Pilka blizgi stiklo prijuostė modernios virtuvės interjere

Pilka blizgi stiklo prijuostė modernios virtuvės interjere

Tradiciškai virtuvės backsplash apdailai buvo naudojamos keraminės plytelės, kurios įgijo didžiulį populiarumą dėl didelio atsparumo išorės poveikiui ir lengvos priežiūros. Tačiau dizaino tyrimai taip pat palietė šią sritį. Ieškant naujų tekstūrų, buvo išrasta stiklo prijuostė virtuvei – naujas žodis virtuvės paviršių dekoravimui.

Stilinga privataus namo virtuvė su išėjimu į terasą

Stilinga privataus namo virtuvė su išėjimu į terasą

Stiklo virtuvės prijuostė turi daug privalumų.

Stiklo virtuvės prijuostė turi daug privalumų.

Medžio spalvos stiklo plokštė atrodo gražiai ir suteikia jūsų dizainui šiek tiek jaukumo

Medžio spalvos stiklo plokštė atrodo gražiai ir suteikia jūsų dizainui šiek tiek jaukumo

Svarbu! Paaiškėjo, kad grūdintas stiklas yra labai patvarus, lengvai valomas ir atrodo įspūdingai. Tai yra, tai ideali medžiaga sienai virš darbo zonos..

Naujos rūšies virtuvės prijuostės – stiklo plokštės

Šiuolaikinis plytelių ir plastiko pakaitalas virtuvėje yra stiklas. Iš šios medžiagos pagamintos plokštės pritraukia platų spalvų ir raštų asortimentą, galimybę asmeniškai pasirinkti prijuostės raštą ar paveikslėlį. Ypač verta paminėti tokio sienų paviršiaus priešgaisrinę saugą ir atsparumą drėgmei, o tai itin svarbu virtuvei. Tokią prijuostę galite pastatyti šalia viryklės ir kriauklės, nebijodami sugadinti temperatūros ar vandens.

Patarimas! Stiklo prijuostė su blizgiu paviršiumi idealiai tinka mažos virtuvės interjerui: atspindėdamas daiktus, ji gali vizualiai padidinti kambario erdvę. Ypač šviesioje ir sultingoje virtuvėje, kuri suteiks neįtikėtinai šventinę nuotaiką.

Virtuvė-valgomasis, dekoruotas juodai balta spalva

Virtuvė-valgomasis, dekoruotas juodai balta spalva

Atidarykite virtuvės lentynas stiklo prijuostės fone

Atidarykite virtuvės lentynas stiklo prijuostės fone

Tarp neabejotinų virtuvės stiklo plokščių pranašumų yra šie:

 • priežiūros paprastumas – tokią prijuostę lengva plauti, kaip ir paprastą stiklą;
 • stiprumas ir ilgaamžiškumas;
 • medžiagos higiena ir ekologiškumas;
 • galimybė pasirinkti bet kokį modelį ar modelį, tinkantį konkrečios virtuvės interjerui;
 • galimybė vizualiai padidinti erdvę, o tai ypač svarbu mažoms virtuvėms;
 • labai paprastas ir greitas montavimas, taip pat išmontavimas (jei naudojamos tvirtinimo detalės).

Stiklo prijuostė virtuvei: tipai ir ypatybės

Standartinis virtuvės pagrindo stiklo storis yra nuo 6 iki 8 mm. Tuo pačiu metu svarbu suprasti, kad įprastas stiklas netinka virtuvei: tik grūdintas stiklas naudojamas kaip darbo zonos sienos apdaila, kuri yra ne tik daug stipresnė, bet ir saugesnė: sudaužyta, jis subyra į mažus fragmentus be aštrių drožlių.

Ryškiai raudona virtuvės prijuostė atrodo labai įspūdingai

Ryškiai raudona virtuvės prijuostė atrodo labai įspūdingai

Stiklinės prijuostės tapo labai populiarios

Stiklinės prijuostės tapo labai populiarios

Stiklo virtuvės prijuostėms gaminti taip pat naudojamas specialus spalvos pasikeitęs stiklas, nes įprastas turi šiek tiek pastebimą butelio atspalvį, kuris gali sugadinti piešinį su daug baltos spalvos. Be to, dėl pašviesinto stiklo pritaikytas dizainas atrodo aiškesnis ir ryškesnis..

Yra šių tipų stiklo virtuvės plokštės:

 • Skaidrios prijuostės pasirinkite dažniau, kad apsaugotumėte sieną nuo purslų ir purvo, kai kambario savininkai yra patenkinti tapetų raštu ar sienų tapybos spalva. Tokios prijuostės užduotis yra ne papuošti, o apsaugoti, todėl ji dažniausiai naudojama virtuvėms, sujungtoms su svetaine, kad nebūtų atitrauktas dėmesys nuo kito dekoro.

 • Matinės plokštės Ar plokštės pagamintos iš specialiai šlifuoto stiklo. Mašina gali apdoroti visą stiklo paviršių, ant jo uždėti raštą ar raštą. Tokios plokštės laikomos idealiomis norint paslėpti sienų paviršiaus trūkumus..
 • Spalvotos drobės – tai idealus pasirinkimas tiems, kurie nori atskiesti interjerą šviežiomis spalvomis, bet nėra pasirengę egzotiškesniems variantams. Tobulėjant technologijoms, galima gauti būtent tokio atspalvio grūdintą stiklą, kokio reikia..

