Virtuvės dizainas Chruščiovoje: 80 interjero idėjų (nuotrauka)

Virtuvės dizainas Chruščiovoje: 80 interjero idėjų (nuotrauka)

Kaip žinote, Chruščiovo apartamentuose yra keletas nepatogiausių išplanavimų su mažais kambariais. Dėl tam tikrų priežasčių virtuvės ypač nepatiko tuometiniams architektams, kurie jiems paskyrė mažą plotą, neviršijantį 6 kvadratinių metrų, o jei turite tokį kambarį, turėsite daug prakaituoti, kad jis būtų toks erdvus ir funkcionalus galima. Šiuolaikiniai dizaineriai žino daugybę būdų, kurie padės teisingai suplanuoti erdvę, sumontuoti reikiamus baldus ir sukurti patogią atmosferą. Mes pasidalinsime visais šiais triukais su jumis mūsų straipsnyje..

Kur pradėti remontuoti virtuvę Chruščiovoje??

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti pradedant virtuvės remontą Chruščiovoje, yra suplanuoti visus proceso etapus, nuspręsti dėl dizaino stiliaus ir spalvų schemos, pasirinkti apdailos medžiagas visiems paviršiams ir baldams. Pirmiausia verta apsvarstyti galimybę padidinti plotą pertvarkant. Šiais laikais daugelis žmonių yra linkę sujungti virtuves su kaimyniniais kambariais, išardydami sieną. Ir toks žingsnis visiškai pateisina save, nes tai leidžia gauti erdvesnę virtuvę-svetainę, kurioje galite iškirpti erdvę visavertei valgomojo erdvei organizuoti. Bet tai įmanoma, jei siena tarp virtuvės ir kambario nėra laikanti, kitaip jos išmontavimas draudžiamas..

Taip pat galite pabandyti gauti leidimą daliniam griovimui – šioje versijoje sienos pertvara, kaip taisyklė, yra iš dalies nugriauta, paprastai jos viršutinė dalis, o šoninė ir apatinė – baro stalui ar valgomojo grupei. Pertvarkymas gali būti atliekamas kita kryptimi, pavyzdžiui, sujungti vonios kambarį su tualetu ir perkelti sieną, esančią šalia virtuvės, link vonios kambario. Žinoma, nuo to didelio atstumo neįgausite, tačiau net 1-2 kv.m. vaidina svarbų vaidmenį šiuo atveju, leidžiant jums, pavyzdžiui, pastatyti valgomojo zoną. Gera technika būtų virš stalo įrengti veidrodinį paviršių, kuris atspindėtų priešingą langą ir vizualiai padidintų erdvę..

Jei galimybė dėl pertvarkymo dėl kokių nors priežasčių neįtraukta, mes elgsimės iš to, ką turime: piešiame ant popieriaus būtinų zonų išdėstymo planą. Svarbu nedelsiant nuspręsti, kuriam iš jų teikti pirmenybę. Jei šeima yra didelė ir įprasta daug gaminti, virtuvės komplektas su darbo zona turėtų būti baigtas, o tuo atveju, kai gyvena vienas ar du žmonės, kurie mėgsta priimti svečius, turėtumėte pasirūpinti valgomojo komplekso įrengimu . Nusprendę, kur ir kokie baldai stovės, pasirenkame ir apskaičiuojame apdailos medžiagų kiekį. Žemiau pateiksime daug naudingų patarimų, kaip išsirinkti viską, ko reikia renovacijai..

Virtuvės dizainas Chruščiovoje - nuo ko pradėti renovaciją Virtuvės dizainas Chruščiovoje - nuo ko pradėti renovaciją Virtuvės dizainas Chruščiovoje - nuo ko pradėti renovaciją

Interjero spalvos ir stiliai

Mažai Chruščiovo virtuvei pageidautina šviesi paletė, kuri suteikia kambariui lengvumo ir oro atmosferą. Šis dizainas būdingas tokiems šiuolaikiniams stiliams kaip minimalizmas, aukštųjų technologijų, skandinaviškos krypties ir, žinoma, klasikinis. Tai nereiškia, kad virtuvė turėtų būti apsirengusi sniego baltumo spalvų schema – taigi ji atrodys visiškai apleista ir primins ligoninės kambarį, o ne jaukią židinį. Papuošimui ar baldų komplektui galite pasirinkti šviesias pastelines spalvas. Pavyzdžiui, virtuvė, pagaminta minimalistine kryptimi, puikiai sujungs baltos ir pilkos spalvos paletes, o įvedus smėlį ar rudą spalvą galima padaryti pereinamąjį akcentą. Tokia virtuvė visada išsiskiria linijų sunkumu ir dekoratyvinių elementų nebuvimu – viskas yra labai paprasta ir skoninga..

Aukštųjų technologijų virtuvė puikiai atrodys net monochromatiniu dizainu, nes čia pagrindinę idėją pabrėžia šiuolaikinės technologijos, metalinės interjero detalės, taip pat originalios lempos, kurios atrodys gana naudingos baltame fone..

