūninis anemonas

Anemone de caenne

Taip pat gana gerai žinomas anemone atstovas. Šios nuostabios gėlės žydėjimas prasideda nuo pirmųjų vasaros dienų, tačiau prasidėjus pirmajam karščiui lapija subyra. Kai tik šaknys pajunta rudens vėsą, jos iškart išleidžia naujus ūglius ir vėl džiugina gražiu žydėjimu. Stiebas yra gana stabilus ir stačias, pasiekia 50–85 cm aukštį, gėlės yra vienišos, neįtikėtinos spalvų gamos.

Anemone de caenne

Rudens anemonas

Gėlių grupė, kuri žydi vasaros pabaigoje ir tęsiasi iki pusės rudens. Gražūs ir dideli daugiamečiai augalai su labai aukštais žiedkočiais (nuo 80 iki 150 cm). Įvairios veislės gali turėti nuo poros iki kelių dešimčių pilnaverčių gėlių. Jie gali būti kilpiniai, pusiau dvigubi arba įprasti. Rudens anemonas atneš ryškių spalvų į jūsų sodą šiuo niūriu laikotarpiu.

Rudens anemonas

Japoniškas anemonas

Dar viena hibrido versija, kuri žydi rudenį. Jis turi gana aukštą ir stiprų stiebą, iki 1,5 m. Dideli lapai yra išpjautos plunksnos formos ir tamsiai žalios spalvos. Gėlės yra didelės, dvigubos arba įprastos tekstūros. Pateikti baltais, kartais rožiniais atspalviais su aukso viduriu, sudygsta rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje.

Japoniškas anemonas

Miško anemonas

Visiškai skiriasi nuo ankstesnių veislių. Tai nėra labai aukštas augalas (apie 20-30 cm) su gana didelėmis gėlėmis. Žydėjimas prasideda gegužės pabaigoje arba liepos pradžioje ir trunka apie 15-20 dienų.

Miško anemonas

Dubravnaya anemone

Itin nepretenzinga ir atkakli anemonų veislė. Aukštis siekia apie 20–30 cm, turi baltus žiedkočius (todėl alternatyvus pavadinimas yra „White Anemone“), kurių skersmuo nuo 2 iki 3,5 cm. Veisėjų dėka šiandien galite rasti rožinių, mėlynų ar alyvinių hibridų.

Dubravnaya anemone

Terry anemone

Gražus dekoratyvinis anemonas, kuris žydi gana ilgai, palyginti su kitų rūšių gėlėmis. Pageidautina sodinti grupėmis, taip pat kurti alpinariumus ar kalnų skaidres.

Terry anemone

Anemonų sodinimas

Dauguma priežiūros būdų priklauso nuo pasirinktos veislės ar hibrido, tačiau yra universalių metodų. Apie juos kalbėsime toliau..

Šiam augalui reikia erdvios ir kuo labiau apsaugotos teritorijos nuo stiprių skersvėjų. Jie mėgsta šviesą, tačiau tuo pat metu beveik nepakenčia degančių šviesos spindulių. Jei nesate tikri dėl vietos, anemonus geriau sodinti daliniame pavėsyje. Toks sprendimas leis jiems vystytis, o perdegimo rizika esant stipriam vidurdienio karščiui bus sumažinta iki minimumo..

Idealus variantas būtų naudoti priemolio ar durpių tręštą lapuočių dirvą. Norėdami pagerinti dirvožemio struktūrą ir sumažinti vandens sąstingį, naudokite smėlį. Jei padidėja rūgštingumas, tada dolomito miltų ar medžio pelenų naudojimas padės ištaisyti situaciją..

Prieš sodindami gėlę, turite sudygti jos šaknis, o tai susiję su dideliu gumbų išdžiūvimu po žiemojimo. Bet tai darykite labai atsargiai, nes šakniastiebiai kaip kempinė sugeria vandenį. Jei skysčio yra per daug, anemonai pradės pūti. Apvyniokite juos drėgnu skudurėliu, suvilgytu alavijo sultyse apie 6 valandas.

Po mirkymo šaknis sudėkite į nedidelį puodą, tada užpildykite drėgnu smėlio ir dirvožemio mišiniu. Uždenkite jį plonu stiklu ar maišeliu, kad sukurtumėte šiltnamio efektą. Dirvožemis neturėtų išdžiūti, sudrėkinkite. Po 10–14 dienų ant gumbų turėtų pasirodyti daigai. Šiame etape pasodinkite juos į vazoną, išdygusius iki maždaug dviejų gumbų storio gylio. Tinkamiausia daigumo temperatūra yra + 12C, jei indikatorius yra aukštesnis, ūgliai sudygs labai greitai, tačiau tuo pat metu jie taps labai trapūs.