Kitas pasirinkimas skaidraus stiklo apsaugai virš darbinio paviršiaus modernioje stilingoje virtuvėje, apvilktoje natūraliu akmeniu

Kitas variantas permatomam stiklui apsaugoti virš darbinio paviršiaus modernioje stilingoje virtuvėje, apvilktoje natūraliu akmeniu

Spalvota drobė iš blizgaus stiklo atgaivina virtuvės interjerą

Spalvota drobė iš blizgaus stiklo atgaivina virtuvės interjerą

 • Spausdintos prijuostės Tai unikali galimybė įsigyti pagal užsakymą pagamintą prijuostę. Yra dvi pagrindinės spausdinimo technologijos: spalvotas UV spausdinimas ir raštuotas vinilas. Pirmasis variantas yra daug stipresnis ir patvaresnis, be to, šis metodas leidžia stiklui pritaikyti 3D brėžinius. Antrasis metodas yra labiau biudžetinis, tačiau plėvelė, priklijuota prie stiklo, nulupa ir laikui bėgant išdega.
 • Veidrodinės plokštės turi ryškiausią vizualinį erdvės išplėtimo efektą, tačiau reikalauja šiek tiek daugiau dėmesio ir priežiūros. Dažnai plokščių paviršius dekoruojamas raštu, naudojant dalinį matavimą. Tokios plokštės nėra labai populiarios, nes ne visi mėgsta žiūrėti į savo atspindį veidrodyje plaunant indus ar pjaustant daržoves..

Patarimas! Kraštovaizdis ar miesto siluetas papildys gylį ir perspektyvą mažoje virtuvėje, vizualiai ištempdamas kambarį..

Viena iš priimtinų galimybių atkreipti dėmesį į naują stiklo plokštę yra foninis apšvietimas. LED lemputės arba spalvota LED juostelė gali padaryti paprastą stiklo nugarėlę pagrindiniu dekoratyviniu kambario elementu. Be tradicinio išorinio apšvietimo, dažnai naudojamas vidinis apšvietimas, kuris yra tarp dviejų stiklo plokščių. Tokia plokštė, be grynai dekoratyvinės funkcijos, taip pat gali tarnauti kaip darbo zonos lemputė, kuri yra svarbi tamsiai mažai virtuvei.

Variantas su

Galimybė su „piešiniais ir kreidos natomis“ blizgančioje prijuostės plokštėje

Stiklo prijuostės montavimo ir priežiūros subtilybės

Darbo pradžia montuojant stiklinę prijuostę prasideda nustatant tikslius reikiamos drobės matmenis, nustatant reikiamų lizdų skylių vietas ir pasirenkant norimą dizainą. Renkantis plokščių spalvą ir raštą, turėtumėte sutelkti dėmesį į bendrą virtuvės stilių. Linksmieji drambliai aukštųjų technologijų virtuvėje bus ne vietoje, lygiai taip pat, kaip naktinės Niujorko šviesos neakcentuos kaimiškos virtuvės grožio..

Patarimas! Jūs neturėtumėte bandyti patys piešti piešinio ant stiklo – ši procedūra reikalauja specialios įrangos ir įgūdžių dirbant su stiklu.

Matavimai atliekami po to, kai baldai galutinai sumontuoti virtuvėje. Užsisakius stiklą, nepageidautina pertvarkyti ar pakeisti stalviršius ir spinteles. Pats stiklo plokščių montavimo procesas yra gana paprastas ir užtrunka ne daugiau kaip dvi valandas iš patyrusių meistrų, o tai yra daug greičiau nei mozaikinių ar keraminių plytelių klijavimas. Stiklo plokščių montavimui naudojamas vienas iš dviejų būdų:

 • Naudojant tvirtinimo detales. Būtent šis metodas laikomas optimaliu, nes tvirtinimo elementai gali maksimaliai patikimai pritvirtinti net sunkų stiklą. Ši technologija naudoja arba metalinius kabliukus, į kuriuos įkišama plokštė, arba tvirtinimo detales plokščių kampuose su specialiais kištukais. Neabejotinas šio metodo privalumas yra galimybė montuoti stiklą ant nelygaus paviršiaus, pavyzdžiui, betoninės sienos ar senų plytelių, nes tarp sienos ir stiklo yra pakankamas tarpas (apie 4 mm)..
 • Naudojant klijus arba skystus nagus. Šis metodas reikalauja visiškai plokščio ir kruopščiai paruošto sienos paviršiaus būsimam skydeliui. Daugelį žmonių traukia galimybė išvengti gręžimo skylės tvirtinimo detalėms, tačiau reikia atsiminti, kad šis metodas yra mažiau patikimas ir netiks storiems stiklams. Jei plokštė sudaryta iš dalių, visos jungtys turi būti apdorotos silikoniniu sandarikliu, kad būtų apsaugota nuo drėgmės.

Blizgi stiklo prijuostė atrodo pakankamai stilingai. Bet taip pat reikalauja maksimalios priežiūros

Blizgi stiklo prijuostė atrodo pakankamai stilingai. Bet taip pat reikalauja maksimalios priežiūros

Spalvotas stiklas, apsaugantis dažytas virtuvės sienas

Spalvotas stiklas, apsaugantis dažytas virtuvės sienas

Patarimas! Meistrai nerekomenduoja gaminti kietų plokščių, ilgesnių nei 2,5 metro: aukštos kokybės pjovimo metu jungtis bus nematoma, o montavimo metu su tokiu stiklu kyla daug mažiau sunkumų.

Stiklo backsplash virtuvėje idealiai tinka moderniam interjerui. Toks paviršius yra patikimas ir patrauklus..