Balta ir žalia virtuvė: 90 dizaino idėjų (nuotrauka)

Virtuvė yra viena iš svarbiausių vietų, kur visi praleidžiame daug laiko, ruošiame skanius patiekalus, susitinkame su draugais ar tiesiog valgome su šeima. Bet kokiu atveju kiekvienas žmogus nori matyti virtuvę kaip jaukų ir patogų kambarį. Dažnai miesto gyventojas, gyvenantis triukšmingame mieste su daugybe daugiaaukščių pastatų, spalvingomis vitrinomis ir kitais civilizacijos „malonumais“, labiausiai nori priartėti prie gamtos, įnešti nedidelę jos dalį į savo namus. Šį norą įgyvendinti nėra sunku – tiesiog pridėkite žalių spalvų. Mūsų straipsnyje mes apsvarstysime, kaip virtuvės interjeras gali būti pakeistas, jei jo dizaino pagrindu atsižvelgsime į baltos-žalios spalvos paletę..

Spalvų derinio ypatybės

Balti ir žali atspalviai puikiai derina interjerą. Kiekvienas iš jų turi platų atspalvių asortimentą, todėl galima pritaikyti tokį koloristinį dizainą skirtingais stiliais ir pasirinkti geriausią derinį, atsižvelgiant į kambario dydį. Vien žalios spalvos yra apie 100 tonų! Balta, savo ruožtu, gali pasigirti pieno, perlų, perlų atspalviais, dramblio kaulo, lengvo smėlio ir kt..

Žalia yra gamtos spalva, todėl žmogus visada jaučiasi patogiai savo aplinkoje. Jis malonus akims, teigiamai veikia psichinę būseną, ramina ir skatina gerą apetitą. Tačiau sočiųjų atspalvių naudojimas dideliais kiekiais gali perkrauti erdvę, o čia gelbsti balta tonacija, kuri gali praskiesti bet kokias ryškias spalvas, įnešti į atmosferą gaivumo ir lengvumo. Kartu šis derinys turi šiuos privalumus:

– Galimybė sukurti nepakartojamą patogų interjerą bet kokiai nuotaikai: norėdami pridėti jaukumo, galite derinti pistacijas su šviesiu pienu, o balti ir kalkių tonai padės padaryti interjerą dinamiškesnį, žvalų;

– Sniego baltumo paletė padeda vizualiai išplėsti erdvę, o žali atspalviai atgaivina ir suteikia pozityvumo;

-Kompetentingai parinkti baltai žalios paletės tonai atrodo stilingai ir itin moderniai, „tinka“ didelėms ir mažoms erdvėms.

Rinkdamiesi tokį derinį savo virtuvei, atkreipkite dėmesį į tai, į kurią pasaulio pusę atsiveria langai – nuo to priklauso natūralaus kambario apšvietimo lygis. Jei kambarys nukreiptas į šiaurę, turėtumėte pasirinkti šiltesnius atspalvius ir į dizainą įtraukti daugiau baltų tonų, kurie puikiai atspindės šviesą. Ir atvirkščiai, virtuvėje, nukreiptoje į pietus, šaltos spalvos atrodys geriau, o tai neleis perteklinio apšvietimo. Šį niuansą galima ištaisyti užuolaidomis ar žaliuzėmis..

Žalia paletė gali būti kaip apdailos medžiaga, baldai ar individualūs akcentai, praskiedžiantys nuobodžią sniego baltumo atmosferą. Pastaruoju atveju jis pristatomas tekstilės, šviestuvų, dekoratyvinių vazonų pavidalu..

Baltos ir žalios virtuvės dizainas - spalvų derinio ypatybės Baltos ir žalios virtuvės dizainas - spalvų derinio ypatybės

Derinys su kitomis spalvomis

Kad ir kokia nuostabi būtų dviejų paletių sąjunga, papildomi kompanionai jai netrukdys. Svarbu pasirinkti tinkamus lydinčius tonus, kurių neturėtų būti daug – tik viena ar dvi spalvos, galinčios paįvairinti ir papuošti interjerą. Jei balta spalva derinama su bet kokiais vaivorykštės dažais, tada žalia spalva yra subtilesnė, nes savaime ji yra gana spalvinga..

