Hibiscus (80 nuotraukų): tipai ir priežiūra

Hibiscus yra gimtoji subtropiniuose ir atogrąžų regionuose Pietryčių Azijoje ir Ramiojo vandenyno salose. Šis žavus augalas turi šimtus veislių, kurios ne tik džiugina vešliu žydėjimu, bet ir yra naudojamos maisto pramonėje, kosmetologijoje, pavyzdžiui, juodi plaukų dažai gaminami iš kai kurių rūšių gėlių. Gerai žinoma arbata „Hibiscus“ yra tas pats hibiskas, o medicinoje naudojamos visos šio augalo dalys. Kultūra išsiskiria gebėjimu ilgai žydėti. Kai kurios veislės (pavyzdžiui, kiniška rožė), tinkamai prižiūrimos, gali džiuginti jų savininkus žydėjimu iki 20 metų.

Pagrindinės rūšys

Gamtoje yra apie tris šimtus hibisko rūšių, kurias atstovauja visžalės žolės, krūmai ir medžiai. Namų auginimui naudojama daug mažiau jo atstovų, tačiau kiekvienas iš jų skiriasi lapų ir žiedų dydžiu, spalva, raštu ir žydėjimo trukme. Yra visiškai neįprasti atstovai, kurių žiedlapiai yra įrėminti ryškiu apvadu, taškuoti brūkšneliais arba dekoruoti akimi, todėl žydėjimas yra nepalyginamai gražus. Toliau apžvelgsime pagrindines gėlių augintojų auginamų namų hibiskų rūšis..

Hibiscus trifoliate

Augalas pasiekia 80 cm aukštį.Jo gėlės, iki 4 cm skersmens, yra šviesiai geltonos spalvos su originaliu violetiniu centru. Kultūra savo spalva džiugina tik ryte, o po pietų pumpurai „užmiega“. Žydėjimo trukmė yra šiek tiek daugiau nei mėnuo, tada lapų pažastyse atsiranda naujų pumpurų.

Hibiscus trifoliate

Hibiscus medis

Tai šalčiui atsparus ir nepretenzingas hibisko tipas su didelėmis gėlėmis iki 12 cm skersmens.Žydintys pumpurai turi ryškias įvairių atspalvių spalvas (priklausomai nuo veislės). Nors gėlė gyvena tik vieną dieną, krūmas nėra tuščias – ant jo kasdien žydi nauji pumpurai. Puikiai atrodo kaip apsidraudimas. Tinkamai prižiūrint, krūmas pasiekia tris metrus aukščio ir pusantro metro pločio. Žydi nuo vasaros pradžios iki vėlyvo rudens.

Hibiscus medis

Sirijos rožė

Dekoratyvinis augalas su didele atspalvių palete-nuo sniego baltumo iki aviečių, kartais galite rasti dviejų spalvų veislių. Jis turi didelius pumpurus, kurie atidarius pasiekia 10 cm skersmens. Gėlės gali būti paprastos arba dvigubos. Norėdami pamatyti žydėjimą, turite būti kantrūs, nes kultūra auga gana lėtai ir žydi ne anksčiau kaip trejų metų, galbūt vėliau. Augalą galima auginti ir lauke – vietovėse, kuriose yra ypatingos klimato sąlygos, šiltos žiemos.

Hibiscus - Sirijos rožė

Hibiscus keičiamas

Ši rūšis yra lapuočių krūmas su stačiu kamienu, pasiekiantis 3 m aukštį. Jis gavo savo pavadinimą dėl pumpurų, kurie iš pradžių yra balti, o vėliau rožiniai, spalvos kintamumo. Tuo pačiu metu paprastos arba dvigubos gėlės pasiekia 10 cm skersmenį, lapai yra skiautėti, gana dideli.

Hibiscus keičiamas

Kiniška rožė

Šios rūšies atstovai yra visžaliai krūmai su ilgais blizgiais lapais (iki 15 cm) ir rusva žieve. Yra daug veislių, kurios skiriasi viena nuo kitos dydžiu, dviguba spalva, jų spalva, kurią vaizduoja balta, geltona, rožinė, raudona, violetinė paletė su daugybe atspalvių. Gėlės žydi tik porą dienų, tačiau nauji egzemplioriai pasirodo nuo pavasario iki rudens..

Hibiscus - kiniška rožė

Tinkamai prižiūrint hibiską

Hibiscus auginimas namuose nėra paprastas procesas. Augalui reikia sukurti tinkamą mikroklimatą, taip pat nuolat maitinti. Staigus temperatūros svyravimas, gausus laistymas, šviesos trūkumas ir net apšvietimo kampo pasikeitimas yra veiksniai, dėl kurių gali nukristi žiedpumpuriai. Tinkama priežiūra suteiks kultūrai spalvingumo ir ilgą gyvenimą..

