Viena iš įvairių akrilo vonios formų

Viena iš įvairių akrilo vonios formų

Ketaus, o paskui plienines vonias pakeitė akrilo vonios. Ne, pirmoji ir antroji veislės nesiskundžia populiarumo trūkumu ir dabar. Ir vis dėlto akrilas tvirtai įsiliejo į mūsų gyvenimą, o produktų iš jo pardavimas įgauna pagreitį – apžvalgos tai patvirtina. Mes nusprendėme surinkti visą informaciją ir išsamiai atsakyti į visus pirkėjų susirūpinimą keliančius klausimus dėl akrilo sanitarinėje technikoje. Kokie yra medžiagos privalumai ir trūkumai? Kaip pasirinkti geriausius šriftus? Ar sunku savo rankomis sumontuoti akrilo vonią? Su kuo galima susidurti renkantis, montuojant ir vėliau naudojant. Kokie dydžiai yra? Kaip plauti akrilo vonią? Jei atsiranda defektas, kaip jį pašalinti?

Prabangi akrilo vonia palėpės interjere

Prabangi akrilo vonia palėpės interjere

Elegantiška akrilo vonia su nuostabiu vaizdu į žalią sodą

Elegantiška akrilo vonia su nuostabiu vaizdu į žalią sodą

Vonia teisingai vadinama vonios „širdimi“.

Vonia teisingai vadinama vonios „širdimi“.

Kas yra akrilo vonia?

Akrilo vonia yra naujos formacijos sanitarinis mazgas. Jei ketaus ir plieno galima priskirti natūralioms medžiagoms (žaliavos yra natūralios, išgaunamos iš žemės žarnyno), tai akrilas yra sintetinis produktas.

Akrilas yra plastikas, tai yra, polimerinė medžiaga. Jis susmulkinamas į miltelius, o tada, pridedant kitų medžiagų, tirpalas paverčiamas į masę modeliavimui. Jei mes klasifikuojame akrilą chemijos požiūriu, tai ši medžiaga yra aukštos kokybės PPMA pagrindo metilmetakrilatas (polimetilmetakrilatas). Pagrindas yra akrilo ir metakrilo rūgštys. Prie šių rūgščių darinių pridedamos polimerinės kompozicijos ir gaunama norima medžiaga.

Dubenėlio forma, taip pat ir valties forma, organiškiausiai dera prie SPA aplinkos.

Dubenėlio forma, taip pat ir valties forma, organiškiausiai dera prie SPA aplinkos.

Akrilo prototipas pasirodė 1920 m. Tada mokslininkai sukūrė polimetilmetakrilatą, pavadintą dėl savo savybių organinio stiklo. Jie ieškojo medžiagos, kuri būtų patvari, bet kartu ir labai lengva. Kaip matote, jie vis tiek rado.

Pakeliui sužinojome, kad akrilas turi dar keletą savybių. Apibendrinkime juos:

 • aukščiau pateiktas lengvumas ir stiprumas
 • atsparumas dilimui ir mechaniniams pažeidimams
 • pažeistas vietas galima atkurti
 • higieniška: medžiaga atstumia bet kokias bakterijas, yra lengvai valoma, atlaiko kasdieniame gyvenime naudojamų rūgščių poveikį
 • medžiagai gali būti suteikta bet kokia spalva ir ši spalva išlieka labai ilgai, neišblukusi ir neišplaunama
 • jis yra plastikinis, todėl gaminant gaminius iš akrilo galite žaisti su formomis: kampinėmis, ovaliomis, daugiakampėmis
 • vonios dydžiai gali būti bet kokie: 170×70, 140×70, 120×100 ir kt..
 • nutildo garsus.

Patogi kampinė vonia populiaraus dydžio 150x150 cm

Patogi kampinė populiaraus dydžio 150 × 150 cm vonia. Nuotrauka: oficiali „Aquatica“ santechnikos grupės atstovybė Rusijoje – „Viva Lusso LLC“

Puikus vonios kambario dizainas

Puikus vonios kambario dizainas

Akrilo yra kosmetologijoje („akrilo nagai“), lengvojoje pramonėje (akrilo stovai, dėžutės), santechnikoje (vonios ir dušai) ir kitose srityse. Ir atsiliepimai apie jo naudojimą yra labiausiai pagirtini..

Akrilo vonių gamybos paslaptys

Akrilo vonių gamyba yra tarsi siuvimo studija, kai produktas išbandomas ant manekeno..

Iš pradžių akrilas yra skaidrus, tai yra bespalvis. Balta, mėlyna arba raudona spalva jam suteikiama gaminant vonias, į skystą medžiagą pridedant dažų, arba gatavas produktas dažomas keliais sluoksniais.

Skandinaviškas vonios kambario dizainas

Skandinaviškas vonios kambario dizainas

Nedidelė kubilas, kuris patiks tiems, kurie turi kompaktišką vonios kambarį, kurie taip pat simpatizuoja japonų kultūrai. Ją galima atpažinti kaip ofuro - tradicinę japonišką pirtį

Nedidelė kubilas, kuris patiks tiems, kurie turi kompaktišką vonios kambarį, kurie taip pat simpatizuoja japonų kultūrai. Ją galima atpažinti kaip ofuro – tradicinę japonišką pirtį

Pirma, paruošiamas junginys – akrilas yra skystos būklės. Jis pilamas į formas, kurių sluoksnis yra 5-10-15 mm. Garinėje orkaitėje aukštoje temperatūroje junginys virsta kietais sluoksniais. Kad atitiktų technologinį procesą orkaitėse, sukuriamas puikus sandarumas ir vakuumas.

