Apdailos plytelės turi patrauklią išvaizdą ir yra atsparios neigiamiems veiksniams

Apdailos plytelės turi patrauklią išvaizdą ir yra atsparios neigiamiems veiksniams

Ypatinga virtuvės atmosfera, ypač drėgmė ir aukšta temperatūra, įpareigoja savininkus atidžiai apsvarstyti sienų dangos medžiagų pasirinkimą. Tačiau, atsižvelgiant į šią akimirką, vis tiek noriu sukurti individualų interjerą. Šiuolaikiniame pasaulyje yra daug galimybių tai padaryti! Bet kad nesusipainiotumėte tarp apgaulingos statybinių medžiagų įvairovės, mes parengėme išsamų populiariausių ir funkcionaliausių apdailos tipų vadovą. Taigi pradėkime?

Puikus apdailos medžiagų ir spalvų derinys

Efektyvus apdailos medžiagų ir spalvų derinys

Reikalavimai medžiagoms

Virtuvės apdailos medžiagoms taikomi keli kriterijai:

 1. atsparumas padidėjusiai drėgmei atmosferoje ir karšto vandens purslams;
 2. išorinių savybių išsaugojimas veikiant aukštai temperatūrai;
 3. atsparumas chemikalų naudojimui paviršiaus valymui;
 4. polinkio į bakterijų ir grybelių dauginimąsi trūkumas.

Patarimas! Dažnai skirtingose ​​virtuvės vietose derinamos skirtingos medžiagos, tai leidžia pasiekti optimalią eksploatacinių ir dekoratyvinių savybių pusiausvyrą..

Baigimo parinkties pagrindinės savybės
Plytelės • atsparumas smūgiams ir lengva priežiūra • nėra deformacijos veikiant drėgmei • atsparumas garams ir aukštai temperatūrai • atsparumas cheminėms valymo priemonėms
Netikras deimantas • aplinkai nekenksminga medžiaga • ilgaamžiškumas • atsparumas grybeliams ir bakterijoms • pigesnis nei natūralus akmuo
Plytų mūras • gera kambario šilumos ir garso izoliacija • nereikalauja papildomos dekoratyvinės apdailos • prieinama ir nebrangi medžiaga
Kamštinės ir kamštinės plokštės • natūrali ir aplinkai nekenksminga medžiaga • gebėjimas atstumti nešvarumus ir dulkes • garsą sugeriančios savybės
Medinis pamušalas • natūrali medžiaga • atsparumas smūgiams ir įbrėžimams (lakuojant) • lengvai valomas muilo tirpalais
Mozaika • puikios dekoratyvinės savybės ir galimybė sukurti akcentinę zoną; • lengva priežiūra; • tvirtumas ir ilgaamžiškumas; • reikalauja ilgesnio montavimo
Dekoratyvinis tinkas • puikiai užmaskuoja bet kokius paviršiaus defektus • pakankamai atsparus vandeniui • galimybė sukurti bet kokį reljefą ant sienos • santykinis pigumas
PVC plokštės • lengva priežiūra ir valdymas • biudžetinė kaina • nepakankamas atsparumas aukštai temperatūrai • galimybė pritaikyti plokštes prie bet kokio virtuvės dizaino

15

Plytelės

Apdailai dažniausiai naudojamos keraminės plytelės, nes tai yra ideali medžiaga kainos ir kokybės atžvilgiu. Norėdami jį naudoti virtuvėje, turite turėti šias savybes:

 1. stiprumas ir atsparumas smūgiams;
 2. priežiūros paprastumas;
 3. deformacijos trūkumas veikiant drėgmei;
 4. atsparumas garams ir aukštai temperatūrai;
 5. atsparumas cheminėms valymo priemonėms.