Šviesūs mediniai klasikinio stiliaus baldai puikiai žais grietinėlės sienų fone, ypač jei tai tapetai su nedideliu raštu. Krypties prabangą ir eleganciją patvirtins tvarkingos raižytos laisvų rankų įrangos detalės, paauksavimas arba bronza jungiamosiose detalėse..

Jei nebijote ryškių akcentų, kontrastingų spalvų blizgių paviršių blizgesio, galite rizikuoti papuošti nedidelę Art Nouveau stiliaus virtuvę. Čia yra daug metalinių ir plastikinių baldų, dažnai išlenktų, asimetriškų formų..

Nedidelė virtuvė Chruščiovo pastate su blizgiais fasadais gali būti dekoruota raudonais, geltonais, žaliais, mėlynais tonais, pakaitomis su šviesiomis plokštumomis. Dabar aktualios spalvų kombinacijos: smėlio -rudos, juodos ir baltos spalvos, kai apatinės pakopos dizaine dažniausiai būna tamsus atspalvis, o viršutinėje – šviesus. Toks pakopinis perėjimas nuo tamsių grindų prie šviesių lubų padeda vizualiai išplėsti nedidelį plotą..

Chruščiovo virtuvės dizainas - interjero spalvos ir stiliai Chruščiovo virtuvės dizainas - interjero spalvos ir stiliai Chruščiovo virtuvės dizainas - interjero spalvos ir stiliai

Dekoravimo medžiagos

Bet kurio kambario remontas prasideda nuo paviršiaus apdailos. Atsižvelgiant į tai, kad mes kalbame apie virtuvę, kurioje vyrauja jos individualus mikroklimatas, reikia ypač atidžiai pasirinkti medžiagas – juk remontas atliekamas ilgiau nei vienerius metus, sienos, grindys ir lubos turėtų išlaikyti savo originalumą patrauklumą ilgą laiką.

Grindys

Virtuvės grindims Chruščiovoje geriau teikti pirmenybę plytelėms, nes jos yra patvarios, patikimos ir labai atsparios ekstremalioms drėgmės ir temperatūros sąlygoms. Laminuotos grindys taip pat yra modernus variantas, tačiau atsižvelgiant į tai, kad mažoje patalpoje nuolat kaupsis drėgmė, ji truks ne taip ilgai. Arba galite kloti linoleumą. Pastaruoju metu jis nebuvo labai paklausus, nes jis laikomas pasenusiu apdailos tipu, tačiau virtuvėje linoleumas gali būti pelningas sprendimas, be to, šiuolaikiniai modeliai turi gana patrauklią išvaizdą..

Virtuvės dizainas Chruščiovoje - Grindų apdaila Virtuvės dizainas Chruščiovoje - Grindų apdaila

Sienos

Virtuvėje yra daug daugiau sienų dekoravimo galimybių, ir kiekvienas iš jų turi savo privalumų. Tapyba laikoma garsiausia nuo sovietinių laikų, tik virtuvės nebėra tapomos kaip anksčiau, sieną horizontaliai padalijant į dvi spalvas (viršutinė – balta, o apatinė – mėlyna, žalia ir kt.). Dizaineriai sugalvojo daugybę variantų, kaip dažyti nedidelį kambarį, kad jis atrodytų gražiai ir stilingai. Ir didžiulis dažų asortimentas leidžia jums pasirinkti patvariausią kompoziciją, kuri nebijos specifinių virtuvės sąlygų..

Taip pat verta paminėti keramines sienų plyteles. Pagal savo technines charakteristikas jis kelis kartus pranašesnis už kitų tipų apdailą. Neįprasta šiandieninio interjero visiškai apvilkti plytelėmis – paprastai jie puošia darbo zonos sienas. Mažai virtuvei pageidautina pasirinkti mažas plyteles, kurios suteikia daugiau laisvės erdvei, arba linksmą mozaiką.

Dekoratyvinio tinko naudojimas suteikia milžiniškas galimybes pasirinkti spalvas ir tekstūras. Jis gerai plauna, nėra dulkių ir tarnauja ilgai. Jei savo darbe pasitelksite tikrus profesionalus, galite gauti unikalų sienų dizainą, kuris sukelia tikrą susižavėjimą, tačiau tokio malonumo kaina nebus maža..

PVC plokštes galite surinkti patys. Jų pliusas yra tas, kad jūs neprivalote puikiai išlyginti sienų – medžiaga paslėps visus trūkumus. Jie nėra brangūs, tačiau atrodo labai patraukliai..