Dubenėlių dydžiai parenkami. Dar šilti ir plastikiniai, taigi ir minkšti, akrilo lakštai apvyniojami aplink būsimos vonios ruošinį. Dubenėlio dugnas sustiprintas daugybe sudėtinių stiklo pluošto ir epoksidinių sluoksnių. Kompozito sluoksniai yra tarpusavyje sutvirtinti metaline tinkleliu. Kuo sudėtingesni ir sutvirtinantys sluoksniai, tuo stipresnė ir geresnė vonia..

Ne visiškai atvėsęs akrilas sureguliuojamas išilgai ruošinio – padarytos skylės drenažui, rankenoms ir kitiems prietaisams, kraštai išlydyti. Kai vonia šalta, ji šlifuojama.

Dėl gamybos ypatumų akrilo vonios yra įvairių formų ir dydžių.

Dėl gamybos ypatumų akrilo vonios yra įvairių formų ir dydžių.

Populiaraus dydžio 150x70 kampinė vonia dešinėje

Populiaraus dydžio dešinioji kampinė vonia 150 × 70 Nuotrauka: oficiali „Aquatica“ santechnikos grupės atstovybė Rusijoje – „Viva Lusso LLC“

Miniatiūrinė akrilo vonia su stikliniu įdėklu

Miniatiūrinė akrilo vonia su stikliniu įdėklu

Dabar, jei akrilas nebuvo iš pradžių dažytas, vonia padengta keliais sluoksniais vandeniui atsparių ir hipoalerginių dažų. Kiekvienam dažų sluoksniui leidžiama geriau išdžiūti.

Vonių gamybos procesas nėra sudėtingas technologiniu požiūriu. Tačiau tam reikia greičio, tikslių ir koordinuotų veiksmų. Gamindami dubenėlius galite keisti dydį ir formą. Todėl daugelis gamintojų teikia paslaugą individualiam dubenėlių dizainui, gamina kampines, laisvos formos vonias. Žinoma, atlikus privatų užsakymą, gatavo produkto kaina padidėja. Atsižvelgiant į tai, kiek tipų ir dydžių vonios buvo išleistos santechnikos rinkoje, atrodo, kad lengva pasirinkti savo buto ar namo variantą..

Gražus akrilo vonios ir marmuro kambario apdailos derinys

Gražus akrilo vonios ir marmuro kambario apdailos derinys

Vonios iš akrilo ir ketaus. Panašumai ir skirtumai

Atsižvelgiant į tai, kad rinkoje pasirodė vonios, pagamintos iš naujos medžiagos, verta atlikti lyginamąją šių dviejų medžiagų analizę pagal skirtingus parametrus ir išsiaiškinti jų privalumus ir trūkumus..

Svoris. Akrilo gaminys sveria apie 30 kg, o ketaus – 120 kg ir daugiau.

Griežta, bet stilinga stačiakampio formos akrilo vonia

Griežta, bet stilinga stačiakampio formos akrilo vonia

Harmoningas akrilo vonios ir modernaus interjero derinys

Harmoningas akrilo vonios ir modernaus interjero derinys

Stiprumas. Akrilo vonia yra prastesnė už ketaus stiprumą, nes viskas priklauso nuo sutvirtinančių sluoksnių skaičiaus. Tačiau labai senos ketaus vonios tampa trapios. Ir aukštos kokybės akrilas yra labiau atsparus smūgiams.

Kaina. Kainą įtakoja forma, dydis ir dizainas. Bet palyginimui: stačiakampis dubuo, kurio matmenys 170×70 cm, pagamintas iš ketaus, kainuos apie 9 tūkstančius rublių, iš akrilo – apie 10 tūkstančių rublių. Vonios su parametrais 120×70 yra šiek tiek pigesnės. Čia jų rodikliai yra beveik vienodi.

Ketaus vonios atrodo labai kilniai, tačiau jų dizainas yra ribotas

Ketaus vonios atrodo labai kilniai, tačiau jų dizainas yra ribotas

Elegantiška Provanso kambario vonios

Elegantiška Provanso kambario dizaino vonia

Šilumos palaikymas. Ketaus vonioje kas 10 minučių vanduo atvėsta 1 laipsniu Celsijaus, akrilo vonioje – kas pusvalandį.

Išorinis dangtelis. Ketaus viršuje dengia dėmėms atspari emalė. Net jei dažai (plaukų dažai, drabužiai) patenka, juos galima nuplauti. Jei danga nusidėvėjo, ją galima pataisyti. Akrilo vonia neturi tokio atsparumo, o apačioje gali likti neišdildoma dėmė. Tačiau akrilo modeliuose yra daug daugiau spalvų variantų..

Akrilo vonia su neįprasta apdaila, panaši į šlifuoto vario paviršių

Akrilo vonia su neįprasta apdaila, panaši į šlifuoto vario paviršių

Dubenėlių formos ir dydžiai. Ketaus dubenys gaminami standartinės formos. Maksimalus dydis yra skirtingas. Laisvos formos gamyba nėra praktikuojama. Akrilo dubenys gali nustebinti įvairove. Reikia kampinės vonios – prašau. Jei norite daugiakampio, tai taip pat nėra problema. Galimas vykdymas pagal individualų eskizą. Ir jei vonia vis tiek netelpa, ji bus paversta kita forma, pailginta arba, priešingai, sutrumpinta, padaromos papildomos skylės, įdubos, galvos atramos.

