Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas (80 nuotraukų)

Virtuvė yra vienas reikšmingiausių namų kambarių, nes čia nuolat įsibėgėja įvairių patiekalų ruošimo procesas, rengiamos šeimos vakarienės ir susitikimo svečiai. Erdvė turi būti kruopščiai suplanuota, išdėstytos būtinos funkcinės zonos ir tuo pačiu turi būti išsaugota židinio erdvė ir komfortas. Kad jūsų virtuvė taptų tokia, patariame atkreipti dėmesį į skandinavišką stilių. Jis puikiai tinka bet kokio dydžio kambariams, suteikiant jiems ypatingą, neprilygstamą atmosferą, palankią išmatuotam maisto gaminimui ir valgymui..

Skandinaviško stiliaus bruožai

Skandinavišką stilių galima pavadinti, ko gero, kukliausiu. Paprasta estetika kartu su šviesiomis spalvomis, natūraliomis medžiagomis, minimaliu dekoru ir daugybe vietinių šviesos šaltinių pabrėžia aplinkos tapatumą ir tvarkingumą. Norvegija ir Suomija laikomos geografine krypties tėvyne, nors daug bruožų čia perkelta iš tradicinio švediško interjero. Nors skandinaviškas stilius vystėsi per šimtmečius, oficialus jo pripažinimas įvyko tik 1954 m. Amerikoje vienoje iš dizaino parodų..

Daugiausia balta sienų apdaila, šilti kilimai ir mediniai baldai yra dėl ypatingų gamtos sąlygų, kai atšiaurus klimatas privertė gyventojus greitai pastatyti šiltus, patogius būstus. Daugybė šviestuvų, šviestuvų, šviestuvų, grindų lempų, masyvių žvakidžių, suteikia pakankamą apšvietimą, kurio šiaurinėms tautoms labai reikėjo. Ryškaus interjero troškimą pabrėžia ir dažnai atviras planas, kai virtuvė sklandžiai patenka į valgomąjį, o paskui į svetainę, o daugybė langų užpildo atmosferą maksimalia dienos šviesa.

Prabangios dekoratyvinės detalės čia nėra laukiamos, tačiau skandinaviško stiliaus virtuvė visada atrodo jaukiai dėl didelio medienos kiekio, esančio balduose ir apdailoje..

Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - ypatybės Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - ypatybės

Spalvos virtuvei

Pagrindinis bruožas kryptimi yra šviesus fonas su kontrastingomis detalėmis. Skandinaviškame interjere vyrauja balta spalvų gama, suteikianti daug šviesos ir laisvos erdvės. Be sniego baltos spalvų schemos, čia galite rasti dramblio kaulo, kepto pieno, vanilinės grietinėlės, šviesiai smėlio, balintų pilkų, žalių ir mėlynų atspalvių spalvą. Akcentą daro tokios spalvos kaip juoda (asfaltas, grafitas), geltona, žalia ir, žinoma, ruda kaip pagrindinis medžio atspalvis..

Jei esate kategoriškas natūralaus balto dizaino priešininkas, galite pabandyti eksperimentuoti su sienų tonų ir laisvų rankų įrangos deriniu. Pavyzdžiui, prie šviesiai peleninių sienų pasirinkite prislopinto mėlyno atspalvio rinkinį arba, priešingai, sumontuokite baltus baldus mėlynų sienų paviršių fone. Tą patį jie daro ir su kitais atspalviais – jei norite, kad virtuvė būtų spalvota, svarbu, kad tarp dangos ir komplekto būtų bent nedidelis kontrastas..

Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - spalvos Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - spalvos Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - spalvos

Dekoravimo medžiagos

Renkantis apdailos medžiagas virtuvei, būtina atsižvelgti į tai, kad šiame kambaryje yra ypatingas mikroklimatas, kuriame vyrauja didelė drėgmė, todėl reikės atsparaus apmušalo. Taip pat čia galimas dažnas užteršimas, įskaitant riebius lašus, suodžius, todėl būtina pasirinkti medžiagas, kurios gerai plaunamos neprarandant savo pirminės išvaizdos.

Grindys

Projektuojant grindų paviršių vyrauja medinė lenta, kuri dažnai dažoma balta spalva. Medžiagą galite pakeisti drėgmei atspariu laminatu arba linoleumu, imituojančiu medieną. Studijos tipo apartamentuose skandinavai nori padengti grindis ta pačia medžiaga visame plote, o tai suteikia erdvės plotį..

Darbo zonos teritorijoje galite naudoti keramines plyteles, kurios yra praktiškesnės ir lengvai valomos. Jis gali būti visiškai baltas, turėti atspalvį arba vėl imituoti sumedėjusį paviršių..

Gražiai atrodo dalinis apdaila su kratinėmis plytelėmis, kurios suteiks linksmos nuotaikos. Valgomojo zonoje šiltas grindų kilimas su etniniais raštais iš natūralių medžiagų netrukdys.

Skandinaviškas virtuvės dizainas - grindų apdaila Skandinaviškas virtuvės dizainas - grindų apdaila Skandinaviškas virtuvės dizainas - grindų apdaila

Sienos

Skandinaviško stiliaus virtuvės sienos dekoruotos balta, šviesiai pilka, šalta smėlio spalva. Apdaila turėtų būti kuo paprastesnė, be blizgesio, blizgesio ir ryškių raštų.