Harmoningas mažos erdvės vaizdas, dekoruotas mažomis plytelėmis

Harmoningas mažos erdvės vaizdas, dekoruotas mažomis plytelėmis

Svarbu! Pagrindinis dalykas yra plytelių dydis. Yra taisyklė: jei plytelių dydis yra didelis, tai vizualiai sumažina kambarį, o mažo formato medžiaga padidina..

Modernus virtuvės darbo zonos dizainas

Modernus virtuvės darbo zonos dizainas

Klojant plyteles prie prijuostės, tai turėtų būti viena kompozicija su virtuvės baldų komplektu. Šiuo atveju dažniausiai prijuostės spalvos turi kažką bendro su stalviršio atspalviais..

Patarimas! Sienos turėtų būti baigtos vienspalve medžiaga arba nedideliu raštu, kad kambarys nebūtų spalvingas. Grindims reikia paimti plyteles iš tos pačios kolekcijos, kaip ir sienai. Dozuojant reikia naudoti ryškius dekoratyvinius įdėklus, kad nebūtų margas..

Originali prijuostės plytelė svarstyklių pavidalu

Originali prijuostės plytelė svarstyklių pavidalu

 Renkantis keramines plyteles, turėtumėte laikytis tam tikrų taisyklių:

 1. patikrinkite plytelių paviršių, ar nėra įtrūkimų, drožlių ir nelygumų;
 2. atlikus matavimus ir apskaičiavus reikalingos medžiagos kiekį, verta padidinti kiekį 10 procentų;
 3. plytelė ant sienos neturėtų būti šiurkštaus ir nelygaus paviršiaus, kitaip ją bus sunku nuplauti;
 4. atkreipkite dėmesį į tokias akimirkas: šviesios ir vienspalvės plytelės stipriai rodo nešvarumus, jas teks dažnai plauti. Ir tamsūs atspalviai paryškins įtrūkimus ir trūkumus..

Svarbu! Dekoratyviniams modeliams reikės tam tikrų stiliaus įgūdžių, nes tai apsunkina procesą..

13

Akmuo

Dirbtinė medžiaga visiškai imituoja natūralų akmenį, tačiau turi keletą privalumų:

 1. lengvesnis nei natūrali medžiaga – tai supaprastina pristatymą ir montavimą;
 2. patvarumas dėl padidėjusių stiprumo rodiklių;
 3. aplinkai nekenksminga medžiaga;
 4. bakterijos ir grybai ant jo nesidaugina;
 5. lengva valyti.

15

Patarimas! Virtuvėje geriau pasiimti drėgmei atsparių medžiagų, nes padidėja oro drėgmė šiame kambaryje. Norint pabrėžti kai kuriuos interjero taškus ar elementus, būtina naudoti dekoratyvinį akmenį. Jis gali būti lengvai derinamas su kitomis apdailos medžiagomis, tačiau būtina, kad visa tai tilptų į vieną stilistinį sprendimą..

Plyta

Daugelis stilių apima plytų naudojimą kaip sienų apdailą. Tai gali būti ne tik tikra plyta, bet ir jos imitacija specialiomis plokštėmis ar tapetais. Jei mes kalbame apie tikrą neglaistytą plytų sieną, tuomet jūs turite žinoti, kad šiuo atveju ji yra padengta specialiais junginiais. Tai padeda sukurti apsauginį sluoksnį..

Ant pastabos! Visiškai visos sienos gali būti dekoruotos plytų mūro tik dideliame ir erdviame kambaryje. Dažniausiai su jo pagalba akcentuojamas interjero dizaino sprendimas. Kartais mūras dažomas šviesiais vandeniui atspariais dažais..

13

Kamštis 

Tai natūrali medžiaga, pagaminta iš Viduržemio jūros ąžuolo žievės. Darbo patogumui kamštinė medžiaga gaminama ritiniais arba plytelėmis, kartais ji randama skysta forma ir net kaip tapetai popieriaus pagrindu..

Prieš pirkdami medžiagą, nuspręskite, kuri rūšis jums tinka..