Akrilo vonios gali patenkinti net griežtų formų mėgėjus.

Akrilo vonios gali patenkinti net griežtų formų mėgėjus.

Sniego baltumo akrilo pora palėpės interjere

Sniego baltumo akrilo pora palėpės interjere

Priežiūra. Plovikliai gali korozuoti emalio sluoksnį, o metaliniai šepečiai gali subraižyti, o ketaus vonia taps nuobodi ir ne tokia lygi. Tačiau akrilas netoleruoja produktų, kuriuose yra tirpiklio ar rūgščių. Tada kaip plauti akrilo vonią? Paviršius puikiai valomas net skystu muilu ar geliu, skirtu plauti, indų plovikliu.

Abiejų tipų vonios turi neribotą tarnavimo laiką, jei jos tinkamai tvarkomos.

Populiarūs ir pritaikyti akrilo vonių dydžiai

Dėl polimero lankstumo ir plastiškumo galite nusipirkti ir įdiegti bet kokio dydžio vonią. Žinoma, tai susiję su vertės padidėjimu ar sumažėjimu. Taigi, standartiniai dydžiai kainuos pigiau nei kompaktiškos arba, priešingai, labai didelės vonios..

Kontrastingas baltos vonios ir eklektiško interjero derinys

Kontrastingas baltos vonios ir eklektiško interjero derinys

Akrilo vonios yra ne tik gražios, bet ir labai patogios.

Akrilo vonios yra ne tik gražios, bet ir labai patogios.

Į standartinius dydžius įeina dubenys su šiais parametrais:

Ilgis – nuo 140 iki 170 cm 10 cm žingsniais: 170×70, 130×70, 120×70 ir kt..

Plotis – 70 cm, 80 arba 85 cm: 130×70, 170×70, 120×70 ir kt..

Standartinis aukštis – 65 cm.

Mėgstantiems japonų kalbą

Mėgstantiems japonišką „ofuro“ – tai vieno žmogaus statinė. Tradiciškai jie maudosi karštoje vonioje iki 10–15 minučių Nuotrauka: oficiali „Aquatica“ santechnikos grupės atstovybė Rusijoje – „Viva Lusso LLC“

Akrilo šriftas puikiai atrodo prieš vandenyno įkvėptas keramines plyteles

Akrilo šriftas puikiai atrodo prieš vandenyno įkvėptas keramines plyteles

Šiuo atveju išvardytų parametrų derinys gali būti bet koks: 140 x 85 cm arba 170 x 70, 120 x 70, 130 x 70 cm ir kt..

Jei jums reikia specialaus modelio, galite jį sukurti. Kompaktiški dubenys gali būti 100, 110, 120 cm ilgio ir su standartiniais (120×70 arba 130×70) arba didesniu pločiu. Jie taip pat gamina kvadrato formos vonias, kurių kraštinė yra 140 arba 120 cm. Taip pat yra daugiau modelių, kurių ilgis yra nuo 180 iki 210 cm. Svarbiausia, kad toks prietaisas turėtų praeiti pro duris, neišardydamas sienų..

Net toje vietoje, kur pagal numatytuosius nustatymus laikoma tik dušo kabina, galite sėkmingai integruoti nedidelę kvadratinę nestandartinio dydžio akrilo vonią

Net toje vietoje, kur pagal numatytuosius nustatymus laikoma tik dušo kabina, galite sėkmingai integruoti nedidelę kvadratinę nestandartinio dydžio akrilo vonią

Standartinės vonios (130×70, 170×70, 120×70) kainuoja nuo 6 tūkstančių rublių ir daugiau. Už bendrus matmenis turėsite sumokėti apie 12-18 tūkstančių rublių. Individualus dizainas ir jo įgyvendinimas sudarys 25-35 tūkstančius rublių ar daugiau.

Be to, kainai įtakos turi sutvirtinančių sluoksnių skaičius. Palyginkite dviejų vienodo dydžio modelių svorį. Tas, kuris bus sunkesnis, yra geresnis ir kokybiškesnis. Taigi pirmiausia atkreipkite dėmesį į svorį, o tik paskui į produkto kainą..

Akrilo vonia art deco interjere

Akrilo vonia art deco interjere

Kad produktas jūsų nenuviltų, atkreipkite ypatingą dėmesį į pasirinkimą

Kad produktas jūsų nenuviltų, atkreipkite ypatingą dėmesį į pasirinkimą

Nematant higienos kambario sunku atspėti, kokio dydžio vonia ten tiks geriau. Ir vis dėlto yra apibendrinančių patarimų.

 • Dubuo turi praeiti pro duris.
 • Stačiakampio formos kambariui tinka tokios pačios formos vonia. Kvadratiniam – platus arba kampinis. Šiuo atveju aplink prietaiso perimetrą turi būti prieiga prie sienų..
 • Optimali padėtis higienos procedūrų metu yra gulėjimas. Galite empiriškai nustatyti ilgį, kaip, tiesą sakant, plotį.
 • Vonia turi būti patogi: kūnas atsipalaidavęs, kojos sulenktos, galva yra virš vandens ir remiasi į šoną arba galvos atramą.
 • Suaugę šeimos nariai turėtų be problemų išlipti iš dubens..

