LED lempos gali žymiai sumažinti apšvietimo kainą, nepakenkiant jo kokybei

LED lempos gali žymiai sumažinti apšvietimo kainą, nepakenkiant jo kokybei

Dekoratyviniams apšvietimo elementams įrengti ilgą laiką buvo naudojami šviesos diodai. Dažniausiai jie buvo naudojami kuriant Naujųjų metų girliandas ar žėrinčius ženklus. Tačiau dėl šių lempučių pranašumų gamintojai pradėjo galvoti apie jų aprūpinimą visaverte įranga, ir šiandien tai tapo visiškai įmanoma. LED lempos sparčiai populiarėja.

LED lempos - naujas apšvietimo technologijų kūrimo etapas

LED lempos – naujas apšvietimo technologijų kūrimo etapas

LED lempos technologija

Visi iki šiol sukurti apšvietimo lempų modeliai, išskyrus diodines lempas, konvertuoja nuolatinę srovę, kuriai reikia daugiau energijos. Šį procesą lydi ir daugiau šilumos..

Ant pastabos! Šviesos diodų lempų širdis yra šviesos diodai. Dėl struktūrinių savybių jiems reikia žymiai mažiau energijos, o sunaudota srovė paverčiama šviesa be papildomų produktų šilumos pavidalu..

LED lemputės gali padėti sutaupyti iki 85% kaitrinių lempučių sunaudojamos energijos

LED lemputės gali padėti sutaupyti iki 85% kaitrinių lempučių sunaudojamos energijos

Privalumai ir trūkumai

Šviesos diodų populiarumas auga kiekvieną dieną dėl daugybės privalumų. Šiandien vis daugiau žmonių nori naudoti tokias lempas. Su kuo tai susiję?

 1. Pirmas dalykas, į kurį vartotojas atkreipia dėmesį, žinoma, yra elektros energijos suvartojimas. Kaip minėta aukščiau, reikiamam šviesos kiekiui generuoti reikia mažiau elektros energijos..
 2. Gamintojai taip pat pabrėžia, kad jų gaminiuose yra gana platus šviesos temperatūros diapazonas. Tai leidžia pasirinkti tinkamą įrangą tiek namuose, tiek viešose vietose, biure ir net sandėlyje..
 3. Ne mažiau svarbu yra jėga. Daug sunkiau sugadinti išorinį apvalkalą. Ir net jei taip atsitiks, nėra jokių pavojingų pasekmių, kaip ir dujų mėginių atveju. Ištvermė savo ruožtu reiškia ne tik fizinę žalą, bet ir įtampos šuolius..

LED lempos konstrukcija

LED lempos struktūra

Aušinimo radiatorių tipai

Aušinimo radiatorių tipai

Ant pastabos! Trūkumai apima išlaidas, kurios yra daug didesnės nei įprastos kolegos. Tačiau dėl pranašumų išlaidos lengvai kompensuojamos..

„HappyModern“ LED lempučių pasirinkimo vadovas

Norint įvertinti visus LED lempos privalumus ir savybes, svarbu žinoti, kaip pasirinkti tinkamą. Šiuo atveju kalbama ne tiek apie pateiktų mėginių kokybę, kiek apie teisingą jų naudojimą. Mes jau minėjome, kad kiekviena įranga turi savo paskirtį..

Pažvelkime atidžiau, į ką reikia atkreipti dėmesį:
 • Pagrindas / cokolis yra elemento dalis, jungianti lemputę su šviestuvu. Jie gali skirtis savo forma. Todėl verta atkreipti ypatingą dėmesį į šį klausimą. Prieš pirkdami lempą, turėtumėte atidžiai apsvarstyti apšvietimo prietaiso kasetę ir pasirinkti tinkamą modelį..

Cokolių tipai ir žymėjimas

Cokolių tipai ir žymėjimas

 • Įtampa yra vienodai svarbi. Tai taip pat priklauso nuo įrangos, tačiau paprastai šis skaičius yra 220 arba 12 V..
 • Kitas rodiklis dažnai painiojamas su ankstesniu. Tai yra galia. Tačiau tai yra priešinga prasmė. Galia – prietaiso sunaudotos energijos kiekis. Jis matuojamas vatais. Ant pakuotės pažymėta vienu iš šių simbolių – W arba W.

keturiolika

 • Aukščiau jau minėjome šviesos temperatūros vertę. Tačiau svarbu suprasti, kas tai yra. Tikrai ne kartą esate susidūrę su tuo, kad įsigyta lempa šviečia arba per ryškiai ir skauda akis, arba, atvirkščiai, per silpna, kai nieko nematyti. Šiuo atveju kambarys užpildytas ryškiai balta arba geltona spalva. Būtent ši spalva vadinama spalvos temperatūra. Jis matuojamas Kelvino (K) laipsniais. Kuo mažesnis skaičius, tuo šviesesnė šviesa ir atvirkščiai – esant didesniam kiekiui, jis yra nepakeliamai baltas.

