Medžių bijūnai (60 nuotraukų): rūšys ir priežiūra

Vešlūs medžių bijūnų krūmai yra neįtikėtinai gražūs ir kvapnūs. Be to, jie nereikalauja priežiūros, nėra jautrūs dažnoms ligoms ir išsiskiria ilgais gyvenimo metais. Todėl daugelis sodininkų svajoja įsigyti šią gražią gėlę savo svetainėje..

Aprašymas ir rūšys

Bijūnas yra viena iš bijūnų šeimos augalų rūšių. Daugelis botanikų sutinka, kad jis reiškia visą krūmų grupę. Kad ir kaip būtų, bendros šio gražaus floros atstovo savybės nėra prieštaringos..

Taigi, medžių bijūnai yra krūmas, pasiekiantis 150–200 cm aukštį su šviesiai rudais stiebais ir didelėmis raudonos, baltos, geltonos arba rausvos spalvos gėlėmis. Žiedlapiai yra dideli ir gofruoti, o jų fone išsiskiria dideli kuokeliai. Žiedynai gali būti dvigubos arba pusiau dvigubos tekstūros. Žydėjimas trunka dvi savaites, tačiau jei oras nėra per karštas, laikotarpis gali būti ilgesnis. Pasibaigus žydėjimui, krūmas išlieka toks pat gražus ir išlaiko dekoratyvines savybes dėl gražios lapų formos..

Medis bijūnas nereikalauja sudėtingos priežiūros ir yra gana atsparus įvairioms ligoms.

Šiandien oficialiai yra daugiau nei penki šimtai šių bijūnų veislių. Dauguma jų buvo išauginti Kinijoje. Daugybė rūšių, kaip taisyklė, yra suskirstytos į kelias pagrindines grupes:

– hibridai, gauti kirtus Delaway ir geltonuosius bijūnus;

– Kinijos ir Europos grupė turi didelius žiedynus su frotine tekstūra;

-japoniškas tipas gali turėti ir ne dvigubų, ir pusiau dvigubų mažų, šviesių žiedų;

– Ito hibridas – veislė, kilusi iš žolinio ir į medį panašaus bijūno, iš pirmojo tėvo gavo panašią lapiją, o iš antrojo – stiebas, nukritęs žiemos link.

Medžių bijūnai - aprašymas ir rūšys Medžių bijūnai - aprašymas ir rūšys Medžių bijūnai - aprašymas ir rūšys Medžių bijūnai - aprašymas ir rūšys Medžių bijūnai - aprašymas ir rūšys

Bijūno sodinimas

Sodinti bijūnus geriausia rudenį. Jis prasideda rugpjūčio antroje pusėje ir tęsiasi iki paskutinių rugsėjo dienų. Prieš pradėdami sodinti tiesiai, turite rasti vietą, kurioje augs gražios gėlės. Medžių bijūnai labai mėgsta saulę, todėl netoleruoja kvartalų su aukštais ir dideliais pastatais ir augalais, o tai gali apriboti gėlių patekimą į spindulius.

Geriausias dirvožemio pasirinkimas yra priemolis. Jei jūsų svetainėje yra smėlio dirvožemio, praturtinkite jį velėnos dirvožemiu, durpėmis, moliu ir natūraliomis trąšomis. Į molio dirvą įpilkite humuso ir smėlio. Nepamirškite šių sąlygų, nes jos gali suteikti jūsų bijūnams ilgą egzistavimą. Taigi, augalas gali džiuginti savininkus kasmet 100 metų.!

Jei požeminis vanduo yra per gilus, būtina iškasti kūginę 60–80 cm skersmens įdubą ir ant dugno uždėti smėlį ar akmenukus 25–35 cm sluoksniu. Dirvožemį ir į jį pasodinti bijūną . Gausiai laistykite dirvą, kad šakniastiebis gerai užsifiksuotų ir sudygtų. Kai skystis visiškai absorbuojamas, užpildykite įdubimą, palikdami kaklą virš paviršiaus. Sodindami kelis šio augalo vienetus, numeskite juos 1, o geriau 2 m atstumu.

Medžių bijūnai - sodinimas

Viršutinis padažas ir laistymas

Per pirmuosius dvejus gyvavimo metus bijūnui nereikia nuolatinės ir ypatingos priežiūros. Be to, galite įvesti viršutinį padažą 300 g kaulų miltų pavidalu. Ankstyvą pavasarį, kai augalas pradeda dygti pirmuosius ūglius, taip pat pumpurų patinimo metu, įpilkite 100–150 g nitrofosfato.