Kvadratinė atvira vonia su vandens masažu

Kvadratinė atvira vonia su vandens masažu

Ir tada – pasirinkite formą, spalvą, aksesuarus.

Nestandartinių lygių formų vonia iš

Netaisyklingos tekančios formos vonia iš „organinės“ kolekcijos. Nuotrauka: oficiali „Aquatica“ santechnikos grupės atstovybė Rusijoje – „Viva Lusso LLC“

Vonios dizainas ir forma

Medžiagos savybės taip pat paaiškina platų vonių asortimentą pagal formą, spalvą ir dizainą. Spalva, kaip jūs jau žinote, gali būti bet kokia – nuo skaidrios iki karmino raudonos ir juodos. Bet forma, dizainas ir kiti grožiai …

Gamybos technologija leidžia gaminti bet kokios spalvos akrilo vonias.

Gamybos technologija leidžia gaminti bet kokios spalvos akrilo vonias.

Akrilo santechnikos gaminiai yra kelių rūšių:

 • apvalios paprastai yra įmontuotos į podiumą;

Apvali vonia juodai baltame interjere

Apvali vonia juodai baltame interjere

 • stačiakampis – klasikinis;
 • ovalus – supaprastintas, su lygiomis linijomis, tačiau reikalingas tinkamas plotas;

Gražus ekologiško stiliaus vonios kambarys

Gražus ekologiško stiliaus vonios kambarys

Modernus dizainas: švarios linijos ir apgalvotas komfortas

Modernus dizainas: švarios linijos ir apgalvotas komfortas

 • kampas. Simetriški modeliai tinka erdviems kambariams, asimetriniai (kairės arba dešinės pusės) kampiniai modeliai yra universalesni;
 • daugiakampis – vertinantiems unikalumą;
 • asimetriškai geriau tinka moderniam interjerui ir sudėtingiems vonios kambariams.

Erdvi vonia, esanti šalia dušo

Erdvi vonia, esanti šalia dušo

Stilinga atskira vonia su dekoratyvine medžiaga

Stilinga laisvai stovinti vonia su dekoratyviniu „briaunotu“ išoriniu paviršiumi

Netgi gamybos etape jie galvoja, kas vėliau bus aprūpinta akrilo konteineriais. Yra labai daug įvairių santechnikos prietaisų.

 • Pakopos ir pakopos
 • Galvos atramos ir porankiai
 • Neslystančios rankenos ir griovelio apačia
 • Apšvietimas ir karnizai
 • Sūkurinė vonia ir vandens šildytuvas
 • Hidromasažas ir šilumokaitis. Sūkurinė vonia gali būti įmontuota arba sumontuota nusipirkus vonią

Vonia su įmontuota vandens masažo sistema kaimo namo terasoje

Vonia su įmontuota vandens masažo sistema kaimo namo terasoje

Paslaptis: atskira sūkurinė vonia yra pigesnė nei jau įmontuota

Vonios skiriasi medžiaga. Taip, jie turi tą patį pagrindą, tačiau galima pridėti kitų komponentų.

 • 100% akrilas (PMMA) nepablogėja, nesideformuoja, nėra veikiamas techninės erozijos. Šios vonios yra geriausios.
 • Kombinuotas polimeras (PMMA + ABS) yra pigesnis dėl plastiko (ABS) naudojimo. Jei akrilo sluoksnis yra įtrūkęs, jo nebus galima atkurti šlifuojant..
 • Ekstruzijos akrilas. Taip pat prieinama kaina, tačiau laikui bėgant gali pradėti trūkinėti. Tokias vonias galima įrengti vasarnamiuose ir retkarčiais jomis naudotis, o ne nuolat..

Neoninis apšvietimas efektyviai tonuoja balto akrilo storį

Neoninis apšvietimas efektyviai tonuoja balto akrilo storį

Azijietiško stiliaus vonios kambarys su įmontuota sūkurine vonia

Azijietiško stiliaus vonios kambarys su įmontuota sūkurine vonia

Patarimas: geriau sutaupykite dalykėlių arba nusipirkite standartinės formos indą, bet pagamintą iš 100% akrilo. Tai truks ilgiau

Akrilo vonių privalumai

Apsvarstykite akrilo vonių privalumus.

 • Lengvas svoris, kuris labai supaprastina transportavimą, pakėlimą ant grindų ir jo montavimą. Svoris svyruoja nuo 15 iki 35 kg.
 • Formų įvairovė (apvalios, kampinės, stačiakampės) vonios, plati spalvų gama ir didelis dydžių asortimentas (120×80, 170×70, 200×100, 150×90 ir daugelis kitų).
 • Vanduo į vonią liejasi beveik tyliai.
 • Akrilas nelaiko elektros.

Juoda akrilo vonia su smulkių plytelių apdaila

Juoda akrilo vonia su smulkių plytelių apdaila

 • Aukštos kokybės medžiaga atlaiko iki 600 kg svorį ir tarnauja daugiau nei 10 metų.
 • Paprasta dubenėlio priežiūra (skaitykite žemiau, kaip valyti akrilo vonią).
 • Smulkius įbrėžimus be pėdsakų galima pašalinti naudojant „nulinį“ švitrinį popierių. Tada jums tereikia nupoliruoti arba padengti automobilio laku.
 • Vienas žmogus gali susidoroti su jo įrengimu. Net pats savininkas ir nepriklausomai. Žemiau bus aprašytas žingsnis po žingsnio akrilo vonios montavimas savo rankomis..

