Asters (90 gėlių nuotraukų): aprašymas, rūšys ir priežiūra

Asters yra viena garsiausių ir geidžiamiausių gėlių sode. Jie turi daug įvairių formų, dydžių, spalvų paletės veislių, todėl pritraukia kraštovaizdžio dizainerių ir paprastų sodininkų dėmesį. Jų dekoratyvinės savybės, taip pat nepretenzingumas augimo sąlygoms leidžia kurti bet kokias kompozicijas gėlių lovose, puošti gyvatvores, dekoruoti balkonus ir rinkti nuostabias puokštes. Senovėje gėlė buvo laikoma talismanu, ji dažnai buvo sodinama prie namų ir šventyklų, o senovės graikai ją skyrė Afroditei, kuri personifikavo grožį ir neblėstančią jaunystę.

Pagrindinės rūšys

Šiandien žinoma daugybė šio augalo veislių – apie 4 tūkst., Kurios sąlygiškai suskirstytos į 40 veislių grupių. Tačiau astrų populiacija tuo neapsiriboja, ir kiekvienais metais daugėja naujai išaugintų rūšių. Pasėlių klasifikacija yra gana sudėtinga, ji apima veislių pasiskirstymą, atsižvelgiant į įvairias savybes: spalvą, dydį, žiedlapio formą, žydėjimo laiką, naudojimo pobūdį ir kt. Tarp visų veislių yra labiausiai paplitusios veislės, atstovaujamos daugiamečių ir vienmečių rūšių..

Daugiamečiai astrai

Ši grupė vienija įvairių dydžių ir spalvų atstovus. Aukštos yra naudojamos gėlių lovoms dekoruoti, o mažos – kraštovaizdžio dizainui, skirtoms alpinariumams, Alpių kalneliams įrengti. Čia galite išskirti tokias populiarias veisles kaip:

„Marie Ballard“ – dideli krūmai, išmarginti mėlynais pumpurais. Žydėjimu galite grožėtis maždaug du mėnesius. Kultūra puikiai tinka pjaustyti.

Daugiamečiai astrai - Marie Ballard

“Violeta” – nedideli kompaktiški krūmai, dažnai puošiantys gėlių lovų fasadus. Jis turi gražias violetines iki mėlynas gėles, kurios sudaro ištisinį dangtelį..

Daugiamečiai astrai - Violetta

“Baltoji ponia” – pusantro metro grožis, padengtas daugybe mažų baltų ar šviesiai rausvų gėlių, puikiai atrodo svetainėje, net auga vienas.

Daugiamečiai astrai - Baltoji ledi

“Constgans” – jis išsiskiria ypatingu išsišakojimu, gebėjimu žydėti prieš prasidedant šalnoms. Turi sodrius, tamsiai violetinius pumpurus su geltona šerdimi, žydėjimo metu suformuojantį tikrą „kilimą“.

Daugiamečiai astrai - Constgans

„Rožiniai barai“ – puikus krūmas, užaugantis iki 1,5 m. Maži pumpurai (apie 4 cm skersmens) yra rausvos spalvos, tinka pjaustyti.

Daugiamečiai astrai - „Bars Pink“

“Nykštukas” – per mažas, sferinis krūmas, ne didesnis kaip dvi dešimtys centimetrų. Žydėjimas, atstovaujamas daugybe spalvų, tęsiasi nuo liepos iki vėlyvo rudens. Dėl savo kompaktiško dydžio ši veislė gali papuošti ne tik sodo sklypus, bet ir namų vazonus bei balkonų dėžes..

Daugiamečiai astrai - gnomas

“Rožė” – puikus pasirinkimas puokštėms. Jame yra dvigubos gėlės – plokščios rožinės ir vamzdinės rudos spalvos.

Daugiamečiai astrai - rožė

“Frekarta” – Šių astrų žiedai yra išoriškai panašūs į ramunėles, tačiau turi nuostabią mėlyną levandų spalvą. Krūmai turi rafinuotus žiedynus, kurie žydi pakaitomis, sukurdami ilgą, ilgą žydėjimą.

Daugiamečiai astrai - Freakarta

Metiniai asters

Šiai grupei priklauso apie 600 rūšių, tarp kurių yra įvairaus aukščio ir spalvų spektro atstovų, turinčių skirtingus pumpurų dydžius ir kitas savybes. Šiai grupei taip pat priklauso paprasti ir kilpiniai krepšeliai. Apsvarstykite keletą gana populiarių gražių veislių, būtent:

“Galaktika” – turi dvigubus maždaug 8-9 cm skersmens žiedynus, pateikiamus įvairiomis spalvomis. Plačiai naudojamas puokštėse.