Tapetai turėtų būti pasirinkti tik skalbti. Net jei ketinate juos klijuoti ant sienos toli nuo darbo zonos, suspaustoje erdvėje, užteršimas kažkaip pateks į sienas. Tapetų pagalba galite ne tik sukurti gražų dizainą, bet ir pakoreguoti erdvę. Pavyzdžiui, įklijuodami tapetus horizontalioje juostoje, jūs vizualiai išplėsite erdvę, o vertikalios juostelės „pakels“ lubas. Tai, ko tikrai turėtumėte vengti, yra dideli brėžiniai. Jei paprasti tapetai jums netinka, galite įsigyti drobes su nedideliu nepastebimu atspaudu, kad neperkrautumėte mažos vietos..

Virtuvės dizainas Chruščiovoje - Sienų apdaila Virtuvės dizainas Chruščiovoje - Sienų apdaila

Lubos

Geriausias variantas nedidelei virtuvei Chruščiovoje būtų lubų paviršių papuošti blizgia ištempta drobė. Jo blizgus paviršius yra atspindintis, kad būtų ypač erdvus efektas. Patalynę lengva valyti ir ji puikiai atlaiko visus virtuvės procesų sunkumus. Medžiagą geriau pasirinkti šviesioje paletėje – baltą, kreminę, kuri „nuplaus“ sąnarių su sienomis ribas.

Galite padengti lubas dažais arba tinku, tačiau verta manyti, kad jas reikės išlyginti aukštos kokybės, o tai užtruks daug laiko ir pastangų.

Gipso kartono pakabinamos konstrukcijos yra populiarus šiuolaikinio dizaino variantas. Tačiau mažai virtuvei turite pasirinkti lengviausią variantą. Pavyzdžiui, tokiu būdu galite suprojektuoti tik perimetrą ir paleisti kontūro paslėptą apšvietimą, kuris išlygins konstrukcijos pavogtų dešimties centimetrų trūkumą. Šiuo atveju gipso kartono plokštėse sumontuota taškinio apšvietimo sistema..

Virtuvės dizainas Chruščiovoje - lubų apdaila Virtuvės dizainas Chruščiovoje - lubų apdaila

Baldai virtuvei Chruščiovoje

Baldai turėtų būti parenkami atsižvelgiant į šeimos poreikius. Kadangi virtuvė nedidelė, reikia gerai pagalvoti, ko čia iš tikrųjų reikia ir ko galima atsisakyti. Galite sumontuoti nedidelį linijinį komplektą išilgai tolimos sienos arba didesnį, kampinį, kuriame bus daugiau spintelių ir stalčių virtuvės reikmenims laikyti. Šaldytuvas, kaip taisyklė, yra sumontuotas prie lango, o palangė gali būti naudojama darbo zonai išplėsti arba iš jos padaryti valgomojo stalą. Atkreipkite dėmesį į baldų transformavimą, kuris bus geriausias pasirinkimas mažytei virtuvei – tai gali būti sulankstomas valgomojo stalas ir kėdės, komplekte įmontuoti ištraukiami stalviršiai..

Virtuvės dizainas Chruščiovoje - Baldai Virtuvės dizainas Chruščiovoje - Baldai Virtuvės dizainas Chruščiovoje - Baldai

Apšvietimas ir dekoras

Chruščiovo virtuvė turėtų būti gerai apšviesta, tačiau geriau atsisakyti didelių šviestuvų ir žemų lubų lempų. Geriausia naudoti taškinio apšvietimo sistemą, pastatant lemputes aplink kambario perimetrą, ir papildomai apšviesti vietą virš stalviršio. Kai kuriuose šiuolaikiniuose virtuvės komplektuose yra įmontuoti jutikliai, kurie reaguoja atidarius duris – tada automatiškai įsijungia slaptas apšvietimas.

Prisotintas dekoras čia nėra laukiamas, nes ryškių spalvų „pūtimas“ užgriozdins erdvę. Pagrindinis apdaila gali būti darbo zonos sienų apdaila. Čia galite dėti plyteles su smulkiais ornamentais, raštais, pavyzdžiui, kratinio stiliumi, sumontuoti plastikines plokštes, imituojančias dabar populiarų mūrijimą. Puikus pasirinkimas būtų odos paviršių suprojektuoti ryškiu tūriniu raštu arba veidrodiniu paviršiumi – tai suteiks tam tikrą gylį darbo sričiai, padidindamas jos tūrį. Dekoras gali būti tekstilė ant langų, mažos nuotraukos, plokštės, grakštūs vinilo lipdukai..

Virtuvės dizainas Chruščiovoje - Apšvietimas ir dekoras Virtuvės dizainas Chruščiovoje - Apšvietimas ir dekoras Virtuvės dizainas Chruščiovoje - Apšvietimas ir dekoras

Virtuvės dizainas Chruščiovoje – nuotrauka

Tikimės, kad mūsų straipsnis padėjo jums išsiaiškinti, koks gali būti Chruščiovo virtuvės dizainas. O dabar, norėdami paremti visa tai, kas išdėstyta aukščiau, siūlome apsilankyti mūsų galerijoje, kurioje bandėme surinkti geriausias gatavo interjero nuotraukas. Laimingas žiūrėjimas!

Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka Chruščiovo virtuvės interjero dizainas - nuotrauka