Lengvą akrilo vonią lengva sumontuoti

Lengvą akrilo vonią lengva sumontuoti

 • Ilgai palaiko vandens temperatūrą.
 • Vonios dugnas nėra slidus, nepraranda spalvos ir blizgesio.
 • Akrilo vonios yra patvarios, patikimos, atsparios dilimui.
 • Prie jų nelimpa bakterijos ir rūdys..
 • Jei reikia, dangą galima lengvai pataisyti. Parduodamas skystas akrilas, kuris tiesiog pilamas ant sauso vonios paviršiaus.

Akrilo vonios yra patvarios ir atsparios dilimui

Akrilo vonios yra patvarios ir atsparios dilimui

Yra daug daugiau privalumų. Ir tik tie, kurie jau įsirengė akrilo vonią namuose, gali juos visiškai įvertinti..

Akrilo vonių trūkumai

Objektas, daiktas, produktas, produktas negali būti idealus visais atžvilgiais. Ir akrilo modeliai turi savo trūkumų..

 • Akrilo dugnas bijo aštrių daiktų. Todėl neturėtumėte mesti peilių, mesti smiginio..
 • Gyvūnui įsigykite guminį kilimėlį, kad augintinis nagais nepasirašytų ant akrilo.
 • Lygiai taip pat lengva sugadinti dugną ugnimi, uždegta cigarete, žvake ar degtuku. Tiesa, su sąlyga, kad vonioje nėra vandens.
 • Akrilas lydosi 160-200 laipsnių temperatūroje.

Nepaisant santykinio stiprumo, akrilo vonios yra atsparios smūgiams aštriais daiktais

Nepaisant santykinio stiprumo, akrilo vonios yra atsparios smūgiams aštriais daiktais

 • Akrilas yra plastikinė medžiaga. Todėl, veikiant fiziniam poveikiui, kraštai gali „plaukti“. Po 5 metų, norint atkurti formą, reikės remonto.
 • Dubenį reikia pastatyti ne tik ant kojų, bet ir ant rėmo ar plytų. Mes taip pat pasakysime, kaip įdiegti akrilo vonią.
 • Sunkus daiktas, patekęs į vonią iš pakankamai aukšto aukščio, gali padaryti skylę medžiagoje. Geriausias atvejis – padaryti įlenkimą.

Galite susitaikyti su išvardytais trūkumais. Pakanka pasirinkti tinkamą, gerai jį sumontuoti ir pagal taisykles pasirūpinti pirtimi. Galų gale net įtrūkimą ar drožlę galima pataisyti neišardant vonios ir nepervežant jos gamintojui..

Anglų stilius vonios kambario interjere

Anglų stilius vonios kambario interjere

Akrilo santechnikos pasirinkimo taisyklės

Kad santechnika jo savininkams patiktų net ilgiau nei jai skirtas laikas, ji turi būti aukštos kokybės. Taigi jūs turite žinoti, kaip pasirinkti akrilo vonią.

 • Mes jau kalbėjome apie dydžius. Prieš pirkdami, pirmiausia išmatuokite durų angos plotį ir aukštį, sienos, ant kurios montuosite pirkinį, ilgį. Priešingu atveju galite suklysti naudodami vieną iš parametrų..
 • Perskaitykite instrukcijas, jame aprašoma, iš kokių medžiagų gaminys pagamintas – tik iš akrilo arba yra papildomų priedų; ar yra sutvirtinanti danga ir kiek sluoksnių ji susideda?.

Lengva vonia, sumontuota ant dekoratyvinės podiumo plokštės iš dirbtinio akmens

Lengva vonia, sumontuota ant dekoratyvinės podiumo plokštės iš dirbtinio akmens

Vonia su odine apdaila atrodo labai stilinga

Vonia su odine apdaila atrodo labai stilinga

Patarimas: patikrinkite medžiagos storį išilgai ratlankio pjūvio. Tai galima padaryti naudojant įprastą kišeninį žibintuvėlį. Šviesa sklinda net šiek tiek, jei sienos yra mažiau nei 5 mm storio.

 • Sustiprinantis sluoksnis taip pat bus matomas ant pjūvio, kaip metiniai žiedai ant medžių kelmų.
 • Garsas su lengvu smūgiu turėtų būti prislopintas. Ant dugno ir sienų neturėtų būti šiurkštumo, įtrūkimų, drožlių, įbrėžimų; spalva vienoda, be dėmių ir dryžių. Šios savybės taip pat lemia tarnavimo laiką..
 • Neturi būti pašalinio, dirginančio kvapo.
 • Jei gaminys turi atitikties sertifikatą, gamybos įmonė yra patikima ir įrodyta. Galima pirkti.

Akrilo vonia stačiakampio kambario interjere

Akrilo vonia stačiakampio kambario interjere

Patarimas: iš karto su vonia nusipirkite rėmo tvirtinimo rėmą, nes jis tinka tik šios serijos gaminiams. Ir tai nėra faktas, kad vonia bus įrėminta iš kitos linijos.

Atkreipkite dėmesį į gamintojus. Jei įmonės pavadinimas jums nieko nereiškia, susilaikykite nuo pirkimo. Pirma, pažiūrėkite į internetą, ar jo apskritai yra, ir kokios yra jo produktų apžvalgos.

