Dekoruodami nedidelę virtuvę, pirmenybę teikite natūralioms medžiagoms

Dekoruodami nedidelę virtuvę, pirmenybę teikite natūralioms medžiagoms

Bet kurią erdvę galima organizuoti patogiai ir apgalvotai, tai ypač svarbu kalbant apie virtuvę. Ir jei turite tik šešis kvadratinius metrus, tai nėra lengviausia užduotis, bet gana įmanoma. Be to, tokiomis sąlygomis bus patogu gaminti maistą, nes viskas visada yra po ranka tiesiogine prasme.

Stilingas virtuvės interjeras, kurio plotas 6 kv. metrų

Stilingas virtuvės interjeras, kurio plotas 6 kv. metrų

Kuriant tokią kompaktišką erdvę, svarbu maksimaliai ją išnaudoti. Ir tai taikoma viskam – sienoms, grindims, angoms, jei tokių yra. Tai yra, kiekvienas kvadratinis centimetras turėtų dirbti šeimininkės labui..

Pastaba! Norėdami, kad sumanymas būtų įgyvendintas, turėtumėte atidžiai pasirinkti baldus. Geriausia tai padaryti pagal užsakymą – tokiu atveju viskas, ko reikia, tilps mažoje virtuvės aikštėje, ir dar daugiau..

Stilingas baltas interjeras gerai atrodo su natūralia mediena

Stilingas baltas interjeras gerai atrodo su natūralia mediena

Atidarykite lentynas, o ne kabinkite virtuvės spinteles

Atidarykite lentynas, o ne kabinkite virtuvės spinteles

Nepriklausomai nuo dydžio, jums reikia:

 1. Šaldytuvas ir šaldiklis – jie gali būti bendrame modulyje arba atskirai.
 2. Dujinė viryklė / kaitlentė taip pat yra būtini elementai. Vieno ar kito varianto ir dydžio pasirinkimas priklauso nuo maisto gaminimo poreikio ir finansinių išteklių. Tikėtina, kad nedidelei šeimai užteks dviejų degiklių, be orkaitės..
 3. Gaubtas – jo plotis yra toks pat kaip ir kaitlentės ir yra tiesiai virš jo. Yra teleskopinių modelių, kurie yra gana patogūs tik nedidelėje erdvėje..
 4. Kriauklė – bent vieniša.
 5. Darbinis paviršius – jis turi būti ne mažesnis kaip 60 cm ilgio.
 6. Drenažas.
 7. Sieninės ir grindų spintelės maistui ir patiekalams laikyti.

Klasika privataus namo interjere

Klasika privataus namo interjere

Neprivalomi, bet galimi daiktai net už 6 kv. m: orkaitė, indaplovė, mikrobangų krosnelė, multivarkas.

Svarbu! Jei erdvė yra tokia ribota, neracionalu įdiegti kitus įrenginius, kenkiant pagrindiniams. Galite įdėti skrudintuvus, vaflių virimo aparatus ir kitą įrangą, kai jiems yra vietos..

Spalvų schema virtuvės dizainui 6 kv. m

Kambarys nedidelis, todėl iš karto galite pamiršti tamsias spalvas – mes jų nenaudojame. Tai taip pat taikoma grindims, baldų komplektų fasadams, tekstilės gaminiams, sienų apdailai. Jei nepaisysite šios rekomendacijos, galite atsidurti nepatogioje aplinkoje ir kambarys „sutraiškys“.

Patarimas! Šviesos spalvų schema padės išplėsti erdvę. Ypač svarbūs ne aiškūs, bet neryškūs vaizdai ant sienų, baldų fasadų. Tai sukurs erdvės iliuziją, kuri tokiomis sąlygomis yra labai svarbi. Puikus pasirinkimas – tapetai su neryškiais kontūrais.

Nenaudokite ryškių kontrastų, jie taip pat sumažins erdvę. Šiuo atveju spalvų schema yra tinkama be aštrių lašų..

Maža virtuvė 6 metrai: išdėstymo galimybės

Šis ar tas sprendimas išdėstyme priklauso nuo sienų ilgio ir jūsų pageidavimų santykio. Parinktys yra šios:

 1. „Linear“ yra puikus pasirinkimas ilgoms virtuvėms. Visi reikalingi atributai išdėstyti išilgai vienos eilutės.
 2. L formos – nedidelis virtuvės komplektas yra šalia dviejų gretimų sienų. Baldai gali būti viso ilgio arba tik iš dalies. Antruoju atveju galima naudoti šoną su durų anga.
 3. U formos – šiuo atveju virtuvės komplektas užima 3 sienas. Tai nėra geriausias pasirinkimas, nes praėjimas tarp baldų elementų bus per mažas, o tai sukels sunkumų gaminant maistą..

