Harmoningas stilių ir spalvų derinys

Harmoningas stilių ir spalvų derinys

Rūmų prabanga ir puošnumas tikrai sukurti taip, kad džiugintų savo didybe ir grožiu. Bandymai „prijaukinti“ aukso spalvą dažnai nepavyksta – situacija atrodo vulgari, pretenzinga. Tačiau šis rezultatas ne visada pasireiškia, bet tik neskanaus tokio neįprasto tono naudojimo atvejais. Galima teigti, kad auksinė spalva interjere yra gana sudėtinga ir reikalauja kruopštesnio detalių kūrimo. Norėdami išnaudoti visas „aukso“ galimybes, turite įsiklausyti į dizainerių patarimus ir nepamiršti proporcingumo jausmo.

Prislopintų spalvų baldai puikiai derės prie modernaus interjero

Prislopintų spalvų baldai efektyviai dera su moderniu interjeru

15

Klasikinis aukso spalvos stilius

Klasika visada madinga – tai neginčijama taisyklė, kurios laikomasi ne tik interjere. Ramus renesansas, šlovingas barokas ar įmantrus rokoko stilius visada naudoja auksą. Paprastai klasikos mėgėjai negaili savo idėjų įsikūnijimo, nes bet kokiu atveju nepavyks sukurti prabangios atmosferos be įspūdingų išlaidų. Todėl kurdamas klasikinį interjerą joks dizaineris negali išsiversti be aukso..

Ant pastabos! Šiuolaikinei klasikai būdingos lygios linijos su minkštais perėjimais. Aukso spalva naudojama tiek baldų ir sienų dekoravimui, tiek įvairioms detalėms. Šviesūs smėlio, baltos ir kreminės spalvos atspalviai puikiai dera su visais aukso tonais.

Erdviame kambaryje mažas tauriojo metalo spalvos aksesuaras atrodys naudingas.

Erdviame kambaryje mažas tauriojo metalo spalvos aksesuaras atrodys naudingas.

Patarimas! Auksinio atspalvio naudojimas dizaine diktuoja tam tikras taisykles, iš kurių viena yra asimetrija. Pavyzdžiui, jei ant vienos sienos yra paveikslų aukso rėmuose, kita turėtų likti laisva..

15

Rytų stilius – auksavimas ir prašmatnumas

Auksinė spalva interjere dažniausiai naudojama dekoruojant rytietiško stiliaus kambarį. Nepaisant to, efektas pasiekiamas ne dėl to, kad visur daug aukso, bet dėl ​​kompetentingo atskirų detalių įgyvendinimo: ryškių baldakimų, masyvių paauksuotų rėmų, sofų pagalvėlių ir lempų..

Ant pastabos! Išskirtinis rytietiško stiliaus bruožas yra beveik visiškas baldų nebuvimas. Vietoj kėdžių naudojamos pagalvės, o foteliams ir sofoms parenkamos lovatiesės ar kilimai, išsiuvinėti auksiniais siūlais. Stalai išsiskiria apatinėmis kojomis su įvairiais dekoratyviniais elementais. Norint pasiekti rytietišką skonį, naudojama paauksuota arba medinė mozaika.

Rytų stilius - rafinuotas ir prabangus

Rytų stilius – rafinuotas ir prabangus

Ne paskutinę vietą užima apšvietimas, sukuriantis paslaptį garsių rytietiškų pasakų dvasioje. Silpna auksinių atspalvių šviesa suteikia šilumos ir komforto jausmą. Prabangūs šviestuvai ir lempos su šviestuvu, pagaminti iš aukso, efektyviai susidoroja su savo užduotimi ir užbaigia kambario įvaizdį.

Patarimas! Tinkamiausias aukso ir raudonos spalvos derinys be pernelyg didelės pompastikos yra būtent rytietiškas stilius. Norėdami atrodyti autentiškai, naudokite arabiškus motyvus, ornamentus ir kuo daugiau tekstilės gaminių.

Saikingas spalvų naudojimas sukuria stilingą atmosferą

Saikingas spalvų naudojimas sukuria stilingą atmosferą

Kinijoje spalva simbolizuoja nušvitimą

Kinijoje ši spalva simbolizuoja nušvitimą.

Eklektika – kontrastingas auksas

Neįprastas eklektikos stilius tiks prieštaringoms prigimtims, kurios nenori laikytis visuotinai priimtų taisyklių. Šiuo stiliumi kiekvienas gali derinti bet kokias skirtingų stilių detales, nes nesuderinamų derinys yra pagrindinis eklektikos koziris. Svarbiausia – nenusivilti, kad negautumėte siaubingo kambario. Norėdami tai padaryti, galite naudoti patikrintą metodą: skirtingų elementų derinimą su viena bendra ypatybe – tekstūra ar idėja.

Smėlio spalvos tonai suteikia šilumą sodrioms spalvoms

Smėlio tonai suteiks šilumos sodrioms interjero spalvoms

Be to, kad eklektikoje derinamos skirtingos tekstūros ir stiliai, galite derinti seną su nauju, žaisdami priešingai. Papildoma technika gali būti laikoma spalvų sąveika. Jums nereikia derinti visų dekoro elementų viena spalva – geriau palikti šį metodą kitiems stiliams. Eklektika reikalauja drąsos ir mąstymo, todėl šis stilius netinka visiems..

Patarimas! Auksinę spalvą, kaip ir daugelį kitų stilių, geriausia naudoti kaip nedidelę dekoraciją ar papildomą detalę. Tačiau derindami auksą su juodais, mėlynais, violetiniais ar šviesiai žaliais tonais, galite gauti nuostabų vaizdinį efektą dėl tamsesnio atspalvio dominavimo..

