Pergola (70 nuotraukų): gražios idėjos namams ir vasarnamiams

Toks žodis kaip „pavėsinė“ kasdieniame gyvenime yra labai retas. Todėl daugelis žmonių net nežino apie jo prasmę. Dažnai pastatas identifikuojamas su standartine pavėsine, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Apie tai, kas yra ši išorės dalis, taip pat apie tai, kaip ji gali pakeisti jūsų sodo atmosferą – skaitykite mūsų straipsnyje..

Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą

Kada ir kur tiksliai jie pirmą kartą pradėjo naudoti pavėsines, beveik neįmanoma nustatyti. Tačiau galime drąsiai teigti, kad jie buvo naudojami vynuogių derliui palengvinti ir apsaugoti nuo deginančios saulės. Praėjo šiek tiek laiko, o tokių pastatų estetinis patrauklumas negalėjo sudominti žmonių, ir galiausiai šios markizės tapo atskirais dekoratyviniais sodo ir parko meno ansamblio dekoratyviniais komponentais, kurie nebūtinai turėjo tam tikrą funkcinę apkrovą. Įspūdingas vykdymo paprastumas, grakštumas, praktiškumas ir funkcionalumas rekomendavo konstrukciją iš geriausios pusės ne tik tarp kraštovaizdžio dizainerių, bet ir tarp aistringų vasaros gyventojų bei sodininkų..

Šiandien pagrindinis medinių ir metalinių konstrukcijų tikslas yra sukurti augalijos kelią į įvairias sodo vietas. Šiuo atveju pavėsinė gali tarnauti kaip savotiškas atskyriklis tarp daržovių sodo ir sodo arba žaidimų aikštelės ir poilsio zonos. Tuo pačiu metu pradinė konstrukcijos užduotis taip pat neprarado savo reikšmės, ji sėkmingai naudojama vynuogėms auginti ir tamsiam kampui poilsiui lauke sukurti..

Vasarą, apipinta garbanota augmenija, danga sudaro nuošalią vietą su maloniu gaivumu ir pavėsiu, taip pat apsaugo nuo vėjo gūsių ir dulkių. Be to, pastatas gali puikiai užmaskuoti neapibrėžtas ūkines patalpas. Taigi, kad ir koks būtų pavėsinės vaidmuo, jis puikiai puošia svetainę..

Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą Pavėsinės vaidmuo kuriant sodą

Iš ko pagaminta pavėsinė

Gamybos procese atskirai naudojamos šios medžiagos arba jų deriniai: mediena, metaliniai vamzdžiai, akmuo, polikarbonatas, plastikas.

Populiariausia žaliava gamybai neabejotinai yra mediena. Pušies, ąžuolo, akacijos ir maumedžio variantai geriausiai tinka dėl jų estetinių ir praktinių savybių. Dekoruojant seno medinio pastato išorę, grubiai supjaustytos lentos organiškai derės prie bendro konteksto. Prie šiuolaikinio tipo pastatų tikslinga pridėti baldakimą, pagamintą iš apdorotų sijų. Medinės dalys turi būti padengtos antibakterinėmis medžiagomis. Siekiant apsaugoti nuo skilimo ir gedimo, pavėsinės paviršius turi būti padengtas nitro-emalio tirpalu arba linoteksu.

Kombinuotas ąžuolo sijų variantas su kolonomis arba ant plytų atramos atrodo labai patrauklus. Neapdoroti beržo rąstai idealiai tinka sukurti kaimišką aplinką.

Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė Iš ko pagaminta pavėsinė

Pergolų dizaino įvairovė

Be statybinių medžiagų, pavėsinės taip pat skiriasi pagal prietaiso tipą:

Markizė. Ši veislė yra grotelių prieglauda, ​​plokščių ar tūrinių sijų rinkinys. Apsaugos nuo saulės spindulių, bet neapsaugos nuo lietaus. Galima montuoti kaip gretimą dalį prie kito pastato arba atskirti.