Kokius akrilo vonių gamintojus žinote?

Nepaisant santykinio akrilo vonių jaunystės, daugelis Europos ir Azijos įmonių užsiima jų gamyba, taip pat yra vietinių gamintojų. Tarp jų kokybę išskiria olandų, vokiečių ir anglų prekės ženklai. Dažniausiai jie gamina sanitarinius gaminius iš gryno akrilo. Vertinant, kiek teigiamų atsiliepimų jie gavo.

Ravakas

Įmonė iš Čekijos. Didelė patirtis, naudojamos aukštos kokybės medžiagos, moderni gamybos įranga. Įmonė gamina 100% akrilo vonias, kurių sienelių storis yra 5–6 mm. Gaminys sustiprintas stiklo pluoštu.

Akrilo vonios firma

„Ravak“ akrilo vonia

Įmonė turi didelį ne tik dydžių, bet ir dubenėlių formų pasirinkimą. Yra standartiniai ir asimetriniai modeliai, kampiniai ir daugiakampiai. Trūkumai yra tai, kad ne visi modeliai turi priedų.

Cersanit

Lenkijos gamintojas. Kokybės ir kainos derinys yra įspūdingas. 7 metų gaminio garantija. Patogios, erdvios vonios. Didelis modelių pasirinkimas. Yra kokybės sertifikatai. Iš trūkumų galima pastebėti tik akrilo storį. 4 mm akivaizdžiai nepakanka hidromasažo sistemai įrengti.

„Cersanit“ yra vertinama už nepaprastas dizaino idėjas

Kolo

Įmonė įsikūrusi Lenkijoje. Įmonė bendradarbiauja su Europos koncernu „Sanitek“ („Sanitek“). Daugybė formų: lakoniška, asimetriška, originali. Nepaisant prieinamos kainos, kokybė yra pagirtina. Produktai yra patikimi, atitinka aukštus Europos kokybės parametrus (DIN, Vokietija; KIWA, Olandija; ISO 9002). Vonios yra patvarios, tačiau nepakankamai standžios, todėl hidromasažo įrengti negalima.

Baseino SPA

Gamyba yra Ispanijoje. Santechnika patogi. Sienų storis ir standumas leidžia lengvai sumontuoti sūkurinę vonią ir kitus prietaisus. Naudojamas aukštos kokybės „Lucit“ akrilas. Kartu su dubenėliais bendrovė taip pat gamina priedus, kurie harmoningai derinami su bet kokiu modeliu: rankenos, dušo užuolaidos, galvos atramos ir kt. Tačiau už visus rinkinių privalumus turėsite sumokėti šiek tiek didesnę kainą.

Graži tvirta vonia

Graži vonia iš baseino SPA

Alpenas

Austrijos gamintojas. Santykinai jaunas. Gaminamos kokybiškos, bet nebrangios 100% akrilo vonios. Jie yra patikimi, patvarūs ir atitinka visus nurodytus kriterijus.

Kampinė vonia

Kampinė vonia “Alpen”

„VagnerPlast“ („WagnerPlast“)

Įmonė iš Čekijos. Kai tik vandentiekiui buvo naudojamas akrilas, bendrovė nedelsdama pradėjo gaminti gamybos liniją. Ir tai nesumažina kokybės juostos iki šių dienų. Modelių asortimentas yra labai platus, į rezervuarą galima sumontuoti hidromasažą. Naudojamas tik grynas akrilas iš Anglijos. Garantinis laikotarpis yra 10 metų.

Riho

Įmonė įsikūrusi Olandijoje, atidarė gamybą Čekijoje ir Lenkijoje. Kokybė europietiška. Įmonės gaminiai išsiskiria ne trivialiu dizainu, kurį įvertins modernių kotedžų ir miesto butų savininkai..

Akrilo vonia

Akrilo vonia “Riho”

Taip pat yra Rusijos gamintojų, kurių produktai yra patikimi..

1Marka (1Marka)

Voniai suteikiama 10 metų garantija. Kokybė nenusileidžia europietiškiems produktams. Lietinis akrilas gamybai perkamas Vokietijoje iš „Plexiglas“.

„Aquanet“

Aukštos kokybės vonios rusų kalba, o tai reiškia prieinamas kainas. Dydžiai, formos, spalvos, konfigūracijos – kiekvienas klientas gali pasirinkti reikiamą kubilą.

Kiti gamintojai yra „H2O“ (Rusija), „BAS“ (Rusija), „TEIKO“ (Kinija), „Triton“ (Rusija) ir kai kurie kiti. Dėl jų kokybės nėra jokių abejonių.

Aukštųjų technologijų akrilo vonia su aukštu galvūgaliu

Aukštųjų technologijų akrilo vonia su aukštu galvūgaliu

Vonią montuojame patys

Akrilo vonią galima sumontuoti trimis būdais – ant rėmo rėmo, plytų ar kombinuoto pagrindo. Apsvarstykime kiekvieną iš jų.

Montavimas ant rėmo

Paprastai instrukcijos pasakoja apie diegimą, bet jei ne, perskaitykite:

 • Pažymėkite išilgai dugno kojoms pritvirtinti ir jau pagal skylės žymėjimą.