Apšvietimas

Hibiscus kategoriškai nemėgsta degančių saulės spindulių, todėl jam suteikiama šviesi vieta, bet apsaugota, vidurdienį nuo saulės patamsėjusi. Gėlių vazonams, augantiems ant palangių, galite padaryti užtvarą, pagamintą iš audinio arba permatomo popieriaus..

Sodo sklypuose jis sodinamas pietinėje, vakarinėje, rytinėje pusėje, o šiaurėje draudžiama. Žiemą butų atstovams nepakanka natūralios šviesos – jiems kasdien reikia papildomo apšvietimo 8–9 valandas naudojant liuminescencines lempas. Tokiu atveju apšvietimo įtaisas turi būti bent pusės metro atstumu..

Hibisko priežiūra - apšvietimas Hibisko priežiūra - apšvietimas

Temperatūra

Pavasario-vasaros laikotarpiu tinkamiausia normalaus hibisko vystymosi temperatūra yra + 22 … + 25C. Prasidėjus rudeniui, jis turi būti sumažintas iki + 16C, o žiemą – iki + 14C, o tai teigiamai paveiks jo dekoratyvinį poveikį, taip pat geresnę žiedpumpurių kokybę. Nustačius žemesnę temperatūrą, nukris lapija. Žydėjimo laikotarpiu galite suteikti gėlei aukštesnę temperatūrą, siekiančią + 30C.

Hibisko priežiūra - temperatūra Hibisko priežiūra - temperatūra

Drėgmė

Hibiscus geriausiai klesti didelės drėgmės sąlygomis, o tai skatina sodrų ir ilgalaikį žydėjimą. Purškimas vasarą yra svarbi tinkamos priežiūros dalis. Procedūra atliekama du kartus per dieną – ryte ir vakare. Pavasarį ir rudenį jie purškiami kas dvi dienas..

Taip pat būtina pasirūpinti buto atstovais. Žiemą, kai prasideda šildymo sezonas ir temperatūra kambaryje gali siekti + 20C, dažnai tenka purkšti jos lapus. Perdžiūvus, augalo lapai praranda formą, susitraukia. Hibiscus netoleruoja stovinčio vandens, todėl, sodindami jį į puodą, turite pasirūpinti geru drenažu, kurio sluoksnis yra 1,5–2 cm. Jei po gėlės laistymo keptuvėje lieka vandens, jį reikia užpilti.

Hibiscus priežiūra - drėgmė Hibiscus priežiūra - drėgmė

Laistymas

Hibiscus mėgsta drėgną dirvą, todėl vasarą gausiai laistoma 2–3 kartus per savaitę, nes perdžiūvusios vietos gali sukelti vytėjimą ir lapų slinkimą. Vandens užsikimšimas taip pat gali turėti nemalonių pasekmių, nes ant šaknų susidaro grybelis, kuris gali sukelti mirtį. Žiemą, kai yra daug vėsiau, naminis hibiskas yra mažiau laistomas. Geriau naudoti nusistovėjusį vandenį, nes laistant vandeniu iš čiaupo, kuriame yra chloro, lapai gali pageltoti..

Hibiscus priežiūra - laistymas Hibiscus priežiūra - laistymas

Trąšos ir šėrimas

Visoms šio augalo rūšims reikia daug maistingo dirvožemio, reguliariai tręšti sudėtingomis trąšomis, ypač pavasarį ir vasarą (žiemą visai negalima maitinti). Papildomas maitinimas teikiamas kartą per vieną ar dvi savaites. Mineralines trąšas galite kaitalioti su organinėmis, pavyzdžiui, naudodami devynmečio tirpalą, praskiestą vandeniu santykiu 1:10..

Hibisko priežiūra - trąšos ir šėrimas Hibisko priežiūra - trąšos ir šėrimas

Ligos ir kenkėjai

Pagrindinės ligos, darančios didelę žalą hibiskams, yra šios:

– Neinfekcinė chlorozė, kurią sukelia pagrindinių maistinių medžiagų (kalio, geležies, magnio ir kt.) Trūkumas. Tai gali pasireikšti kaip žydėjimo trūkumas, pageltimas ir lapų kritimas. Šiuo atveju padeda reguliarus tręšimas trąšomis;

– Infekcinė chlorozė – grybelių ir mikrobų pažeidimas, dėl kurio atsiranda bendras augalo silpnumas. Jis turi būti nuplaunamas po dušu, uždengiant dirvą maišeliu, sukuriant karantino sąlygas;

– nudegimas saulėje, dėl kurio ant lapų atsiranda baltų dėmių;

– Kraujagyslių vytimas, sukeliantis mirtį. Tai atsiranda dėl infekcijos grybeliais, fuzariozės ligos vystymosi. Išgydyti ligą yra gana sunku. Visos sausos vietos turi būti pašalintos, hibiskas turi būti apdorotas priešgrybeline medžiaga („Dezavid“, „Epin“).