Stačiakampio kambario išdėstymo galimybės

Stačiakampio kambario išdėstymo galimybės

Nepriklausomai nuo pasirinkto išdėstymo, reikia prisiminti, kad virtuvėje turėtų būti pagrindiniai taškai su išdėstymu tam tikra tvarka. Patogiausia tai išdėstyti taip: šaldytuvas – kriauklė – viryklė. Šiuo atveju nesunku gauti maisto – nusiplauti – virti. Nustatant buitinių prietaisų vietą, reikia turėti omenyje, kad atstumas iki sienų ar spintelių turi būti ne mažesnis kaip 5 cm.

Rytų stilius su mozaikine prijuoste

Rytų stilius su mozaikine prijuoste

Integruoti prietaisai minimalistiniame interjere

Integruoti prietaisai minimalistiniame interjere

Patarimas! Prieš patvirtinant išdėstymą, reikėtų išsiaiškinti, ar toks techniniu požiūriu būtinų dalykų išdėstymas yra įmanomas, tai yra, ar bus galima atnešti visas komunikacijas.

Konkretūs virtuvės išdėstymo variantai 5, 6 – 8 kv.

Virtuvė yra tik 6 kv. m gyvenamosiose patalpose randamas gana dažnai, o pagrindinių elementų išdėstymas joje yra gana tipiškas:

Dešinysis vidinis kampas

Šis tipas yra labiausiai paplitęs. Dėl to, kad vidinis kampas yra laisvas, galima išimti baldus ir prietaisus iš trumposios pusės ir pritaikyti juos kaip darbinį paviršių.

Patarimas! Laisvų rankų įrangos kampą, esantį šalia durų, galima suapvalinti – taip išvengsite sunkumų įeinant į kambarį.

Ilgojoje pusėje galite įdiegti:

 • Šaldytuvas.
 • Kaitlentė.
 • Orkaitė.
 • Kriauklė – ji vis dar gali būti pertvarkyta trumpoje pusėje, tačiau tai nebus labai patogu šeimininkei virimo proceso metu.

Spinteles patogu kabinti ant priešingos sienos.

16

Kriauklė kampe

Čia reikalingos lygios, suapvalintos linijos. Kriauklė puikiai atrodys nuožulniame stalviršyje. Tokio išdėstymo galimybė reali tik tada, jei sutrumpinta trumpoji pusė. Bus vietos šaldytuvui / viryklei / nedideliam darbiniam paviršiui.

Virtuvės kampe yra dviguba kriauklė

Virtuvės kampe yra dviguba kriauklė

Paplūdimio stilius kaimo namui

Paplūdimio stilius kaimo namui

Patarimas! Tokiai virtuvei turėtumėte užsisakyti spindulio duris, kurių naudojimas palengvins prieigą prie kriauklės..

Kampas (be šaldytuvo)

Šaldytuvas užima gana daug vietos kambaryje, ir visiškai įmanoma jį išnešti į koridorių – tokiu atveju bus atlaisvinta naudinga erdvė pakabinamoms spintelėms. Šis sprendimas leidžia „žaisti“ su laisvų rankų įrangos paketu ir padaryti jį praktiškesnį..

Jauki virtuvė su skandinavišku interjeru

Jauki virtuvė su skandinavišku interjeru

Virtuvės komplekto pasirinkimas mažai virtuvei

Parduotuvėje greičiausiai negalėsite pasirinkti tinkamų laisvų rankų įrangos. Užsisakydami individualią gamybą būtinai paskambinkite įmonės, gaminančios baldus, matuotojams. Čia svarbu tikslumas ir proporcijos. Laisvų rankų įrangos fasadas, kaip ir sienos, turėtų būti lengvas, nesiskiriantis nuo apdailos.

Tokioje kompaktiškoje virtuvėje suapvalinti kampai ir nuožulnumas atrodo naudingi. Verta atkreipti dėmesį į jungiamąsias detales. Greičiausiai teks atsisakyti standartinių atveriamų spintelių durų – stumdomos durys čia yra optimalesnės..

Pastaba! Patogus ir praktiškas sprendimas yra sulankstomų baldų naudojimas. Konvertuojami stalai, kurie slysta į stalviršį. Kėdės, kurios atsitraukia į sieną arba už jos ir kiti panašūs variantai.

Šaldytuvas ir kiti prietaisai mažoje virtuvėje

Daug klausimų kelia didelių įrenginių, tokių kaip šaldytuvas ar dujinis vandens šildytuvas, vieta. Yra variantų, tačiau turėtumėte atidžiai apsvarstyti tą ar tą pasirinkimą, kad vėliau to nepadarytumėte.