 1. Ritiniuose kamštienos medžiaga gaminama be papildomo apdorojimo, todėl, norint pagerinti jos savybes, paviršių reikia atidaryti vašku arba laku. Privalumai yra horizontalių siūlių nebuvimas ir geras derinys su kitomis apdailos medžiagomis..
 2. Kamštienos plokštės yra dviejų sluoksnių. Pirmasis yra atrama, antrasis – priekinė dalis, pagaminta iš kamštienos lukšto.
 3. Kamštiniai tapetai laikomi pigiausiais. Pagrindas yra lakuotas popierius su kamštienos faneros sluoksniu. Įklijavimas yra toks pat kaip ir naudojant įprastus tapetus..
 4. Skystas kamštis naudojamas lauko dekoravimui, nes pasižymi drėgmei nepralaidžiomis savybėmis. Taikoma sienoms purškiant. Tarnauja kaip garso ir šilumos izoliacija.

Kamštiniai tapetai turi patrauklią išvaizdą

Kamštiniai tapetai turi patrauklią išvaizdą

Medinis pamušalas

Medinės dailylentės egzistuoja jau seniai. Taip yra dėl medienos rūšių įvairovės, lentos reljefo, siūlių formos.

Svarbu! Norėdami sukurti apsauginį sluoksnį, pamušalas yra lakuotas. Tai leidžia paviršių apdoroti muiluotais tirpalais, atliekant drėgną valymą.

Besiūliai pamušalas puikiai tinka dekoruoti kambarį kaimo namuose

Besiūliai pamušalas puikiai tinka dekoruoti kambarį kaimo namuose

Virtuvėje dažniausiai naudojamas alksnis arba pušis. Profilis parenkamas pagal kliento pageidavimus. Jis gali būti pateiktas šiomis formomis:

 1. dvipusis pamušalas (besiūliai);
 2. euro profilis;
 3. blokinis namas (rąstų imitacija);
 4. medžio imitacijos plytų mūras.

Dekoratyvinis pamušalas iš medžio, imituojantis rąstus

Dekoratyvinis pamušalas iš medžio, imituojantis rąstus

Specifikacijos! Medienos naudojimo privalumai yra jos natūralumas, stiprumas ir atsparumas smūgiams..

Mozaika

Su jo pagalba jūs galite suteikti kambariui savotišką „žavesį“. Jis gali būti skirtingos spalvos, modelio ir tekstūros. Taikydami mozaiką ant sienų, galite ryškiai pabrėžti bet kokią detalę. Pavyzdžiui, naudokite prijuostę ir stalviršį. Jis gali būti pagamintas iš plastiko, stiklo, veidrodžio, smalčio, metalo, keramikos, natūralaus akmens ar medžio..

Įdomus sprendimas virtuvės prijuostė veidrodinės mozaikos pavidalu

Įdomus sprendimas virtuvės prijuostė veidrodinės mozaikos pavidalu

Pastaba! Pagal formą jis gali būti apskritimo, rombo, ovalo, stačiakampio ar kvadrato formos. Pasitaiko atskiromis dalimis arba kaip vientisa drobė.

Mozaika yra atspari kraštutinėms temperatūroms ir daugeliui kitų kenksmingų veiksnių

Mozaika yra atspari kraštutinėms temperatūroms ir daugeliui kitų kenksmingų veiksnių

Mozaika galima papuošti darbinę sieną – tai yra labiausiai paplitęs sprendimas. Tai taip pat gerai atrodo ant stalviršių. Sukūrę skydą ant sienos, gausite parinktį, kuri taps tikra kambario puošmena..

Patarimas! Galite kloti mozaiką ant grindų, kurdami įmantrius raštus ar derindami skirtingų kompozicijų medžiagas.