Svarbu! Norėdami išvengti gręžimo per dubenį, naudokite kamštį. Arba nedarykite skylių, bet naudokite tokio paties storio medinius blokus ar metalines plokštes. O jei turite pasirinkimą – pirkite ne tik kojas, bet ir su rėmeliu.

 • Prisukite prie jų kreipiklius ir kojas.

Bėgių ir kojų montavimas

Bėgių ir kojų montavimas

 • Prijunkite sifoną prie viršutinių ir apatinių skylių. Prijunkite jį prie kanalizacijos.

Sifono montavimas

Sifono montavimas

 • Uždėkite apsauginį ekraną.

Ekrano montavimas

Ekrano montavimas

Patarimas. Vonia gali būti stabilesnė. Norėdami tai padaryti, turite nustatyti jį lygiu ir pažymėti liniją išilgai sienos. Prisukite tvirtinimo kabliukus pagal ženklinimą, ant kurio dubuo atsirems. Nepamirškite atsižvelgti į šono plotį.

Siekiant didesnio patikimumo, palei sieną galite sumontuoti kreipiamuosius, ant kurių dubuo stovės.

Siekiant didesnio patikimumo, palei sieną galite sumontuoti kreipiamuosius, ant kurių dubuo stovės.

Montavimas ant plytų

Jei negalite nusipirkti rėmo, galite jį pastatyti iš plytų. Ir viskas, ką jums reikia padaryti, yra pastatyti reikiamo aukščio plytų mūrą. Norėdami užtikrinti didesnį patikimumą, pritvirtinkite laikiklius prie sienos.

Vonios montavimas ant plytų atramų

Vonios montavimas ant plytų atramų

Patarimas: palikite 1-2 cm tarpą tarp mūro ir dugno ir užpildykite jį poliuretano putomis. Išgydytos putos bus pakankamai tvirtos, kad atlaikytų santechnikos svorį..

Tarpas tarp vonios ir grindų užpildomas poliuretano putomis

Tarpas tarp vonios ir grindų užpildomas poliuretano putomis

Prijungiant laidus gali kilti sunkumų.

Kombinuotas montavimo būdas

Tai sujungia montavimą ant kojų ir plytų atramų konstrukciją.

Kampinės vonios. Montavimas

Kampinė vonia atrodo labai įdomi

Kampinė vonia atrodo labai įdomi

Kampinė vonia užtruks šiek tiek ilgiau.

 • Jei reikia, išlyginkite kampus tinku.
 • Padėkite plyteles.
 • Paruoškite dubenį ir rėmą, sureguliuokite kojas.
 • Pažymėkite vonią ant sienos.
 • Padaryti plytų mūrą.
 • Prijunkite kanalizacijos ir vandens vamzdžius, jei jie išeina iš šono.
 • Jei buvo naudojamos poliuretano putos, į vonią įpilkite vandens ir leiskite pastovėti tokiu svoriu, kol putos sukietės.

Kampinė vonia su gamykliniu rėmu ir ekranu

Kampinė vonia su gamykliniu rėmu ir ekranu. Nuotrauka: oficiali „Aquatica“ santechnikos grupės atstovybė Rusijoje – „Viva Lusso LLC“

Asimetrinės vonios įrengiamos taip pat, kaip ir kampinės, stačiakampės.

Akrilo vonia su mediniu rėmu

Akrilo vonia su mediniu rėmu

Ant podiumo esanti netaisyklinga akrilo vonia atrodys dar įspūdingiau

Ant podiumo esanti netaisyklinga akrilo vonia atrodys dar įspūdingiau

Patarimas: silikoniniu sandarikliu sutepkite kanalizacijos ir sifono jungtis, šoną ir sienas, vonios pagrindą. Taip išvengsite nuotėkio. Prieš galutinį montavimą bus naudinga patikrinti, ar vonioje nėra nuotėkio..

Jei nerimaujate, kad vonios vanduo greitai atvės, laikykite jį šiltai. Apverskite jį aukštyn kojom, sudrėkinkite šluoste ir padėkite ploną poliuretano putų sluoksnį (jums reikės apie 6-7 skardines). Tuo pačiu metu „sifonuokite“ kojų tvirtinimą prie apačios, kad padidėtų patikimumas. Palaukite, kol putos sukietės, ir tęskite montavimą.

Tikro modernaus stiliaus vonios kambarys su priedais, būdingais rytietiškoms vonioms. Akrilo vonia čia - su neįprasta veidrodine apdaila

Tikro modernaus stiliaus vonios kambarys su priedais, būdingais rytietiškoms vonioms. Akrilo vonia čia – su neįprasta veidrodine apdaila

Vonios priežiūros taisyklės

Akrilo vonios reikalauja ypatingos priežiūros

Akrilo vonios reikalauja ypatingos priežiūros

Geras akrilo santechnikos dalykas yra tas, kad jam nereikia sudėtingos ir brangios priežiūros. Priešingai, galite apsieiti su tuo, kas yra kiekvienuose namuose. Ir vis dėlto yra tam tikrų taisyklių.