Galite pradėti anemonų sodinimo procesą, kai temperatūra viduje ir lauke yra vienoda. Gilumyną gilinkite ne daugiau kaip 5 cm. Tada per savaitę apsaugokite trapius lapus nuo saulės, uždenkite juos.

Anemones - nusileidimas Anemones - nusileidimas

Laistymas ir maitinimas

Rūpintis anemonais nėra sunku, svarbiausia yra išlaikyti vidutinę šaknų sistemos drėgmę, nes per didelė drėgmė gali sukelti irimą. Mulčiavimas gali padėti apsaugoti dirvą nuo per didelio išdžiūvimo. Kai kurioms rūšims būtinai reikalinga tokia danga, kad būtų sukurtos optimalios daigumo sąlygos..

Anemones lengvai susidoroja su drėgmės trūkumu žemėje, todėl jiems pakanka kritulių. Bet jei oras yra ilgas sausas laikotarpis, laistyti vis tiek reikia. Taip pat gėlėms augant ar pumpuruojant augalą reikės papildomai laistyti..

Organizuokite šėrimą skystomis trąšomis, bet tik pumpurų ar žydėjimo laikotarpiu. Atminkite, kad jums nereikia naudoti šviežio mėšlo; jį naudojant anemonai supuvės. Jei dirvą tręšėte prieš sodinimą, papildomo tręšimo ištisus metus nereikia..

Anemones - laistymas ir maitinimas Anemones - laistymas ir maitinimas

Veislinis anemonas

Vegetatyvinis dauginimas anemonams praktiškai nenaudojamas, sėklos taip pat išgyvena labai mažai, o vyresni nei 2 metų grūdai beveik niekada nesudygsta.

Norėdami padidinti sėklų lipimo tikimybę, turite stratifikuoti. Sėklas būtina uždaryti labai negiliai, nes labai trapūs anemonai nepajėgia įveikti žemės sluoksnio. Tolesniam daigumui kontroliuokite dirvožemio drėgmę, nes jauni floros atstovai, permirkę, netenka savo šaknų nuo puvimo. Augalai, gauti iš sėklų, pradeda žydėti tik po 3 metų.

Labiausiai pageidaujamas veisimosi variantas yra šakniastiebio padalijimas. Šią operaciją atlikite pačioje pavasario pradžioje, kai sulos tėkmė dar nėra labai intensyvi. Būtinai nepamirškite, kad kiekvienas šaknų padalijimas turėtų turėti kelis augimo taškus, tai yra vienintelis būdas gauti reikiamą kraštovaizdžio masę..

Veislinis anemonas Veislinis anemonas

Žiemojimas

Beveik visų rūšių anemonai nėra žinomi dėl didelio atsparumo šalčiui, todėl stiebagumbiai iškasami laikyti žiemą. Žiemojimui naudokite medvilninius ar popierinius maišelius. Įdėkite šaknis į smėlį, pjuvenas ar durpes, jos naudojamos reikiamai drėgmei palaikyti, temperatūra turi būti maždaug tokia pati kaip rūsyje.

Būtinai nepamirškite, kad kai kurios veislės lapus praranda vasaros viduryje. Kad kasant nesupjaustytų šaknų, pažymėkite jų vietą sausu smėlio mišiniu ir uždenkite folija.

Anemones - žiemoja Anemones - žiemoja Anemones - žiemoja

Ligos ir kenkėjai

Vienas iš anemono privalumų yra jo atsparumas daugeliui ligų ir kenkėjų. Pagrindiniai jų priešai yra šliužai ir sraigės. Norėdami kovoti su jais, apdorokite metaldehido tirpalu, bet pirmiausia surinkite kenkėjus iš krūmo. Lapų nematodas puola kitas veisles – kad būtų išsaugota visa lysvė, pašalintas pažeistas krūmas ir pakeista žemė dezinfekcijai.

Kaip jau žinote iš ankstesnių skyrių, didžiausia anemonų grėsmė yra padidėjusi drėgmė dirvožemyje. Jame vystosi įvairūs parazitiniai grybai, tokie kaip sklerotinozė ar baltasis puvinys, taip pat peronosporozė (populiarus pavadinimas – „miltligė“). Norėdami kovoti su jais, turėtumėte naudoti fungicidus, kurie gali išgelbėti augalą, jei liga dar nebuvo pradėta..

Anemones - ligos ir kenkėjai

Anemones – nuotrauka

Daugybė anemonų veislių ir atspalvių gali jus suklaidinti renkantis, jei anksčiau nesate susidūrę su šiuo žaviu augalu. Tam tikram susisteminimui, taip pat jūsų supratimui apie šių gėlių veisles ir grožį surinkome nedidelę nuotraukų galeriją. Šios nuotraukos atskleis anemono švelnumą ir tikrai privers susimąstyti apie jų „apgyvendinimą“ savo sode. Laimingas žiūrėjimas!

Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka Anemones - nuotrauka