Balta-žalia su ruda

Ruda dvasia yra arčiausiai žalios spalvos, vaizduojanti natūralią paletę. Tai klasikinis derinys, galintis užpildyti atmosferą namų ramybe ir šiluma. Spalva gali būti balduose ir apdailos medžiagose, pavyzdžiui, imituojant medinę lentą ar plytų sieną. Dažnai prie tokio derinio pridedami šiek tiek jaukūs šviesiai smėlio spalvos tonai..

Balta -žalia virtuvė - derinys su ruda Balta -žalia virtuvė - derinys su ruda

Balta-žalia su oranžine spalva

Pati oranžinė paletė atrodo gana drąsi ir savarankiška, todėl jei norite ją įtraukti į žalią ir baltą interjerą, geriau turėti akcento detales, o ne stambius vaizdus. Čia verta laikytis taisyklės: kuo daugiau žalios spalvos, tuo mažiau oranžinės spalvos ir atvirkščiai. Esant 50×50 santykiui, tokios spalvos persotins interjerą, ir net nepriekaištingas baltumas negali padėti. Apskritai, derinys gali žymiai nudžiuginti, pakelti nuotaiką ir pagerinti apetitą..

Žalia ir balta virtuvė - derinys su oranžine Žalia ir balta virtuvė - derinys su oranžine

Balta-žalia su pilka

Pilka yra gana populiari šiuolaikinio interjero spalva. Kartu su sniego baltumo lengvumu ir žalsva vėsuma jis atrodys garbingas ir nepastebimas. Metalinis, esantis virtuvės prietaisų, stalviršių ar ausinių fasadų pavidalu, sukuria ypatingą stilingą aplinką. Sienų apdailai pirmenybė teikiama šviesesniems peleniniams tonams, kurie „nenutrauks“ žalių dažų šviežumo.

Balta -žalia virtuvė - derinys su pilka

Balta-žalia su rožine spalva

Iš pirmo žvilgsnio rožinės ir žalios spalvos derinys atrodo absurdiškas, tačiau verta pažvelgti į nuotrauką, kad suprastumėte, kiek grožio ir malonės yra šioje sąjungoje. Tokiu atveju geriau rinktis šiltus žalius tonus, pavyzdžiui, alyvuogių, pistacijų, kurie sušildys rausvos spalvos vėsą. Natūralu, kad toks derinys neįsivaizduojamas be baltos paletės, kitaip kambarys praras lengvumą ir šviesą.

Balta -žalia virtuvė - derinys su rožine spalva Balta -žalia virtuvė - derinys su rožine spalva

Balta-žalia su juoda

Juoda skalė siejama su prabanga ir elegancija, tačiau jos didelis buvimas virtuvės interjere ilgainiui gali sukelti depresiją. Kita vertus, žalia ir balta paletė turi šiek tiek lengvabūdiškumo, todėl sumaišius šias tris spalvas, visiškai įmanoma subalansuoti situaciją. Dažnai dizaineriai į apatinę laisvų rankų įrangos pakopą pristato pilką paletę, o viršutinė – šviesesnėmis spalvomis. Ši technika padeda vizualiai išplėsti erdvę..

Balta -žalia virtuvė - derinys su juoda Balta -žalia virtuvė - derinys su juoda

Apdaila ir medžiagos virtuvei

Medžiagos baltos-žalios virtuvės apdailai turi būti parenkamos atsižvelgiant į kambario ypatybes: jos turi būti atsparios drėgmei, puikiai valomos, atsparios kraštutinoms temperatūroms.

Grindys

Virtuvėje puikiai tinka plytelės, drėgmei atsparus laminatas, linoleumas arba savaime išsilyginančios grindys. Didelėse patalpose šios medžiagos dažnai derinamos, pavyzdžiui, plytelės klojamos darbo zonos teritorijoje, o zona su valgomojo stalu dekoruojama šiltesnėmis medžiagomis, o zonavimas atliekamas tuo pačiu metu. Dangos spalvą galite pasirinkti savo nuožiūra – žalia ir balta paletė puikiai dera su skirtingomis spalvomis, taip pat medžio ir akmens tekstūra. Jei klojate keramines plyteles įstrižai, galite vizualiai išplėsti virtuvės plotą..