Metiniai astrai - galaktika

“Nykštukas” – turi žavių bijūnų baltų gėlių. Krūmai yra kompaktiški, užauga iki 30 cm, todėl tinka auginti vazonuose ir dėžėse.

Metiniai asters - nykštukas

“Simfonija” – aukšta kultūra, siekianti metro ženklą. Dvigubų gėlių ypatumas slypi originalioje spalvoje – purpuriškai raudoni žiedlapiai įrėminti grakščiu baltu apvadu. Gausus ir ilgas žydėjimas.

Metiniai asteriai - simfonija

“Ponia Coral” – turi didelius apie 16 cm skersmens pumpurus su įvairiomis spalvomis. Dažnai puošia gėlių lovas, bet taip pat puikiai atrodo vienoje versijoje.

Metiniai asteriai - Lady Coral

Tinkama asters priežiūra

Rūpinimasis astromis nesukelia daug rūpesčių. Svarbi sąlyga patogiam jo egzistavimui yra dirvožemio purenimas ir ravėjimas, kuris atliekamas kartu su drėkinimu arba po stipraus lietaus..

Apšvietimas

„Astra“ jaučiasi vienodai patogiai tiek gerai apšviestose vietose, tiek daliniame pavėsyje. Norint sodresnio žydėjimo, vis tiek geriau rinktis atviras saulėtas vietas arba balkonus, nukreiptus į pietus. Geras apšvietimas yra būtinas augalui, kai jis yra jauno sodinuko stadijoje..

Asters - Apšvietimas Asters - Apšvietimas

Temperatūra

Optimalus derliaus augimo ir žydėjimo diapazonas yra + 18 … + 25C temperatūra. Auginant sodinukus, reikia laikytis specialaus temperatūros režimo. Prieš daigų atsiradimą indas su sėklomis laikomas + 20 … + 22C temperatūroje, pasirodžius pirmiesiems ūgliams, jis sumažėja iki +15, o persodinus į didelius konteinerius pakyla iki +23 . Suaugęs augalas yra gana atsparus kraštutinėms temperatūroms ir daugeliu atvejų gali žydėti prieš šalnas.

Asters - temperatūra Asters - temperatūra

Drėgmė

Vandens užteršimas gali sukelti nepagydomas augalo ligas, todėl net sodinimo metu būtina užtikrinti kokybišką drenažą sodinimo duobės apačioje. Sodinimui puikiai tinka šviesai pralaidus dirvožemis, turintis gilią požeminio vandens vietą. Purškimas netaikomas – pakanka reguliaraus laistymo.

Asters - drėgmė Asters - drėgmė

Laistymas

„Astram“ gali vienodai pakenkti ir dirvožemio išdžiūvimui, ir jo užmirkimui. Laistymas turėtų būti reguliarus, bet vidutinis. Karštuoju metų laiku galite sumažinti jų skaičių, tačiau kiekvieną kartą laistydami padidinkite vandens tūrį – 1 kv. turėtų paimti apie 2-3 kibirus. Tuo pačiu metu būtina atlaisvinti šaknis, kad būtų užtikrintas oro tiekimas..

Asters - laistymas

Trąšos ir šėrimas

Asteris maitinamas daugiausia mineralinėmis trąšomis. Iš organinių trąšų galite pasirinkti vištienos mėšlą, kuris praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:20, tačiau jis turėtų būti naudojamas tik prastuose dirvožemiuose. Pirmą kartą tręšimas mineralais įvedamas praėjus porai savaičių po pasodinimo į žemę, kitas dvi – pumpurų formavimosi ir žydėjimo laikotarpiams.

Asters - trąšos ir viršutinis padažas Asters - trąšos ir viršutinis padažas

Ligos ir kenkėjai

Pagrindinės ligos, kurias asteris gali suvokti, yra fuzariozė, juodoji koja, rūdys ir gelta. Dažniausiai galite susidurti su fuzariumu, kuris veda į vytimą. Kultūros išsaugoti neįmanoma – ji turi būti pašalinta ir sudeginta. Asteryje su „juoda koja“ šakniastiebis pūva, krūmas pasidaro juodas ir nuvysta. Augalas pašalinamas iš dirvožemio, kuris vėliau apdorojamas kalio permanganatu. Rūdims būdingi patinę ir sausi lapai. „Gelta“ yra daug rečiau paplitusi, daugiausia ją perneša kenkėjai, tokie kaip cikados ir amarai. Tai pasireiškia lapų ašmenų deginimu, augimo ir pumpurų sustabdymu. Šiuo atveju padės purškimas insekticidais..