 1. Dubenį reikia reguliariai plauti..
 2. Valymui nenaudokite miltelių ar produktų, kuriuose yra kreidos, alkoholio, acetono ar amoniako. Tas pats pasakytina ir apie metalinius skalbinius..
 3. Puikiai valo sienas ir dugną iš įprasto skysto muilo, gelio ar indų ploviklio.
 4. Norėdami išvengti apnašų susidarymo dėl kieto vandens, nuvalykite dubenį po plovimo minkšta šluoste.
 5. Užsispyrusius nešvarumus galima nuplauti dantų pasta be mikrogranulių ar vandens, į kurį įpilama citrinos sulčių ar acto.
 6. Vonia turi būti apsaugota nuo karštų daiktų: uždegtų žvakių, degtukų, cigarečių, karštos varškės, puodų.
 7. Skalbdami į indą nemeskite sunkių daiktų: puodų, hantelių, dubenėlių, kibirų.
 8. Gyvūnų maudymas ant guminio kilimėlio. Naudokite jį, kad į vonią įdėtumėte dubenį ar kibirą..
 9. Balinimo ir skalbimo plovikliuose yra abrazyvinių medžiagų ir veikliųjų medžiagų. Todėl neturėtumėte mirkyti savo skalbinių vonioje..

Privatus namas mansardoje su vonios kambariu

Privatus namas mansardoje su vonios kambariu

Kvadratinis vonios dubuo su užapvalintais kampais atrodo labai gražiai

Kvadratinis vonios dubuo su užapvalintais kampais atrodo labai gražiai

Atsargiai elkitės su vonia, tada ji ilgai džiugins savo išvaizda.

Akrilo restauravimas vonioje

Dėl neatsargaus elgesio, vandens temperatūros kritimo ar laiko faktoriaus, dubuo gali pablogėti. Taip gali atsitikti, net jei žinote, kaip valyti akrilo vonią. Tačiau įbrėžimai apačioje, drožlės, įtrūkimai šonuose ar net skylės nėra priežastis pakeisti pažeistą santechniką nauja. Viską galima pataisyti.

Akrilo vonios remontas „pasidaryk pats“

Akrilo vonios remontas „pasidaryk pats“

Smulkūs įbrėžimai apsaugomi nulio švitriniu popieriumi, o po to poliruojami pasta ir audiniu. Sunkiais atvejais naudojama atstatomoji kompozicija: skystas akrilas su kietikliu. Remonto sudėtis parenkama atsižvelgiant į tai, kaip buvo pagaminta vonia.

 • Produkto sudėtyje yra polimetakrilato. Tinka vakuuminėms formavimo vonioms. Ar prisimenate, ar produktas pardavimo metu buvo supakuotas į apsauginę plėvelę? Tokiuose modeliuose viršutinio sluoksnio storis yra nuo 2 iki 5 mm.
 • Produkto sudėtyje yra poliesterio dervų. Tinka akrilo ar purškimo vonelėms. Tokiu atveju reikia pažvelgti į vonios pjūvį – paviršinis sluoksnis bus apie 1 mm.

Maži įlenkimai išnyks, jei į juos bus pilamas skystas akrilas. Kai produktas sukietės, vaikščiokite švitriniu popieriumi ir blizginkite.

Vonios užpildymas skystu akrilu

Vonios užpildymas skystu akrilu

Įtrūkimas nėra sakinys. Norėdami jį uždaryti, jums reikės remonto nuomos ir tinkamo remonto komplekto. Pirma, įtrūkimas išlyginamas švitriniu popieriumi iš abiejų pusių. Abiejose plyšio pusėse reikia padaryti 1 mm skyles, kad įtrūkimas neaugtų. Dabar gerai išvalyti ir išdžiovinti įtrūkimą, ant jo ir skylių užtepti paruoštą dviejų komponentų remonto mišinį (pagrindą + kietiklį). Tolygiai paskirstykite aplikatoriumi ir leiskite išdžiūti. Tada šlifuokite ir šlifuokite.

Jei vietoj akrilo epoksido naudojama remonto juosta, veiksmai yra panašūs. Padarykite skyles, išvalykite, nuplaukite, išdžiovinkite. Klijuokite juostą lipnia puse 1 cm tarpu. Leiskite išdžiūti, nupoliruokite.

Juoda vonia atrodo labai įspūdingai

Juoda vonia atrodo labai įspūdingai

Kaimiškas vonios kambarys yra mansardoje

Kaimiškas vonios kambarys yra mansardoje

Taip pat galima pataisyti skylutes dubenyje ir drožles:

 1. grubus glaistas tepamas tol, kol gaunamas vienodas sluoksnis;
 2. kai jis sukietėja – švitrinis popierius;
 3. dabar atėjo laikas smulkiai išskaidytiems remonto rinkiniams;
 4. ir vėl švitrinis popierius;
 5. paskutinis etapas – apdorojimas laku.

Jei tikrai bijote remonto darbus atlikti patys, pakvieskite specialistus. Tačiau, neįskaitant medžiagų kainos, pats darbas kainuos pusę santechnikos remonto išlaidų..

Mozaikinis mūras vonios kambaryje Azijos stiliaus

Mozaikinis mūras vonios kambaryje Azijos stiliaus

Akrilo vonia yra puikus pasirinkimas moderniam interjerui

Akrilo vonia yra puikus pasirinkimas moderniam interjerui

Vertikalus kraštovaizdis virš laisvai stovinčio vonios kambario

Vertikalus kraštovaizdis virš laisvai stovinčio vonios kambario

Atsiliepimai sako, kad akrilo vonią verta nusipirkti. Standartiniai arba asimetriški, balti arba spalvoti, skirtingų dydžių – jie yra laukiami ir laukiami mūsų vonios kambariuose. Ir žinodami, ką valyti akrilo vonią, prailginsite jos tarnavimo laiką..