Žalios ir baltos virtuvės dizainas - grindų apdaila Žalios ir baltos virtuvės dizainas - grindų apdaila

Sienos

Geros virtuvės sienų apdailos medžiagos bus: plytelės (įskaitant mozaikas), plaunami tapetai, dažymas, PVC plokštės, dekoratyvinis tinkas, dirbtinis akmuo. Tapetai dažniausiai klijuojami nuo darbo zonos – arčiau valgomojo stalo. Jų piešinių įvairovė leidžia pataisyti virtuvės erdvės geometriją – išplėsti ir pakelti sienas dėl vertikalių, horizontalių linijų, pridėti kambario gylį, dekoruojant vieną iš sienų paprastais tamsiais tapetais. Jei pasirinkote drobes su raštais, geriau, kad jos būtų mažos, nes didelės vizualiai susiaurina erdvę..

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas prijuostės dizainui – čia turėtumėte pasirinkti patvaresnes medžiagas. Prijuostė dažnai veikia kaip virtuvės dekoras, todėl jos išdėstymas reikalauja originalumo. Keista plytelė „patchwork“, mozaika, plytų mūrą imituojanti apdaila atrodo nuostabiai gražiai.

Renkantis sienų apdailos medžiagas, būtina tiksliai nustatyti spalvų schemą, kuri ateityje turėtų būti derinama su virtuvės komplektu. Baltas komplektas tinka žaliai sienų spalvai ir atvirkščiai. Jei planuojama įrengti dviejų spalvų baldus, pavyzdžiui, su apatinėmis žalios spalvos pakopomis ir viršutinėmis baltomis, pagrindinis apdailos fonas pasirenkamas iš pieniškos, šviesiai žalios, pilkos, smėlio spalvos paletės. Spalvas ir medžiagas galima saugiai derinti, sukurti akcento zonas naudojant įvairias medžiagas, raštuotas dangas, fototapetus.

Žalios ir baltos virtuvės dizainas - sienų dekoracijos Žalios ir baltos virtuvės dizainas - sienų dekoracijos

Lubos

Lubų paviršių galima dažyti vandens arba akrilo kompozicija ir papuošti tampriu drobiu. Dabar populiarios gipso kartono konstrukcijos, leidžiančios sukurti daugiapakopes lubas, paslėpti negražias komunikacijas ir paryškinti tam tikras sritis. Mažoms virtuvėms patartina nenusivilti daugiapakopėmis konstrukcijomis, kurios „vagia“ aukštį – geriau naudoti elastingas blizgančias drobes. Spalvų paletė gali būti vienspalvė arba kombinuota, priklausomai nuo kambario dydžio.

Žalios ir baltos virtuvės dizainas - lubų apdaila Žalios ir baltos virtuvės dizainas - lubų apdaila

Virtuvės baldai

Rinkdamiesi baltai žalios virtuvės komplektą, turite atkreipti ypatingą dėmesį į jos fasadus – skaldymas žalia spalva gali sukurti nemalonią, slegiančią atmosferą.

Puikus klasikinis variantas yra balti baldai, kurie harmoningai atrodo bet kuriame interjere. Sienoms šiuo atveju galite pasirinkti šiltų pistacijų atspalvių tapybą ar tapetą..

Rinkiniui su žaliais fasadais reikės šviesios spalvos apdailos, dažniausiai be raštų. Kaip mažus akcentus galite naudoti juodą paletę stalviršio, technologijos pavidalu.

Labiausiai malonus akiai laikomas toks spalvų paskirstymo būdas kaip horizontalus padalijimas. Šioje versijoje sniego baltumo viršutinė pakopa bus puikiai derinama su apatiniais žaliais bet kokio atspalvio fasadais. Be estetinio patrauklumo, šis dizainas padeda vizualiai išplėsti erdvę. Norėdami harmoningai pereiti iš apatinės pakopos į viršutinę, stalviršį ir darbo zoną galite padaryti ryškesniu, raštuotu tonu..