Šviesos temperatūros skalė

Šviesos temperatūros skalė

Patarimas! Perkant pavyzdį namų apšvietimui, geriausia pasirinkti prietaisą, kuriame šviesos temperatūra yra nuo 2 600 iki 3 200. Darbo vietos sutvarkymui tiek namuose, tiek biure didesnis rodiklis reikia 3 700-4 200 K. Tai leis jums jaustis patogiai tiek darbo, tiek poilsio metu.

Įprastos mums kaitrinės lempos temperatūra yra 2700-3500 K. Apskritai visus rodiklius galima suskirstyti į tris pagrindines grupes:

 1. Šilta – 3000 K.
 2. Neutrali balta – 4000-4100 K.
 3. Šalta šviesa – 5000 K ir daugiau.

Trys pagrindinės šviesos temperatūros grupės

Trys pagrindinės šviesos temperatūros grupės

Patarimas! Balta spalva tinka bendram biuro apšvietimui. Tačiau tuo pačiu metu įranga, kurios indikatorius viršija 5000 K, naudojama didelėms gamybos ar sandėlio patalpoms..

 • Aukščiau pateiktas skaičius dažnai painiojamas su šviesos srautu, kuris savo ruožtu matuojamas liumenais. Tačiau jie labai skiriasi vienas nuo kito. Jei ankstesnis yra spalva, tada šviesos srautas yra jo ryškumas. Kuo didesnė vertė, tuo ryškesnis apšvietimas. Pasirinkus per mažą produktą, gali atsirasti akių įtampa..
Kaitinamoji lempa Fluorescencinis LED Šviesos srautas
20 vatų 5-7 W 2-3 W ~ 200 Lm
40 vatų 10-13 vatų 4-5 vatai ~ 400 Lm
60 vatų 15-16 vatų 8-10 vatų ~ 700 Lm
75 vatai 18-20 vatų 10-12 vatų ~ 900 Lm
100 vatų 25-30 vatų 12-15 vatų ~ 1200 Lm
150 vatų 40-50 W 18-20 vatų ~ 1800 Lm
200 vatų 60-80 vatų 25-30 vatų ~ 2500 Lm
 • Forma yra ne mažiau svarbus veiksnys. Galų gale, norint įkišti lempą į lempą, nepakanka tik suderinti cokolius ir šviestuvus. Svarbu pasirinkti tinkamo dydžio ir formos prietaisą. Populiariausi yra apvalūs modeliai. Tačiau pasirinkimas turi būti atliekamas atsižvelgiant į jūsų lempą..

13

Renkantis daugelis taip pat atkreipia dėmesį į prekės ženklą. Tai teisinga, nes kiekvieno gamintojo produktai turi savo ypatybes. Mažai žinomos įmonės gamina standartinius pavyzdžius. Šiandien pirmaujanti kompanija – MAXUS LED.

Jų gaminiuose yra specialūs indikatoriai, apsaugantys prietaisus nuo įtampos šuolių. Be to, šis prekės ženklas turi garantiją, kurios laikotarpis priklauso nuo produkto kainos ir savybių ir gali būti 2, 3 ir 5 metai.

MAXUS LED yra apšvietimo produktų lyderis

„Philips Hue“ LED lemputė 10 W A60 E27 Starter Set Bridge 2.0. 3 rinkinyje yra įmontuotas „Wi-Fi“ siųstuvas, leidžiantis prijungti lempas prie tinklo

„Philips Hue“ LED lempa 10W A60 E27 Starter Set Bridge 2.0. 3 Komplekte yra įmontuotas „Wi-Fi“ siųstuvas, leidžiantis prijungti lempas prie tinklo

Išvestis

LED LED lempos yra patogi ir pelninga šių dienų naujovė. Norint įvertinti jo naudą, svarbu atkreipti dėmesį į visus techninius rodiklius, nurodytus ant pakuotės. Optimaliausi namai yra šie:

 1. Minimali galia.
 2. Įtampa 220 W.
 3. Šiluminė temperatūra 2 600-3 200 K.
 4. Maksimalus šviesos srautas.

Sklaidos kampas yra parametras, į kurį taip pat reikia atsižvelgti renkantis lempą.

Sklaidos kampas yra parametras, į kurį taip pat reikia atsižvelgti renkantis lempą.

Pagal sklaidos kampą galima spręsti apie šviesos srauto sklidimą erdvėje

Pagal sklaidos kampą galima spręsti apie šviesos srauto sklidimą erdvėje

Pagrindo ir cokolio forma parenkama individualiai. Netaupykite pirkdami LED lempą. Tai suteiks jums galimybę sumažinti energijos sąnaudas ir įsigyti naujų šviestuvų..