Vizorius. Toks baldakimas ateina iš pietinių teritorijų. Prietaisas leidžia gauti šešėlį langų angoms pietinėje namo pusėje arba poilsio zonos organizavimui.

Ekranas. Jis turi vertikalią formą, tarnauja kaip laipiojimo augalų atrama. Jis taip pat naudojamas atskiroms svetainės zonoms padalyti ar sujungti..

Koridorius. Formuoja romantišką žalią tunelį iš vijoklinių augalų, kurie, kaip taisyklė, yra palaikomi metaline atrama.

Visų tipų pastatai paprastai skirstomi į dvi pagrindines grupes – nuošalias struktūras (esančias atskirai nuo kitų pastatų), taip pat greta pastatų. Jie yra išorinė vasaros virtuvės, saunos ar namo dalis.

Pavėsinė gali būti kvadratinė, stačiakampė, trikampė, arkinė ir net banguota. Pasirinkimą lems asmeninės savininkų nuostatos ir likusių kiemo detalių išdėstymas, taip pat šio pastato ir kitų pastatų dydis..

Arkinė konstrukcija gamybos procese yra įnoringesnė, todėl gali kainuoti šiek tiek daugiau nei stačiakampė modifikacija. Tačiau jo išvaizda yra neįtikėtinai grakšti ir elegantiška, o tai pašalina visas išlaidas. Plonų linijų subtilumas paverčia net nesudėtingiausią dizainą, pristatydamas neįkyrias prabangos ir kilnumo natas.

Renkantis pavėsinės tipą, būtina nustatyti teisingą dydį. Per didelė konstrukcija mažame plote bus neharmoninga, per aukšta sukurs nedidelį šešėlį, o per maža gali nesipriešinti esant augalų apkrovai. Bet kokiu atveju viskas priklausys nuo visos svetainės matmenų ir kitų pastatų, sudarančių kraštovaizdžio kompoziciją, masto. Pavėsinė turėtų būti bendros idėjos kontekste, o ne išeiti iš jos, o priešingai – papildyti ir papuošti.

Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė Pergola - struktūrų įvairovė

„Pergola“ spalvų schema

Kaip ir pasirenkant statybinį įtaisą, spalva turėtų būti pasirenkama atsižvelgiant į harmoningo viso dizaino ansamblio poreikį. Baldažo spalva gali būti bendros spalvų paletės, kuri yra natūrali jos tęsinys, arba tai gali būti atskiras akcentas, išsiskiriantis iš likusio fono, tačiau jis būtinai turi būti derinamas su juo ir persidengti.

Didžioji dalis bet kokios medinės kraštovaizdžio struktūros charakteristikų variacijų yra susijusios su patrauklaus natūralaus tono panaudojimu. Galų gale, savaime jis yra gražus ir ekologiškas ant natūralios drobės, ypač jei kitos detalės yra vykdomos vienodai. Žinoma, medienos gaminius vis dar reikia apdoroti specialiomis priemonėmis antiseptikų ir lakų pavidalu, apsaugančiais nuo skilimo ir drėgmės..

„Pergola“ spalvų schema „Pergola“ spalvų schema „Pergola“ spalvų schema

Balta versija atrodo neįtikėtina, kai ją supa gėlių lovos, veja ir medžiai. Gaivi ir švari baltų pastatų išvaizda sukuria puikią šventinę patirtį visai kiemo puošybai..

„Pergola“ spalvų schema „Pergola“ spalvų schema „Pergola“ spalvų schema

Norėdami susidurti su pavėsine, galite pasirinkti tekstūrų ir atspalvių derinį. Jei baldakimas yra pagamintas naudojant kelias medžiagas vienu metu, pavyzdžiui, iš akmens ir medžio, arba iš metalo ir medžio, tada yra tikslinga apsvarstyti skirtingas tam tikros medžiagos spalvas. Šiuo atveju kraštovaizdžio dizaineriai nori naudoti ne daugiau kaip dvi spalvas. Pavyzdžiui, baltos kolonos gali būti derinamos su bet kokiu medžio atspalviu sijų ir juostų pavidalu. Gilūs metalo tonai puikiai dera su ryškiomis medžio natomis.