Tarp kenkėjų pavojingiausios yra voratinklinės erkės, pievų klaidos, auskarai, amarai ir šliužai. Kaip prevencinė priemonė, kiekvieną rudenį būtina kasti dirvą, pašalinant vienmečių augalų liekanas. Cheminės medžiagos, tokios kaip bazolis, metaldehidas, karbofosas ir kt., Padės susidoroti su kenkėjais..

Asters - kenkėjai ir ligos Asters - kenkėjai ir ligos

Kaip persodinti astrą

Siūlomo asterio nusileidimo vieta turi būti parinkta ir paruošta rudenį. Geriau tinka saulėta vietovė su lengvu derlingu dirvožemiu, kurią reikia iškasti pridedant humuso ar komposto, 2 kg už 1 kv. Pavasarį kasimas dar kartą kartojamas, tačiau pridedant superfosfato (20 g / 1 kv. M). Prieš sodinimą patartina sudrėkinti dirvą. Krūmai sodinami į duobes ne mažiau kaip 25 cm atstumu vienas nuo kito, tačiau jis gali būti didelis, priklausomai nuo apskaičiuoto tam tikros veislės suaugusio krūmo dydžio. Sodinimas turi būti padengtas žeme, bet ne laistomas. Pirmą kartą laistyti reikia po 3 dienų, o po poros savaičių į dirvą įberti azoto trąšų..

Kaip persodinti astrą Kaip persodinti astrą

Asters reprodukcija namuose

Dažniausias astrų auginimo būdas, taikomas visoms rūšims, yra sodinukų gavimas iš sėklų. Daugiamečiai augalai dažnai dauginami auginiais arba dalijant gumbą..

Sėklų dauginimas

Sėklos gali būti sodinamos atvirame lauke pavasarį, kai temperatūra pasiekia + 20C. Dažniausiai sodinukai auginami namuose, sukuriant šiltnamį. Talpykla turi būti užpildyta universalia dirvožemio kompozicija, pasodinta iki pusės centimetro gylio ir laistoma silpnu kalio permanganato tirpalu. Tada uždenkite sodinimą stiklu arba polietilenu ir padėkite į šiltą vietą, kurios temperatūra yra apie +22. Kiekvieną dieną šiltnamis vėdinamas, o sodo lova kruopščiai laistoma šiltu kambario temperatūros vandeniu. Po savaitės pasirodys pirmieji daigai – tada reikia nuimti apsaugą, o indą perkelti į gerai apšviestą, bet žemos temperatūros vietą, kad daigai neištemptų. Nardymas atliekamas, kai atsiranda pirmieji visaverčiai lapai.

Asterių dauginimas sėklomis Asterių dauginimas sėklomis Asterių dauginimas sėklomis

Dauginimas auginiais

Auginius galima kirsti visą vasarą. Norėdami tai padaryti, nupjaukite iki 7 cm ilgio augalo viršūnę ir pasodinkite į mažą indą (puodelį) arba ant paruoštos lysvės su dirvožemio smėliu ir durpėmis. Namuose auginiai turėtų būti tamsioje vietoje. Įsišaknijus ūgliams atvirame lauke, būtina sukurti šiltnamio sąlygas, todėl jie uždengiami permatomais plastikiniais buteliais. Po mėnesio augalas laikomas visiškai užbaigtu..

Asterių dauginimas auginiais Asterių dauginimas auginiais

Dauginimasis padalijant

Daugiamečio krūmo padalijimo procedūra atliekama pavasarį – tada pirmą žydėjimą galima pamatyti tų pačių metų rudenį. Būtina atskirti segmentą nuo motininio krūmo, kad jame būtų nuo 3 iki 5 ūglių ir bent vienas pumpuras su šaknimis. Augalas sodinamas į paruoštą skylę ir apibarstomas trijų centimetrų žemės sluoksniu, sistemingas laistymas atliekamas greitam įsišaknijimui.

Asterių dauginimas pagal padalijimą Asterių dauginimas pagal padalijimą

Asters – nuotr

Yra daug būdų, kaip paversti savo sodą naudojant įvairius astrus. Jie puikiai atrodo pavieniuose linijiniuose ir grupiniuose sodinimuose, uolėtose kraštovaizdžio vietose ir borteliuose. Daugiau apie šį gražų floros atstovą galite sužinoti iš mūsų galerijoje surinktų nuotraukų. Laimingas žiūrėjimas!

Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr Asters - nuotr