Piešimas ar balinimas būtų idealus kryptis; valgomojo zonoje galite naudoti plaunamus tapetus. Norėdami pakeisti, galite pasiskolinti palėpės drobes, imituojančias plytų mūrą. Taip pat aktyviai naudojamos PVC plokštės, keraminės plytelės yra geriausias sienų pasirinkimas darbo zonoje..

Prijuostė virš stalviršio nusipelno ypatingo dėmesio. Dažnai jis veikia kaip ryškus dekoratyvinis elementas, todėl čia galite pasvajoti su įvairiaspalvėmis odelėmis, raštuotomis plytelėmis arba pasidaryti juodos skalūno plokštumos pavidalu, kuris suteiks erdvei gylio..

Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - sienų dekoracijos Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - sienų dekoracijos Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - sienų dekoracijos

Lubos

Skandinaviškų virtuvių lubos dažytos, užklijuotos tapetais arba dekoruotos matinėmis tampriomis drobėmis. Pageidautina, kad spalva būtų balta, nes ji labai padidina viso kambario tūrį. Sudėtingoms gipso kartono konstrukcijoms nėra vietos, nebent nuspręsite paįvairinti interjerą imituodami lubų sijas, kurios pabrėš stiliaus kryptį. Jei virtuvė yra privačiame mediniame name, sijas geriau palikti matomoje vietoje..

Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - lubų apdaila Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - lubų apdaila

Virtuvės baldai ir buitinė technika

Skandinavijos virtuvėms būdingi tvirti baldai, pagaminti iš šviesios medienos rūšių. Dažnai jis papildomai atidaromas balkšvų dažų sluoksniu, kad interjeras būtų lengvesnis. Pirmenybė teikiama matiniams paviršiams, nors blizgių paviršių galima rasti ir šiuolaikinėse mažose virtuvėse. Kad kambarys neatrodytų netvarkingas, čia naudojami būtiniausi baldų elementai..

Viršutinė virtuvės bloko pakopa gali būti pagaminta atvirų lentynų pavidalu arba turi stiklo duris, kurios vizualiai palengvina erdvę. Šviesa tų pačių sienų fone gali sukurti nuobodžią atmosferą, kurią gali sušvelninti originalus stalviršio dizainas tamsiomis spalvomis arba metalinis (akmens) paviršius. Kalbant apie valgomojo zoną, masyvus medinis stalas su tinka lakuotas paviršius arba platus baro skaitiklis..

Virtuvėje neapsieisite be įrangos, svarbiausia ją pasirinkti taip, kad nepažeistumėte šiuolaikinių technologijų originalumo. Geriau pasinaudoti įmontuotų prietaisų pasirinkimu, kuris neatitrauks dėmesio savo metaliniu blizgesiu ir blizgiais paviršiais. Šaldytuvas yra svarus baldų elementas, kuris turėtų atrodyti ne mažiau tvirtas nei baldai. Paprastai jis turi gana tvirtus matmenis ir yra sumontuotas arčiau lango. Šiuolaikinėje gamyboje technologijos pradėjo gaminti produktus, pritaikytus skirtingiems stiliams, ir visiškai įmanoma rasti Šiaurės šalių charakterį atitinkantį šaldytuvą..

Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - Virtuvės baldai ir buitinė technika Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - Virtuvės baldai ir buitinė technika Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - Virtuvės baldai ir buitinė technika

Apšvietimas ir dekoras

Atšiauriomis šiaurinėmis sąlygomis skandinavai yra įpratę naudoti daugybę skirtingų šviestuvų, kad užpildytų savo namus maksimaliu šviesos ir šilumos kiekiu. Virtuvėje vienu metu gali būti įvairių apšvietimo taškų: centrinė liustra, pakabinami šviestuvai virš baro ar valgomojo stalo, taškinio apšvietimo sistema virš darbo zonos, žvakidės ir net grindų lempa ant aukštų kojų. Dažnai pačios lempos yra puikūs dekoratyviniai elementai, turintys nestandartines geometrines formas..

Tekstilės elementai padeda papuošti atmosferą ir suteikti jaukumo šaltiems apdailos tonams: kėdžių užvalkalai, minkštos dekoratyvinės pagalvės, staltiesės, rankšluosčiai, kilimėliai ant grindų su etniniais ornamentais. Ant palangių ir stalų galite pastatyti gyvus vazonus ar vazas su gėlėmis, ryškius molinius indus su vaisiais. Ant sienų pakabintos medinio rėmo nuotraukos, plakatai ar atviros lentynos kulinarinėms knygoms..

Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - apšvietimas ir dekoras Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - apšvietimas ir dekoras Skandinaviško stiliaus virtuvės dizainas - apšvietimas ir dekoras

Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas – nuotr

Skandinaviškas stilius yra apdovanotas laisve ir grynumu, santūrumu ir tuo pačiu neprilygstamu komfortu. Tai puikiai tinka tiek mažam interjerui, tiek erdvioms virtuvėms-valgomiesiems, kaip siūlome pamatyti mūsų galerijoje esančių nuotraukų pavyzdžiuose. Čia yra daug sėkmingų projektų, kurie sužavės net išrankiausią estetą. Laimingas žiūrėjimas!

Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr Skandinaviško stiliaus virtuvės interjero dizainas - nuotr

Vaizdo įrašas: Skandinaviško stiliaus virtuvė 2019 m