Patogus sprendimas: šaldytuvas yra nišoje

Patogus sprendimas: šaldytuvas yra nišoje

Kompaktiškas, bet tuo pat metu patogus mažos virtuvės išdėstymas

Kompaktiškas, bet tuo pat metu patogus mažos virtuvės išdėstymas

Verta pradėti nuo šaldytuvo. Žinoma, to reikia, tačiau visiškai įmanoma jį išnešti iš virtuvės į koridorių ar koridorių, tačiau šis sprendimas nebus labai praktiškas. Renkantis modelį geriau būti atsargesniam. Parduodama daug siaurų ir aukštų, kurios užims nedidelį plotą. Jei pavyko rasti sėkmingą variantą, patogiausia prietaisą pastatyti šalia pjovimo stalo ar kriauklės..

Pastaba! Šaldytuvas gali tapti funkcionalesnis, prie jo metalinio paviršiaus pritvirtinus kabliukus su magnetais. Ant jų patogu kabinti puodus, rankšluosčius, lengvus indus ir kitas smulkmenas..

Kalbant apie dujinį vandens šildytuvą, jis dažnai pakabinamas virtuvėje, nes yra prieiga prie bendros vėdinimo sistemos. Šį iš pažiūros svetimą objektą sunku pritaikyti, bet taip nėra. Stulpelį galima sėkmingai užmaskuoti:

 1. Įdiekite kampe, kur jis mažiausiai pastebimas.
 2. Paslėpkite už vienos iš sieninių spintelių fasado.

Netradicinis valgomojo stalas su kėdėmis

Netradicinis valgomojo stalas su kėdėmis

Naudingi dizaino patarimai

Kadangi erdvė yra ribota, ji turi būti naudojama kuo efektyviau. Kai kurie patarimai padės tai padaryti:

 • Galite pabandyti padidinti virtuvę naudodami koridorių arba sujungti ją su kambariu..
 • Kaip valgomojo zonos stalą geriau naudoti sulankstomus modelius..
 • Vietoje palangės sumontuokite stalviršį – tai padės atlaisvinti vietos baldams po siena. Tai bus ir darbinis paviršius, ir valgomasis stalas tuo pačiu metu..

Esant mažiems matmenims, kiekvienos detalės funkcionalumas yra svarbus.

Esant mažiems matmenims, kiekvienos detalės funkcionalumas yra svarbus.

Dideli langai suteikia daug šviesos

Dideli langai suteikia daug šviesos

 • Užsisakydami laisvų rankų įrangą, turėtumėte paprašyti, kad spintelių gylis būtų ne standartinis 60 cm, o 40 – tai atlaisvins labai reikalingą vietą.
 • Priekines kambario duris galima nuimti arba padaryti taip, kad jos atsidarytų į išorę. Kitas variantas – stumdoma sistema.
 • Turėtumėte pasirinkti 55 cm pločio mažo dydžio prietaisus. Pavyzdžiui, mikrobangų krosnelę ar sieninę spintelę galima pritvirtinti ant laikiklių virš šaldytuvo, nes tokie modeliai dažnai yra žemi.

U formos išdėstymas yra puikus pasirinkimas mažai virtuvei

U formos išdėstymas yra puikus pasirinkimas mažai virtuvei

 • Geriau užsisakyti sienines spinteles, kurių aukštis iki lubų. Viršutinėse lentynose galite sudėti tai, ko nenaudojate kiekvieną dieną, bet tai, ko jums reikia virtuvėje.
 • Prijuostė geriau pagaminta iš mažos mozaikos.
 • Apšvietimo, nepaisant kuklių kambario matmenų, turėtų būti daug – tai taip pat vizualiai išplės erdvę.

Stiliaus pasirinkimas mažai virtuvei

Šio ar kito stiliaus pasirinkimas priklauso nuo kambario savybių. Šiuo atveju jis yra mažas, o tai reiškia, kad stilius turėtų būti toks, kad šie kuklūs dydžiai dar labiau nesumažėtų. Galimi variantai:

 1. Provansas – šviesios spalvos, švelnumas ir lengvumas. Tai yra būtent tai, ko jums reikia.
 2. Loftas – paprastumas ir pretenzingų detalių trūkumas. Taip pat tinka, nes kambarys nebus perkrautas.
 3. Šviesių spalvų klasika yra aktuali bet kuriuo metu ir bet kur.
 4. Minimalizmas – balta ir pilka – yra puikus pasirinkimas. Tik svarbu nepersistengti su baltumu, kad nepaverstų kambario steriliu ligoninės skyriumi..

Patarimas! Virtuvėje, kurioje yra nedidelis plotas, visiškai įmanoma sukurti teisingą ir harmoningą dizainą, tačiau jūs turite pabandyti tai padaryti. Ir svarbų vaidmenį čia vaidina apgalvotumas ir maksimalus visos erdvės ploto panaudojimas..

17