Nestandartinių sprendimų gerbėjams tikrai patiks derinys, kai balti ir žali fasadai atrodo „sumaišyti“. Dažniausiai tokie baldai gaminami pagal užsakymą ir svarbu nepersistengti su paletės išdėstymu, kad komplektas nesukeltų chaoso virtuvėje.

Žalios ir baltos virtuvės dizainas - baldai Žalios ir baltos virtuvės dizainas - baldai

Interjero stiliai

Norėdami suprojektuoti virtuvės erdvę tam tikru stiliumi, turite atkreipti ypatingą dėmesį į apdailos medžiagų, laisvų rankų įrangos fasadų ir dekoro pasirinkimą. Kiekviena kryptis turi savo individualias savybes, pavyzdžiui:

Balta ir žalia virtuvė klasikiniu stiliumi

Klasikinę virtuvę visada galima atpažinti iš elegantiškos apdailos, prabangių šviestuvų ir užuolaidų, teisingų geometrinių proporcijų, dekoratyvinių detalių iš drožybos ir paauksavimo. Čia laukiami išskirtinai garbingi mediniai baldai su matiniais fasadais, kurie gali būti balti arba žali, vyrauja ramūs smaragdo, nefrito, pistacijų tonai..

Balta ir žalia virtuvė klasikiniu stiliumi - Interjero dizainas Balta ir žalia virtuvė klasikiniu stiliumi - Interjero dizainas

Minimalistinė balta ir žalia virtuvė

Minimalistinė virtuvė yra racionalumo ir praktiškumo pavyzdys. Čia nėra nieko nereikalingo – visi interjero daiktai yra itin funkcionalūs. Siekiant minimalizmo, pageidautina, kad vyrautų balti, pilki ir smėlio spalvos tonai, todėl žali dažai dažnai atlieka akcentų vaidmenį, nors neatmetama galimybė puošti žvilgančius blizgius fasadus..

Balta ir žalia minimalistinė virtuvė - interjero dizainas Balta ir žalia minimalistinė virtuvė - interjero dizainas

Provanso stiliaus virtuvė balta ir žalia

Stiliui būdingas lengvumas, kaimiškas paprastumas, ribojantis su prancūziško rafinuotumo rafinuotumu. Čia priimtinos ramios, raminančios spalvos, masyvūs mediniai baldai, elegantiška tekstilė ir, žinoma, lengva apdaila. Sienos dažytos arba tinkuotos, aprengtos balta, pieniška, kremine palete, naudojami tapetai ar plytelės su smulkiu šriftu. Rinkinys turėtų atrodyti taip, tarsi virtuvėje „gyventų“ ilgą laiką, todėl jam būdingi šiek tiek išblukę fasadų tonai su „senėjimo“ požymiais.

Balta ir žalia Provanso stiliaus virtuvė - Interjero dizainas Balta ir žalia Provanso stiliaus virtuvė - Interjero dizainas

Žalia ir balta ekologiško stiliaus virtuvė

Žalia ir balta paletė puikiai „tinka“ šia kryptimi, kur išryškėja natūralūs tonai. Čia taip pat galite rasti medžio, akmens tekstūrų apdailoje ir balduose. Daugiau žalių spalvų galima įvesti naudojant gyvus ir dirbtinius augalus, fototapetus su gėlių vaizdais, tekstilę.

Žalia ir balta ekologiško stiliaus virtuvė - interjero dizainas Žalia ir balta ekologiško stiliaus virtuvė - interjero dizainas

Virtuvės dizainas baltos ir žalios spalvos – nuotrauka

Toliau savo skaitytoją kviečiame apsilankyti galerijoje, kurioje pristatomos geriausios baltos-žalios virtuvės interjero dizaino nuotraukos. Laimingas žiūrėjimas!

Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Balta -žalia virtuvės interjero dizainas - nuotrauka