Vonios kambario dizainas 6 kv.m. (85 vaizdai)

Vonios kambarys yra mažas, bet daugiafunkcinis. Čia reikia vienu metu išdėstyti kelias zonas ir palikti laisvo judėjimo erdvę. 6 kvadratinių metrų plotas leidžia jums sukurti dizainą, kuris taps patogus visiems šeimos nariams ir suteiks vonios kambariui reikiamą funkcionalumą. Šiandienos straipsnyje apžvelgsime įvairius mažo vonios kambario dizaino būdus, taip pat pateiksime paruoštų dizaino sprendimų nuotraukų galeriją..

Vonios kambario išdėstymas 6 kv.

Vonios kambarys, kurio plotas 6 kv.m. turi savo ypatybes ir privalumus. Visų pirma, verta paminėti, kad tai yra gana didelė erdvė, kurioje galite sumontuoti reikiamą santechniką ir baldus. Jei nuspręsite sujungti vonios kambarį su tualetu arba išplėsti jo plotą koridoriumi, tai taps papildomu pliusu, kuris leis jums sutvarkyti kelias funkcines zonas. Tokios kvadratūros ypatumas yra tas, kad mes susiduriame su stačiakampiu kambariu, kuriame galite sėkmingai pastatyti saugojimo sistemas, teritoriją vandens procedūroms priimti, praustuvę su spintele ir kt..

Interjero elementų vieta daugiausia priklauso nuo to, kur yra įėjimas. Durys gali būti prieš ilgą sieną. Jei jis yra centre, būtinos zonos bus išdėstytos šoniniuose galuose, o jei jis bus prispaustas arčiau gretimos sienos, situacija bus L formos. Kambariuose, kuriuose įėjimas yra mažos sienos plokštumoje, vandentiekis bus pastatytas priešais, o palei praėjimą galite sumontuoti naktinius staliukus, lentynas, didelius veidrodžius, kurie vizualiai išplečia kambarį.

Stačiakampiame 6 kvadratinių metrų vonios kambaryje zonavimas gali būti atliekamas naudojant šviesias stiklo pertvaras, naudojant įvairias apdailos medžiagas, o po vonios kambariu galima pastatyti nedidelį podiumo laiptelį. Apibrėžiant tam tikrą teritoriją (dažniau – šriftą), svarbus vaidmuo skiriamas lubų paviršiui – laiptuota konstrukcija, pagaminta iš gipso kartono, gali išryškinti zoną ir sukurti unikalią aplinką.

Remonto etape atkreipkite dėmesį į ryšių būklę, galbūt dabar geriau pradėti keisti vandens vamzdžius ir elektros laidus.

Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Išdėstymas Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Išdėstymas

Spalvų sprendimai

Spalvų paletės pasirinkimas yra svarbus momentas kuriant dizainą, nes nuo to priklausys patogi žmogaus būsena atliekant vandens procedūras. Vidutinio dydžio vonios kambaryje galite naudoti bet kokias spalvas, tačiau, norėdami tamsių, turėtumėte pasirūpinti ryškiu apšvietimu, kad vonios kambarys neatrodytų niūrus.

Balta paletė simbolizuoja tyrumą, išplečia erdvės ribas, tačiau tuo pat metu tokia sniego baltumo monotonija gali pavargti ir net išgąsdinti, primenanti ligoninės sienų išvaizdą. Todėl reikia pagalvoti, kokią spalvą priimti kaip savo sąjungininkus. Balta yra draugiškas tonas, kurį galima derinti su bet kokia spalva. Jis puikiai paryškina šaltus atspalvius ir atskiedžia per šiltus, todėl harmoningai atlieka bet kokius variantus. Sąjungininkų reikia ieškoti priklausomai nuo interjero stiliaus: klasikai galite pasirinkti smėlio atspalvį, skandinaviškam stiliui – pilką, o jūriniame interjere net sodri mėlyna arba žalia paletė žais šviesiomis spalvomis.

Tokios spalvos kaip geltona ir oranžinė visada pasižymi linksmumu ir nerūpestingumu, tačiau jų perpildymas ilgainiui gali pavargti. Geriau juos retkarčiais įtraukti į savo dizainą..

Vonios kambarys juodais drabužiais atrodo ypač garbingas. Sutikite, ne kiekvienas turės drąsos pasirinkti tokį dizainą, tačiau žemiau pateikti nuotraukų pavyzdžiai demonstruoja lakoniškumo ir grakštumo sąjungą, kuria juoda paletė užpildo vonios kambarį. Svarbus dalykas yra ryškus apšvietimas, sniego baltos santechnikos ir visur esančių veidrodinių paviršių buvimas.

Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Spalvų sprendimai Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Spalvų sprendimai Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Spalvų sprendimai

Apdaila ir medžiagos

Prieš kelis dešimtmečius dažai ir plytelės buvo pagrindinės vonios apdailos medžiagos, todėl vartotojui beliko tik pasirinkti jam patinkančią spalvą, tekstūrą, raštą. Šiandien viskas kitaip – rinka tiesiog perpildyta įvairiomis medžiagomis vidaus apdailai, o tai labai apsunkina užduotį. Supaprastinti pasirinkimą padės tai, kad ne kiekviena apdailos medžiaga tinka vonios kambario sąlygoms, kai kaupiasi drėgmė, garai, dažnai keičiasi oro temperatūra.

Grindys

Vonios grindims 6 kv.m. galite pasirinkti keramines plyteles, kurios atitinka visus būtinus reikalavimus ir yra pateikiamos pačių įvairiausių spalvų ir raštų. Įstrižai išdėstydami paprastas plyteles, vizualiai padarysite erdvesnį grindų paviršių..

Vonios kambariui tinka ir drėgmei atsparus laminatas arba linoleumas, tačiau jei kyla susirūpinimas dėl jų buvimo drėgnoje aplinkoje ilgaamžiškumo, medžiagas galima derinti – į dušo ar vonios zoną įdėkite plyteles, o po to laminatą, lygiagrečiai žymėdami zonas. Savaime išsilyginančios grindys įgijo didelį populiarumą, ypač su 3D vaizdais, sukuriančiais didžiulį efektą..

Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Grindų apdaila Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Grindų apdaila

Sienos

Vonios sienų apdailai plytelės ir mozaikos modeliai vis dar aktualūs. Čia galite eksperimentuoti koreguodami erdvę, pavyzdžiui, išdėstydami vertikalias linijas, kurios „pakelia“ sienų aukštį, arba horizontalias, kurios išplečia erdvę. Be to, sienos yra padengtos PVC plokštėmis, kurios turi daug spalvų, įskaitant natūralių medžiagų imitaciją. Sienos gali būti dažytos arba dekoruotos dekoratyviniu tinku, dirbtiniu akmeniu, tačiau tokie apdailos darbai pareikalaus daugiau laiko ir kantrybės. Medžiagas galima derinti gana gerai, o tai iš tikrųjų dažnai daroma, suskaidant situaciją į zonas.

Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Sienų apdaila Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Sienų apdaila

Lubos

Yra keletas vonios lubų variantų – dažymas, gipso kartono konstrukcijų dekoravimas arba ištemptos drobės. Pirmuoju atveju reikės kruopščiai išlyginti paviršių, o tai kelia daug problemų. Gipso plokštės ir įtempiamos lubos leidžia apsieiti be išlyginimo.

Be to, su jų pagalba galite paslėpti ryšius, sutvarkyti įmontuotas lempas ir zonuoti erdvę. Matinių ar blizgių paviršių, taip pat spalvų pasirinkimas priklauso nuo bendros vonios kambario dizaino koncepcijos, pavyzdžiui, kaimiškam stiliui būdingos baltos matinės lubos, o šiuolaikinės ar aukštųjų technologijų pirmenybė teikiama blizgesiui.

Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Lubų apdaila Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Lubų apdaila

Vandentiekio ir vonios baldai 6 kv.

Įrengdami 6 kv.m. vonios kambarį, turite atsižvelgti į tai, kad nors toks plotas nėra mažiausias, jis vis tiek nėra pakankamai erdvus, kad užpildytų jį visokiais „nereikalingais“. Todėl būtina iš anksto pagalvoti, ko tiksliai reikia šeimai..

Dušo kabina užims mažiau vietos nei visavertis vonios kambarys, ypač jei jame nėra padėklo, bet jis yra ant nedidelio podiumo su nutekamuoju vandeniu. Jei visiškai nenorite atsisakyti malonumo maksimaliai atsipalaiduoti šiltuose šrifto vandenyse, ieškokite kampo ar apvalaus vonios kambario.

Siauros spintelės, kriauklės su pjedestaliais, stiklinės lentynos padės sutaupyti vietos ir tuo pačiu sudėti visus reikalingus priedus ir priedus. Įdomus dizainas gaunamas naudojant spalvotą santechniką, kuri turi būti parinkta taip, kad atitiktų interjero spalvą.

Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Santechnika ir baldai Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Santechnika ir baldai

Apšvietimas ir dekoras

Kadangi vonios kambarys yra šiek tiek pailgos formos, čia nepakaks vieno šviesos šaltinio. Būtina įrengti kelias lubų apšvietimo sistemas, kurios nukreiptų jų spindulius į visus kambario kampus. Taip pat galite organizuoti papildomą veidrodinį apšvietimą, dekoratyvinį lubų, grindų apšvietimą.

Vonios kambariuose dekoravimo vaidmenį dažnai atlieka pati apdaila, kurioje yra modelių, ornamentų, įdėklų iš vinilo paveikslų. Interjero puošmena gali tapti įvairi šviesi tekstilė (rankšluosčiai, kilimėliai, užuolaidos), taip pat žali vazonai ir teminiai aksesuarai..

Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Apšvietimas ir dekoras Vonios kambario dizainas 6 kv.m. - Apšvietimas ir dekoras

Interjero stiliai

Renkantis, kokiu stiliumi dekoruoti vonios kambarį, kurio plotas yra 6 kvadratiniai metrai, turite atsižvelgti tiek į asmenines namų ūkių nuostatas, tiek į gretimų kambarių dizaino ypatybes. Kiekviena kryptis pasižymi ypatingomis savybėmis, kurias turite pabandyti įgyvendinti mažame kambaryje..

Vonios kambarys 6 kv.m. minimalizmo stiliumi

Modernus stilius, išsiskiriantis savo lakoniškumu. Čia akivaizdus formų ir dekoravimo paprastumas ribojasi su praktiškumu ir pagarba. Nereikalingų spalvų ir dekoracijų nebuvimas sukuria tobulos tvarkos išvaizdą, todėl ši kryptis idealiai tinka mažoms erdvėms.

Vonios kambarys 6 kv.m. minimalizmo stiliumi - interjero dizainas

Vonios kambarys 6 kv.m. Provanso stiliumi

Prancūziško kaimo gyvenimo baldai toli gražu nėra minimalizmas ir suponuoja šilčiausio, patogiausio interjero sukūrimą. Tokiame interjere subtilus kreminis, mėlynas, alyvuogių atspalvių apdaila puikiai dera su pinti ir sendintais mediniais baldais. Mažas gėlių atspaudas, užuolaidos ir kilimai, elegantiškų laukinių gėlių puokštės sukurs ypatingą komfortą.

Vonios kambarys 6 kv.m. Provanso stilius - interjero dizainas

Vonios kambarys 6 kv.m. palėpės stilius

Kitas stilius, neturintis ypatingo originalumo. Vonios kambaryje, papuoštame industrializacija, negalima išsiversti be betono, plytų sienų (jų imitacija sukurta naudojant dirbtinį akmenį, PVC plokštes ar atitinkamos spalvos plyteles), daugelio metalinių elementų ir retro santechnikos.

Vonios kambarys 6 kv.m. palėpės stilius - interjero dizainas

Vonios kambarys 6 kv.m. ekologiniu stiliumi

Krypčiai būdingas maksimalus natūralių motyvų panaudojimas apdailos medžiagų, imituojančių akmenį, medieną, gėlių vaizdus, ​​gyvus vazonus, pavidalu. Pagrindinės dizaino spalvos yra smėlio, pilkos ir žalios spalvos atspalviai..

Vonios kambarys 6 kv.m. ekologiniu stiliumi - interjero dizainas

Vonios kambarys 6 kv.m. aukštųjų technologijų

Vonios kambario dizaino pasirinkimas 6 kv.m. šia jauna itin modernia kryptimi gausite daugiafunkcinį ir stilingą kambarį, kuriame iš pažiūros paprastumą iš tikrųjų sudaro brangiausios apdailos medžiagos ir santechnika. Čia griežtos geometrinės įmontuotos santechnikos formos derinamos su daugialypiu apšvietimu, blizgiais apdailos paviršiais, veidrodžiais ir stiklo pertvaromis..

Vonios kambarys 6 kv.m. aukštųjų technologijų stiliumi - interjero dizainas

Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. – Nuotrauka

Apžvalgos pabaigoje siūlome apsilankyti mūsų galerijoje, kurioje yra daug 6 kvadratinių metrų ploto vonios kambario dizaino nuotraukų ir pavyzdžių. Stebėkite ir įkvėpkite!

Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka Vonios kambario interjero dizainas 6 kv.m. - Nuotrauka