„Pergola“ spalvų schema „Pergola“ spalvų schema „Pergola“ spalvų schema

Sotieji kontrastingos pilkos, juodos, tamsiai rudos spalvos variantai gali atskirti pastatą nuo bendros ramios aureolės. Dizainas atrodo ypač stilingai šalia to paties tamsaus dizaino sodo baldų.

„Pergola“ spalvų schema „Pergola“ spalvų schema „Pergola“ spalvų schema

Kur turėtų būti dedama pavėsinė?

Statybos vieta visų pirma priklauso nuo jos paskirties. Todėl pirmiausia turite nuspręsti, kokį vaidmenį vaidins pavėsinė – ar tai bus dekoratyvinių elementų priedas, ar atrama augalams, arba vis tiek sukurs šešėlį kaip pavėsinė ar baldakimas.

Vienas iš populiariausių vietų yra atskiras pastatas virš valgomojo ir poilsio zonos. Juk turint nuosavą namą būtų didelė netektis neturėti ypatingos vietos pavalgyti lauke. Žinoma, toks pastatas nepajėgia apsaugoti valgomojo erdvės nuo lietaus, tačiau yra gana pajėgus apsaugoti nuo vasaros saulės..

Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti

Gana populiaru įrengti pavėsinę kaip pastatų plėtiniai. Dažnai dizainas apima didelį skydelį, kuris leidžia suformuoti valgomojo zoną šalia būsto. Tai gana patogus ir praktiškas sprendimas, beje, jis puikiai tinka namų savininkams, turintiems nedidelį žemės plotą..

Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti

Specialiai tam skirta zona B-B-Q bus garbė bet kuriam privataus namo savininkui. Maisto ruošimo gryname ore procesas gali būti toks pat malonus, jei ne daugiau, nei iš tikrųjų jo valgymas. Pavėsinė gali ne tik patamsinti kepsninės ar krosnies vietą, bet ir būti išskirtinis kraštovaizdžio dizaino komponentas..

Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti

Vieta poilsiui netoli baseino taip pat reikia pritemdyti. Net mažame baldakime gali būti keli gultai, kėdės ir net maža sofa. Turėsite galimybę ilgai atsipalaiduoti prie vandens, nebijodami nudegimų ir saulės smūgių. Be to, pavėsinė užtikrins netrukdomą vėdinimą, kurio standartinė pavėsinė negali..

Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti

Jei turite vasarnamį, kuris paprastai yra padalintas į keletą funkcinės sritys, tada pavėsinė bus geras pasirinkimas norint sukurti dekoratyvinį praėjimą tarp jų. Šis dizainas taip pat sukurs šešėlį augalams, kuriems to reikia, žaidimų aikštelę, horizontalias juostas ir sūpynes. Panašūs triukai taikomi organizuojant nedidelį kiemą miesto privačiame namų ūkyje..

Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti

Be kitų dalykų, baldakimas gali būti elementas balkonas privatus namas. Jei lodžija yra pietinėje arba rytinėje pusėje, tada dienos metu saulės spinduliai prasiverš ir šildys erdvę ne tik balkono teritorijoje, bet ir kambariuose, todėl būtina suformuoti užtemdymą. Jį suteiks patvarus, bet lengvas ir nepastebimas dizainas. Išvaizda turėtų organiškai derėti prie bendros visų gretimų objektų stilistikos ir spalvų schemos idėjos.

Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti Pergola - kur apsistoti

Vaizdo įrašas: „pasidaryk pats“ pavėsinė