Tarp kenkėjų pavojingiausi yra amarai ir voratinklinės erkės. Amarai yra nedideli, sėslūs vabzdžiai, iki 5 mm dydžio, siurbiantys augalo sultis, dėl kurių lapai padengiami geltonomis dėmėmis ir susitraukia.

Voratinklinė erkė yra dar mažesnė – iki 0,3 mm – ir nematoma plika akimi. Hibiskoje jo kolonijos įsikuria apatinėje lapijos pusėje, atrodo kaip dulkės. Lapai yra padengti plonais voratinkliais ir nukrinta. Kaip prevencinė priemonė būtina reguliariai vėdinti kambarį, purkšti kultūrą. Kai augalas serga, jį galima gydyti Actellika tirpalu (15 lašų koncentrato 1 litrui vandens). Po dviejų savaičių gydymas turi būti kartojamas..

Hibiscus - kenkėjai ir ligos Hibiscus - kenkėjai ir ligos

Kaip persodinti hibiską

Jauni augalai persodinami kasmet, o suaugusieji – pagal poreikį. Procedūrą galima atlikti bet kuriuo metų laiku. Persodinimo dirvožemyje papildomai turi būti smėlio ir humuso. Drenažas turi būti klojamas apačioje, pavyzdžiui, keramzitas. Kad pagreitėtų jaunų ūglių augimas, hibisko šakos turi būti nukirptos trečdaliu jų ilgio. Norint suteikti reikiamą dekoratyvinę formą, ji taip pat apipjaustyta. Po transplantacijos kultūrai reikia daug gerti..

Kaip persodinti hibiską

Dauginimasis namuose

Norėdami padidinti hibisko skaičių namuose, naudojami du pagrindiniai metodai – sėklos ir auginiai. Sėklų pagalba selekcininkai skleidžia kultūrą – mėgėjams šis metodas yra gana sunkus, o žydėjimą galima pamatyti tik po poros metų. Hibridinį hibiską galima pasodinti padalijus motininį krūmą.

Hibiscus dauginimas sėklomis

Jei nuspręsite auginti augalą iš sėklų, tai turėtų būti daroma nuo žiemos vidurio iki kovo. Prieš sodinimą medžiaga pusvalandį mirkoma tamsiai rožiniame kalio permanganato tirpale, o po to dar vieną dieną epino tirpale..

Po to sėjama į konteinerį, kuris iš anksto užpildytas palankiu dirvožemiu smėlio ir durpių mišiniu. Sodo lova yra padengta stiklu arba folija, sukuriant šiltnamio efektą, ir dedama į šiltą vietą (optimali temperatūra yra + 25C). Taip pat galima įrengti apatinį šildymą. Šiltnamį reikia reguliariai vėdinti, pašalinti kondensatą ir sudrėkinti dirvą.

Pasirodžius pirmiesiems pilnaverčiams lapams, hibiskus galima persodinti į atskirus konteinerius. Jei daigai yra labai ištempti, tai reiškia, kad jie neturi pakankamai apšvietimo, turite organizuoti papildomą apšvietimą.

Hibiscus dauginimas sėklomis Hibiscus dauginimas sėklomis

Hibisko dauginimas auginiais

Šis metodas apima auginių atskyrimą nuo augalo keliomis tarpvietėmis. Procesas vyksta vasarą. Surinktą medžiagą (apatines dalis) galima papildomai apdoroti augimo stimuliatoriumi. Auginiai sodinami šiltnamiuose su durpių substratu. Per mėnesį jie įsišaknija, po to galite pradėti persodinti į atskirus vazonus. Dirvožemį turėtų sudaryti lapų ir velėnos žemė, smėlis, durpės, paimtos lygiomis dalimis. Šiame etape reikia reguliariai laistyti. Kai ūgliai sustiprėja ir užauga, juos prireikus galima persodinti į atvirą žemę. Pirmasis žydėjimas ateis pirmaisiais metais.

Hibisko dauginimas auginiais Hibisko dauginimas auginiais

Hibiscus – nuotrauka

Kviečiame pažvelgti į įvairių rūšių ir veislių hibiskų nuotraukų pasirinkimą, kad tikrai įvertintumėte visą jo grožį ir rafinuotumą. Čia yra ir sodo pasėliai, ir populiariausi namų egzemplioriai. Laimingas žiūrėjimas!

Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka Hibiscus - nuotrauka