Jei įmanoma, laistykite augalą pelenais, praskiestais vandeniu. Geriausia tai daryti vieną ar du kartus per savaitę. Baigęs bijūnų žydėjimą, į žemę įpilkite superfosfato. Maždaug spalio mėnesį, kai lapai jau nukrito, uždenkite dirvą aplink krūmą durpėmis.

Po laistymo įpilkite kiekvienos rūšies trąšų, kitaip šaknys gali sudegti. Be to, būkite labai atsargūs su azoto papildais. Jei persistengsite, tada gali susidaryti pilkas puvinys, kuris yra labai pavojingas krūmui, todėl daugeliu atvejų verta nuo jų visiškai susilaikyti..

Laistykite bijūną gausiai, bet ne dažnai. Pakanka kartą per porą savaičių. Tūris – 6–9 litrai vandens vienu metu. Jei oras yra karštas ir sausas, padidėja skysčių poreikis ir viskas, po procedūros naudinga mulčiuoti paviršių aplink krūmą.

Medžių bijūnai - viršutinis padažas ir laistymas Medžių bijūnai - viršutinis padažas ir laistymas

Bijūnų genėjimas

Šio tipo bijūnus reikia genėti kiekvieną pavasarį. Pasenusios, išdžiūvusios, sulaužytos šakos atskiriamos nuo augalo. Taip pat patartina genėti krūmą pasibaigus žydėjimo laikotarpiui. Būtina atsikratyti galvų su sėklomis ir šiek tiek nupjauti šakas.

Kinijos ekspertai reikalauja, kad bijūnai „kirptųsi“ kas 2 dešimtmečius. Procesas susideda iš kiekvieno ūglio nupjovimo, kol jis pasiekia žemės paviršių. Šis metodas užtikrina aukštos kokybės atjauninimą ir naujų inkstų vystymąsi..

Tinkamai atlikta kirpimo procedūra užtikrina gerą kokybę ir daugybę būsimų gėlių.

Medžių bijūnai - genėjimas Medžių bijūnai - genėjimas

Bijūnų persodinimas

Šis bijūnas persikelia į naują gyvenamąją vietą nelengvai ir dažnai net skausmingai. Paprastai po persodinimo krūmas kelerius metus negali atgyti ta pačia jėga. Todėl jis turėtų būti gaminamas tik avariniais atvejais ir labai atsargiai..

Stenkitės nepažeisti krūmo šakniastiebio. Kasdami augalą, palikite šaknį nepažeistą ir net su geru dirvožemio sluoksniu, kurį vėliau reikia nuplauti vandens srove. Kruopščiai ištirkite šaknų sistemą, pašalinkite nesveikas vietas, perpjaukite per daug pailgą ir supjaustytus gabalus pabarstykite 1% kalio permanganato tirpalu, pabaigoje pabarstykite požeminę augalo dalį susmulkinta anglimi..

Norėdami dauginti krūmą, padalinkite jį į padalijimus šaknies kaklo srityje. Jei tai padarėte naudodami pjovimo įrankius, būtinai apdorokite apipjaustytas plokštumas. Kiekvienas bijūnas turi turėti išsivysčiusią šaknį ir kelis pumpurus, o prieš sodinimą augalą 30 minučių įdėkite į molio tirpalą.

Bijūnų persodinimas

Dauginimasis

Kaip jau minėta, dauginimasis iš sėklų yra sudėtingas ir neveiksmingas procesas, ir jie tiesiog kalbėjo apie padalijimą. Pridedame, kad šis metodas tinka suaugusiems augalams, kuriems yra 5 ar daugiau metų. Būtina paruošti krūmą dalijimui per dvejus metus. Pirmaisiais metais bijūnas keletą kartų turi būti suspaustas 8-10 cm. Antraisiais metais pakartokite procedūrą, bet pakelkite žemę 20 cm. Dėl to krūmas įgauna jaunus ūglius, kurie pradeda aktyviai vystytis. šaknis jau prasidėjus rudeniui. Pavasarį, kai sniegas ištirpsta ir žemė šiek tiek įšyla, jau galite pradėti dalytis.