Mozaiką gana lengva valyti

Mozaiką gana lengva valyti

Dekoratyvinis tinkas

Tekstūruotą sienų dangą sudaro keli sluoksniai: gruntas, pagrindas ir dekoratyvinis. Medžiaga gali būti dirbtinė ir natūrali:

 1. mineralinis – sausas mišinys, pridedant granito ar marmuro drožlių;
 2. akrilas sukurtas akrilo dervų pagrindu;
 3. silikonas – naudojant sintetines dervas;
 4. silikatas skysto stiklo pagrindu.

Sgraffito dekoratyvinis tinkas

Sgraffito dekoratyvinis tinkas

Išvaizda yra keletas dekoratyvinio tinko dengimo variantų. Populiariausi yra šie:

 1. Natūralaus akmens imitacija. Į šį tipą įeina Venecijos ir Maroko tinkas. Tai pakartoja marmuro, travertino ir kitų akmenų tekstūrą. Ši parinktis naudojama klasikiniame interjere arba moderniame, art deco ir net minimalizme. Šio tipo atlikimo sunkumas yra tas, kad sienos paviršius turi būti visiškai lygus..
 2. Sgraffito atrodo kaip aplikacija ant sienos arba imituoja seną paviršių. Ant paruoštos sienos uždedami keli įvairiaspalviai sluoksniai, viršutiniame sluoksnyje naudojant trafaretą išpjaunamas piešinys.
 3. Šilko ar aksomo imitacija. Sudėtyje yra perlamutrinių dalelių, kurios atspindi šviesą ir suteikia giliai tekstūrą. Tačiau tokios medžiagos atsparumas dilimui yra gana mažas..
 4. Antikvarinis dekoratyvinis tinkas (craquelure, žievės vabalas). Senas paviršiaus efektas gaunamas padengiant sienos paviršių mažais įtrūkimais. Speciali kompozicija dedama ant sienos, kai ji išdžiūsta, ji įtrūksta. Žievės vabalas gaunamas naudojant užpildą, kuris gali būti mažų arba didelių frakcijų. Nuo to priklauso modelio tekstūra ir išvaizda ant gatavo paviršiaus..
 5. Betoninės sienos imitacija – paprastai ji yra šiek tiek šiurkšti su smėlio dalelėmis ir smulkiais akmenukais.

Grindų ir sienų danga, imituojanti natūralų akmenį

Grindų ir sienų danga, imituojanti natūralų akmenį

NSguminės plokštės

Dėl daugybės teigiamų PVC plokščių savybių jie dažnai naudojami sienų apmušimui. Jie yra lengvai valomi ir atsparūs plovikliams, ant jų nesikaupia bakterijos. Atsparumas drėgmei ir elektros sauga yra dar vienas plastikinių plokščių pranašumas. Įvairūs spalvų ir atspalvių variantai leidžia juos naudoti skirtingais interjero stiliais.

Patarimas! Vienas iš jų trūkumų yra mažas atsparumas aukštai temperatūrai, todėl neturėtumėte dėti medžiagos šalia atviros ugnies..

Plastikinės plokštės yra vienas iš pigiausių sienų apdailos variantų

Plastikinės plokštės yra vienas iš pigiausių sienų apdailos variantų

Svarbu! Plastikinės plokštės montuojamos dviem būdais: ant rėmo, surinkto iš profilio ar medinės juostos, ir klijuojant prie sienos. Metodo pasirinkimas priklauso nuo individualių sienų dangos savybių ir konkrečios situacijos. Ruošiantis antrajam metodui, reikia kaupti reikiamą klijų tirpalo kiekį.

Galiausiai verta paminėti, kad norėdami atlikti sienų apmušimą, galite pasirinkti bet kokį variantą iš statybos rinkoje pateikiamos įvairovės. Kad ir kokį variantą pasirinktumėte sienų dekoravimui virtuvėje, jis turėtų būti derinamas su likusiu interjeru ir sukurti vieno stiliaus kompoziciją su baldais ir dekoro elementais.