13

Dizainerio patarimas! Renkantis eklektiką, naudokite matinius aukso tonus. Galite išbandyti auksinius tapetus su gėlių ornamentais. Tai suteiks kambariui oro ir šilumos, pabrėžkite detales..

Šiuo metu atspalvis tampa paklausiausiu dizainu.

Šiais laikais auksinis atspalvis vis labiau reikalauja dizaino.

Auksinė spalva interjere minimalizmo stiliumi

Minimalistiniam stiliui būdingas ribotas pagrindinių tonų skaičius ir minimalus baldų, pagamintų griežtomis formomis be pretenzingų detalių, buvimas. Paprastai šalti atspalviai naudojami kaip pagrindinės spalvos – juoda, balta, pilka. Šis sprendimas puikiai tinka bet kuriame miegamajame. Todėl mažas „akcentas“ auksinių elementų pavidalu nebus nereikalingas..

Patarimas! Taip pat galima auksinę spalvą naudoti ne kaip priedą, bet padaryti ją pagrindine. Jei pasirinksite tapetą su šviesiu aukso atspalviu, galite gauti jaukesnį minimalizmą, sukuriant kontrastą su tamsesnių spalvų dekoro elementais. Juoda, mėlyna, mėlyna arba violetinė suteiks harmoningą derinį..

Geriausias variantas minimalizmo įkūnijimui interjere yra virtuvė. Čia taip svarbu išplėsti erdvę, padidinant funkcionalumą. Prie tinkamai parinktų lakoniškų formų baldų galite pridėti šiek tiek auksinių aksesuarų, kad toks sprendimas nepaverstų virimo vietos monotoniška, nuobodžia patalpa..

13

Dizainerio patarimas! Naudokite minimalistinį auksą, kad sukurtumėte akcentus, ir pridėkite šiek tiek šviesos šaltiems pilkiems ir baltiems tonams. Galite papildyti kambarį šiltu apšvietimu, auksinėmis mozaikomis ar įdomiais ornamentais.

Spalvų derinys auksiniam interjerui (nuotraukų pavyzdžiai)

Auksinė spalva, nepaisant jos išskirtinumo, dera tiek su tamsiais, tiek su šviesiais atspalviais. Vienaip ar kitaip, jis yra beveik bet kuriame kiekvieno kambario interjere. Tai gali būti metalinės baldų dalys ir liustra. Todėl neturėtumėte bijoti jo pridėti nedideliais kiekiais, svarbiausia yra teisingai sujungti.

Derinimo parinktys Kaip naudoti?
Juoda su auksu absoliučiai abipusiai naudinga galimybė sukurti griežtą lakonišką dizainą su įspūdingumo elementais. Auksas pridės šviesos ir puikiai atliks animacinio komponento užduotį.
Bordo su auksu tinka imperijos stiliaus gerbėjams. Gilus spalvų jausmingumas ir emocionalumas puikiai derės prie miegamojo apdailos, kuri, be abejo, atrodys aistringai.
Mėlyna su auksu puikus duetas, kuriam nereikia jokių papildomų priedų. Visi mėlynos, šviesiai mėlynos ir violetinės spalvos atspalviai yra harmoningo derinio pavyzdys, nes šiltą auksą gražiai nutildo šalta mėlyna.
Žalia su auksu labai sunkus, nestandartinis sprendimas. Puikiai tinka virtuvei ar koridoriui. Norint, kad kambarys atrodytų gaivus, verta naudoti šviesų žalumos toną, o auksą geriau pasiimti šaltesnio atspalvio..
Balta ir auksinė tyliausias variantas, galintis vizualiai išplėsti erdvę.

15

Dizainerio patarimas! Nebijokite išbandyti nestandartinių derinių. Pavyzdžiui, pieno šokolado spalva kartu su auksu padarys miegamąjį elegantišką ir aristokratišką. O akvamarinas su prislopintu auksu sušvelnins kontrastą ir ryškumą.

Nepaisant patrauklaus ir išraiškingo, galima sukurti unikalų stilių, nepersistengiant su įvaizdžio pretenzingumu.

Nepaisant patrauklios ir išraiškingos spalvos, jos pagalba galite sukurti griežtą, o ne pretenzingą stilių.

Auksinis santykis

Auksinio santykio taisyklę daugelį amžių naudojo senovės graikai. Šventyklų statybai, mozaikų kūrimui, taip pat interjero dekoravimui reikia laikytis tam tikrų proporcijų, kad kambaryje būtų harmonija ir pusiausvyra..

Svarbu! Bet kurioje patalpoje pagal aukso santykio taisyklę neturėtų būti net kelių dalių, o kompoziciniai elementai išdėstyti pagal šią taisyklę: viena pusė turi būti šiek tiek ilgesnė už kitą. Pagal šį principą yra išdėstomi baldai, nustatomas visų elementų santykis ir spalvų derinys.

Kai dekoruojate interjerą, neturėtumėte derinti tonų, padalydami juos į lygias dalis. Dizainas, kuriame spalvų santykis, pavyzdžiui, 60/30/10, atrodo daug įdomiau. Tai yra, pagrindinis tonas praskiedžiamas pridedamu, o kaip akcentas naudojamas papildomas atspalvis. Žinoma, toks santykis neturėtų būti laikomas nepajudinama taisykle, tačiau, remdamasis juo, galite gauti harmoningą, patogų dizainą..

15

Patarimas! Jei jums reikia atsikratyti aukso perkrovos, pasirinkite daugiau stiklo elementų. Kuo daugiau šviesių pieno ir grietinėlės atspalvių kambaryje kartu su auksu, tuo šviesesnis bus interjeras..