Medis bijūnas taip pat dauginasi auginiais. Pastaroji turėtų turėti subtilią struktūrą. Nupjaukite juos birželio pabaigoje, atskirdami pumpurą kartu su sumedėjusia ūglio dalimi. Nupjaukite pusę lapo ir pritvirtinkite 1–2 cm gylyje į konteinerius, užpildytus durpėmis ir smėliu. Uždenkite indus maišeliu ar stiklu ir pasirūpinkite, kad jie būtų reguliariai purškiami ir laistomi. Jau rudens pradžioje sodinkite juos į atskirus vazonėlius ir laikykite šiltoje vietoje, kol ateis pavasaris. Kai jauni krūmai pradeda augti, juos jau galima sodinti į atvirą dirvą..

Dauginimasis sluoksniais trunka 2 metus. Norėdami tai padaryti, pavasario pabaigoje pasiimkite stiprius ūglius, padarykite nedidelį pjūvį apačioje, įkiškite kaištį, švelniai prispauskite juos prie žemės lygio ir tada užkaskite 10 cm žemės ūglį. kaip ir pagrindinis krūmas. Rudens pradžioje šaknys pradės vystytis, tada ūglį galima pagaliau atskirti nuo motininio krūmo ir pasodinti į savo vietą.

Galiausiai patikimiausias būdas yra dauginimas skiepijant. Pats skiepijimas turėtų būti atliekamas ant žolinės bijūnų veislės šakniastiebio. Pirmąją rugpjūčio savaitę paruoškite auginius su pora bijūnų akių ir pagaląskite jų apatinę sritį. Įkiškite kotelį į pleišto formos griovelį žolinio bijūno šaknyje. Tvirtai apvyniokite jungtį folija. Skiepytus augalus sudėkite į indą su sudrėkintomis pjuvenomis ir palikite pavėsyje..

Po 30 dienų jauną bijūną jau galima persodinti į atskirą indą, o apatinį pumpurą reikia pagilinti 6–8 cm. Gėlę pastatykite šiltoje vietoje ir auginkite pusantrų iki dvejų metų.

Medžių bijūnai - dauginimasis Medžių bijūnai - dauginimasis

Ligos ir kenkėjai

Medžių bijūnai nėra skausmingi, tačiau, kaip ir kiti augalai, jiems kyla tam tikrų sunkumų. Paprastai negalavimai atsiranda seniems ir persodintiems bijūnams..

Didžiausias nepatogumas yra pilkojo puvinio susidarymas, nes jis gali net sukelti gėlės mirtį. Pažeidimas gydomas mangano arba vario sulfato tirpalu. Atminkite, kad supuvusios dalys turi būti pašalintos.

Kita problema yra rudos dėmės ant lapijos. Nupjaukite ir sudeginkite tokius lapus, kad liga neplistų į kitus augalus. Pabarstykite patį krūmą Bordo skysčiu pagal naudojimo instrukciją.

Medžių bijūnai - kenkėjai ir ligos Medžių bijūnai - kenkėjai ir ligos

Pasiruošimas žiemai

Į medį panašus bijūnas yra labai atsparus šalčiui. Rudenį ūgliai turėtų būti uždengti tik tam, kad paukščiai negalėtų prie jų prieiti. Tuo pačiu metu platumoms, kurioms būdingos atšiaurios žiemos, rekomenduojama trečdaliu nupjauti lapus ir uždengti augalus..

Atminkite, kad šalnos krūmui nėra tokios pavojingos kaip atšildymo laikotarpiai, nes tuo metu bijūnas gali pradėti pabusti, tačiau vėlesni šalčio sprogimai sunaikins visą krūmą.

Kad išvengtumėte tokių rūpesčių, rudens viduryje sutvirtinkite ūglius, tada uždenkite dirvą durpėmis ir, prasidėjus tikrai šaltam vėjui, pridenkite medį primenantį bijūną improvizuota lapų troba, tankiu plonos žievės sluoksniu ar maišeliais , specialūs krepšiai.

Medžių bijūnai - pasiruošimas žiemai

Medžių bijūnai – nuotr

Treelike bijūnų gėlės yra įvairių spalvų. Jei ketinate išsirinkti veislę savo sodui, jus tikrai įkvėps nuotraukų pasirinkimas su šiais nuostabiais augalais, kurių atspalviai ir formos yra įvairios..

Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr Medžių bijūnai - nuotr